Alati i radionice

lakše je tako jer iskre frcaju od tebe , ali je opasnije jer može doči do povratnog udara kad ploča "uhvati"
 
Trebam pomoc. Trazim cev 120mm x 120mm duzine 1 do 1,5 metar zna li neko odpad u sremu ili okolini novog sada gde bi se mogla naci. Za sad u mojoj okolini nisam uspeo pronaci
 


Sa leva na desno: Metabo x 2, Wera, Makita Gold. Rezultat borbe sa udarnim zavrtačem :osmeh:. Malo je iznenadila Makita jer je jedino ona predviđena za udarne, a ništa bolje se nije pokazala... Poenta priče je - sve je to jedno isto (da ne kažem šta :osmeh:). Prodaje ih ime i priča, malo sive ili plave ili zlatne boje. Kupujte najjeftinije, jer ne vredi bacati novac.
 
stvarno ne znam za bitove ali nasadni ključevi ili ti gedore nisu iste za pištolj(udarno) ili obično ručno odvrtanje ..možda to pravilo vrijedi i za ovo ?
 
A vi mislite da su to originalni setovi. Sve se to stanca u kini i istoku celom svuda tako da je kvalitet alata 0. bez starih skupih alata nema rada
 
Nije isto, najjeftiniji ne puknu nego oblajznu pa zeznu i šraf ...

Ne baš. Ako se ispravno koristi (glava šrafa spram vrha, pravilno držanje itd) onda nema razloga da oblajzne. A ako ne pukne pri maksimalnom zatezanju onda on ispada bolji od brendiranih i to potvrđuje moj zaključak. Oštećenja kada vrh oblajzne više puta su drugačija od ovih sa slike.

stvarno ne znam za bitove ali nasadni ključevi ili ti gedore nisu iste za pištolj(udarno) ili obično ručno odvrtanje ..možda to pravilo vrijedi i za ovo ?

Jeste, tako je. Rekao sam da je ovaj Makitin žuti baš za Impact. Prepoznaje se po suženju ispod glave koje je namenjeno da ''primi'' - ublaži udarce zavrtača. Čak postoje i držači ovih bitovi koji su namenski, za pištolje.


A vi mislite da su to originalni setovi. Sve se to stanca u kini i istoku celom svuda tako da je kvalitet alata 0. bez starih skupih alata nema rada

Jesu originalni setovi. Konkretno, ovo je sve kupljeno u Nemačkoj (svi znamo da je sve u Nemačkoj najbolje), znači nije ''otpad'' koji dolazi na naše tržište... Ali opet ispada sr*nje. Vica022, potroše se vremenom stari skupi alati, ne mogu biti večni. :osmeh:
 
Znam dosta slucajeva gdje ljudi na udarnim odvijacima koriste obicne tankozidne gedore i u amaterskoj primjeni to donekle i dura. polomi se nekad nekoja ali se na brzinu nadje zamjenska i teraj dalje. Za neke ozbiljnija sarafanja svakako impact debelozidne gedore i nema problema.
 
Danas kupio novu igracku za nas veliku decu trebao da sastavim neki orman deci sto smo uzeli i da nebi srafcigerom se jbvo,a nisam pristalica pozajmljivanja alata odem i kupim je valjace i za druge stvari!

dscn0797.jpg
 
Ne možeš da odeš na vašar a da ne kupiš nešto? Budi miran jednom :osmeh:
Izgleda da je taj vašar tu dobar, sve kvalitetne marke nalaziš... Isplati se doći.
Koliko si plaćao ove ključeve?
 
Sve sa prve slike za 1400 dinara.Pre par dana u prodavnici , okasti ključ Unior 24-27,cena 16xx dinara .Nedavno sam kupio ovaj ,24-27 okasti za 200 dinara .Mislim da se isplati "njuškati" po vašaru.:ppozdrav:

dscf3321.jpg


dscf3323.jpg
 
Joj Kiraj, kad vidim Stahlwille ili Hazet... Pa mislim da nema boljeg alata od njihovog! Jedini problem je cena, koja je za stahlwille paprena, na d.pe da padnes kad je cujes:haha:
 
Nazad
Vrh