Alati i radionice

Dobro ste se raspisali oko Jasenice.Trenutno mi je baš takav kotur u aparatu i ne da sam imao problema nego nema dalje.Bila Apollo žica unutra i kupim na pijaci u Rumi Jasenice,bolje da sam u kafanu otišao.
 
vica kako nabacis mali kolut na veliki nosac (kakav imas adapter), ja sam napravio ovakav

fotografija0529.jpg
 
Ali taj mali od 5 kg pvc kolut je duplo tanji od velikog i ne mozes ga stegnuti maticom, moras imati neku distanc cauru jer je nosac predvidjen za veliki kolut, to te pitam a i Matic je nahebo sa jesenicom el vidis.
 
Kod mene se i nesteze maticom.Ona mu sluzi samo da kotur nesmakne sa plasticne osovine. Ali kod mene vuce zicu sa gornje strane a kod tebe sa donje i u tome je razlika. Kod tebe onda treba takoreci kocenje kotura. Ovaj ima plasticnu osovinu za plasticne koture i oni su isti precnikom unutrasnjim. ako je zicani kotur onda bi mi trebao distancer ali to je vec za profi aparate .
 
Aha ok ok, sad je jasnije. imao sam ranije varmig 1805 i on je vukao zicu na dole.
jel ima u nosacu stelujuca opruga koja koci kolut kad motor stane.

Na ovo sam mislio

img0487.jpg
 
Na ovom nema opruga ,bar je nisam zatekao kad sam kupio polovan.Radi bez problema ,jedino kad ga transportujem moram da namotam zicu na kotur i osiguram . Jel to neka mini peskirnica ili mi se cini
 
Pistolj upravo i kompresor kolki je potreban za njega.Kakva je posuda za pesak i kako je prikljuceno. Eto upravo sve me interesuje jer bi nesto mini i meni odgovaralo samo na otvorenom. za auta sam mislio nesto da napravim da mogu na mestima da ispeskiram
 
Nazad
Vrh