Alati i radionice

Pre par dana sam za smesne pare kupio aparat za varenje 'elektroda zagreb mt 160' , doduse nije bio ispravan (otisao grebenasti prekidac). Danas sam ga uzeo od elektricara i mogu vam reci da sam se osusevio aparatom! Imao sam do sada vise aparata ali obicno koncar (160,180,95), rotor iz sente od 180 A, holandski deca, varex stari 160-180 A (odlican aparat) ali sam ih uvek menjao u nadi da cu naci neki stari,ocuvani kvalitetan aparat. Mislim da sam ga sada nasao! precizno podesavanje struje (6 podeoka) neverovatno tih (za razliku od koncara i varex-a) topi elektrode od 4mm bez problema... jedino sto je tezak skoro 40kg pa nije bas zgodan za teren . Imali jos neko aparat ovog proizvodjaca? pozdrav
 
Kolege interesuje me kupovina polovne busilice za beton. Ima li ko iskustva i preporuke u cenovnom rangu 50-100 evra.
Meni je zapala za oko hilti te 17, a vidim poprilicno novije bosch 2-26 ili makita 2450 za slicne pare. Pitanje je za iskusne da li oba modela rade dobro u betonu ili je jedan model bolji. Nece se kod mene naraditi, ali kada mi treba, onda moja iskra ipak nije u betonu prava. I da li ovakve masine mogu da stemuju beton.
 
Uglavnom te manje busilice za beton nemaju opciju da stemaju beton... Tu opciju imaju veci modeli.. A ja bi ti preporucio HILTI i MAKITU sa nijednim neces pogresiti.. Imam oba i prezadovoljan sam...
 
Sta god da uzmes neces pogresiti. Ako hoces vize za stemanje, mozda je bolje Hilti, ma da i Bosch moze da kopa kanale u betonu sa odgovarajucim spicem. Za Boscha vidi da uzmes malo starije, iz devedesetih godina, pre svega 2-20 ili 2-24 (malo novija i ima polozaj za stemanje bez rotiranja, sto kod 2-20 nije slucaj) dse ili dsr.
Imam ih vise komada, neke cak i neupotreljene, a sa ovim sto radim sam prezadovoljan:ppozdrav:
 
Kolege interesuje me kupovina polovne busilice za beton. Ima li ko iskustva i preporuke u cenovnom rangu 50-100 evra.
Meni je zapala za oko hilti te 17, a vidim poprilicno novije bosch 2-26 ili makita 2450 za slicne pare. Pitanje je za iskusne da li oba modela rade dobro u betonu ili je jedan model bolji. Nece se kod mene naraditi, ali kada mi treba, onda moja iskra ipak nije u betonu prava. I da li ovakve masine mogu da stemuju beton.

Hilti t 17 ako ti treba samo za beton. To je za beton nema bolje od ovih navedenih.
 
Stigao novi alat kod mene. :osmeh:

Metabo akumulatorski komplet Powermaxx 12: šrafilica (bušilica) i udarni zavrtač.




Sa 2 Li-jonske baterije od 2 ah, brzim punjačem i torbom za nošenje.



Šrafilica/bušilica pored uobičajenog ima i izmenjivu glavu (na šestougaoni 1/4'' prihvat za bitseve), indikator napunjenosti baterije, LED radno svetlo,zakačku za pojas....A udarni zavrtač je tek posebna priča. :osmeh:



Deluje maleno pored stare Makite kojoj će nadam se biti adekvatna zamena. :osmeh:



Metabo za razliku od ostalih proizvođača daje 3 godine garancije čak i na baterije.
Šta da kažem još, sve se vidi po broju smajlija :osmeh: u poruci. Nova godina je poranila mesec dana. :osmeh:
 
Izašao me je 240e. Kao jedan dobar ''pametni'' telefon i između ove dve stvari sam se dvoumio ali pošto volim ovakav alat (generalno aku alati, šrafilice i drugo) i pošto ga često koristim vidi se na koju sam stranu prevagnuo a ostao da koristim stari tel. K800. :osmeh:
Ima i na netu da se nađe:
http://www.takolako.rs/user/akumula...et-combo-set-2-3/44_2726_88949_1_0_0/item.jsp

Jeste lepa para i bilo je dosta natezanja da li da uzimam ali ljudi koji vole dobar alat i koji rade sa njim će razumeti.

Za šrafilicu sam znao šta je ali sam prijatno iznenađen udarnim zavrtačem. Ostvaruje 105 Nm momenta zatezanja. On radi na isti način kao i pneumatski pištolji kod vulkanizera, pravi udarce (čekićanje) u smeru obrtanja (u smeru okretanja kazaljke na satu i suprotno) čime se postiže veći momenat zatezanja. Znači nije Hammer kao što postoje bušilice za beton recimo, da u smeru probijanja daju udarce već Impact.
Napravio sam i mali video gde se vidi kako radi. Zavrnuo sam par vijaka za drvo (salonit) bez bušenje predrupe. Vijci su 100mm dugački i idu na gedoru 10. Jedina mana je što je malo više bučan ali takvi su svi ti Impact driveri.


Zvuk na kraju znači da sam preterao. :osmeh: Uvukao sam glavu previše u drvo i gedora je izletela van.


Kraj drugog vijka je probio drvo. :osmeh: Mana ovih vijaka je što nemaju oštar vrh i teže ulaze u drvo ali sam samo to trenutno imao za probu.
 
Ma ne, za svoje potrebe uzimam alate, nikakav posao sem što sebi uradim i napravim... Ljudi dok ne počnu da rade malo sa ovim aku bušilicama ne znaju koliko je to korisna i zgodna stvar.
 
nema toga na vasaru,barem ja nikad nisam naleteo,ni na bubanj potoku,ni najlonu a ni na vasarima
68f18j.jpg
[/IMG]
mmtq45.jpg
[/IMG]
 
Има ли неког да се разуме у компресоре ППТ и у апарате за пескарење???
 
ja sam mislio da pravim nesto mini za peskiranje ali odustao. za to treba velika kolicina vazduha i konstantnog pritiska od najmanje 8bar. pozeljno je 10-12 bar i tek onda radi posao. zato treba bas mocniji kompresor i pitanje je onda isplativosti jer treba imati i posla i da neko to plati
 
Nazad
Vrh