Alati i radionice

Da se i ja pohvalim kupljenim alatom pre mesec dana a i cenom. Okruglo 10 kg alata za 800 din + 500 za dostavu. Alat je kupljen preko Limunda. Mada mnogi clanovi foruma bojkotuju ovaj sajt, ja sam prezadovoljan. Alat je 90% domace marke TANG. Sem korozije zbog loseg cuvanja alat je bez ikakvih mana. Pisao sam i ranije da je nedostatak alata ove marke lose odradjeno hromiranje. Alat sam ocistio i naj verovatnije cu poslati negde privatno na hromiranje mada i ovako mi ne smeta. Oni kljucevi koji su niklovani tako ce i ostati. Alat, sto je naj vaznije, nije lomljen, prosirivan, krivljen i sl, a rekao bih da nije puno ni koriscen. Da napisem cega tu sve ima. Viljuskasti 41-36, 41x2kom udarni, 32-30, 32 udarni kratki. Za tockove krivi 22, cevasti 24-27, i najveci 36. Stelujuci kljuc 36 ruske proizvodnje, okasti krivi 22-24. Ima tu jos sitnijeg alata, cevastih kljuceva, viljuskastih, probojaca i kozna futrola za alat. Da sam kupovao na najlonu kao sto imam obicaj kostaslo bi me mnogo mnogo vise.



Posle raspakivanja......


img20150427001-copy.jpg






I posle ciscenja....



img20150427006.jpg
 
Pravo džabe! Ja sam prošle nedelje na subotičkom Buvljaku slučajno naleteo na jedna Uniorova klešta-kombinerke. Platio sam ih 700din.
 
Udarni kljuc ima na kraju "glavu" po kojoj se tuce cekicem. Ove kljuceve mozes koristiti tako da na njih navuces neku cjev 2m kako bi im povecao polugu i ucinkovitost. Jako dobar alat stare proizvodnje.

Udarni kljucevi koje sam ja imao prilike vidjeti su duplo kraci od ovih tvojih.
 
Moja greska, sada sam nasao na internetu kako izgleda udarni kljuc sa ojacanjem na kraju kako rece clan Bobo. Ne znam zasto ali ja sam te jednostrane kljuceve sa mojih slika oduvek nazivao udarnim. Evo slike pravog udarnog kljuca.



images
 
Opet mislim da nisi nikako pogrijesio kupovinom ovog alata. S dobrom cjevi nema sta ne odvrcu. Nisu to ovi novi mekani kljucevi koji se rasire cim se malo naslonis na njih...
 
Pazar od pre neki dan: nasadni ključevi TANG. U solidnom stanju, veličine 13, 20-30 (fale 21 i 29).




Taman se nadovezujem na post kolege vladj. Mislio sam malo stati sa kupovinom alata, ali kad sam video utisnuto Yugoslavia.... Kupljeno! :osmeh:
 
Nazad
Vrh