Alati i radionice

Ja sam takvu imao u firmi, to ne može zaklati!

Ja imam istu takvu pre par dana sam je nosio u servis u Kisac vinklovanje rotora kolektor cetkice lezaji na rotoru 6300 din dobio sam garanciku 3meseca
Inace NEPRIKOSNOVENA samo nije za pozajmljivanje
Odneo je drugar stavio u postolje za tremilicu i bukvalno jašio na njoj 3 dana dok je nije sprzio!
 
Istu je i otac kupio polovnu, izradjenu od jedne babe sa sela. Sin joj bio bravar i radio negdje u nekoj pustinji (afganistan ili irak) i odande ju donese s posla i kompletnu punu kutiju UNIOR alata. Brusilica je kod njega radila 20 godina sigurno i onda se odselio a brusilica ostala iza njega. Dan danas radi, ali ni blizu kao kod njega sto je radila i jedino sto je na njoj otislo je kabal od starosti, poceo doslovce trunuti. To smo zamjenili i GAAAAAS.

Bojim se s njom raditi posto nema meki start, pa kad ju ukljucis, skoci ruka 10cm i kad reze, REZE, nema stajanja ;)
 
Na tim Brusilicama je postojala nalepnica na kucistu sa zadnje strane "SAMO ZA INDUSTRIJSKU UPORABU"
Moj Ćale kaže da 80 godine takvîh brusilica nije bilo u slobodnoj prodaji pa je on kupio novu iskru onu slabiju od 200w i zamenio u firmi za ovu od 2500w koja je tad bila isto nova
Mi smo na nju napravili veliki stitnik i stavljali ploce fi 300 od tremilice naravno bila je u postolju.
 
ne znam jel na ovoj nasoj ima igdje godiste, znam da ima naljepnica s podatcima (broj wata, broj okretaja i slicno). Znam da je isto tako oko 80 godista... Mislim da ce ona nadzivjeti mene s obzirom da vise ne radi puno kao sto je radila. Zbilja ljut stroj i ne treba se bojati kupiti ovakvu stvar.
 
Ovakva iskrina brusilica nije za ništa drugo nego za podat .
Teška ko panj , balansirana ko čekić..snage ima ali ako imaš građu da iskoristiš tu snagu ode zupčanik ..naročito dok još nije bilo tankih reznih ploča .
S današnjim reznim alatom njoj je mjesto u muzeju isto kao i moornim pilama generacije 05x , 07x ili 09x ...
 
Ti onda kupi kinesku koja je 3x laksa pa radi sa njom. Ako je nikada ne izvadis iz kutije ima sanse da sluzi 30-40 godina, koliko su sluzile stare Iskrine brusilice.
 
Kolega... Moju je u originalu koristio bravar negdje u Iraku u uvjetima velike vrucine i pjeska. I to ne malo... Isao je tamo raditi a ne izlezavati se, u doba kad je jugoslavija izgradjivala "nesvrstane"... Eno je i dan danas da ne kazem kao nova ali sto se mehanike tice, lufta nigdje. Ustekaj, stavi joj sajbu kakvih god hoces i deri. Ko imalo zna raditi s brusilicom i motorkom zna da se alat ne smije silom pritiskati u rad. Treba znati iskoristiti alat i on ce te sluziti jako jako dugo a ove crvene iskre su dokaz kvalitete i izdrzljivosti. Mogli su komotno na njih davati dozivotnu garanciju.
 
Ovakva iskrina brusilica nije za ništa drugo nego za podat .
Teška ko panj , balansirana ko čekić..snage ima ali ako imaš građu da iskoristiš tu snagu ode zupčanik ..naročito dok još nije bilo tankih reznih ploča .
S današnjim reznim alatom njoj je mjesto u muzeju isto kao i moornim pilama generacije 05x , 07x ili 09x ...

Čestiti nas kolega igrom slucaja trgovao sam polovnim el alatom iz uvoza te ja posedujem jos 3 velike brusilice
Bosch 2400w plavi
Steyr 2300w crni
Aeg 2400w plavi
Sa ISKROM NEMOGU DA ZAPNU !!!!
Isto tako sto se tice malih brusilica po meni samo plavi Bosch iznad 1000w znaci 1000, 1020, 1400w
Sve one su za plocu 125mm ali ja u njih stavljam i 150 i 180mm sto mi ostane od tremilice.
 
samo 199 € za rotacioni aparat reklo bi se džabe. A glomazan za transport za toka neće da prime u bus. Vidi s ovim što dovoze polovan namještaj i ostale stvari da li bi ga pokupili, ako im je gdjegod usput.
 
To je zver od aparata. Tzv Rotacioni. Ima ga kod nas 1 autoprevoznik. Njegov mehanicar mi je vario kugle a polugama od traktora. Vari sa nekom elektrodom precnika 1cm. Bukvalno saliva sve. Bas jeftin, steta sto nema nacia da ga dopremis
 
Koristite li neka klešta za skidanje izolacije sa kablova (elektro instalacija)?
Ima li neki savet ili preporuka, šta gledati? Može i gde i po kojoj ceni, naravno.
Meni su zanimljiva ova Unior klešta


Plus im je što imaju i deo za krimpovanje i sečenje. Nema potrebe za podešavanjem debljine žice. Slična su ovim kleštima:


Ili nešto ovako?

Klesta-za-blankiranje-zice_slika_O_20109697.jpg
 
Ja imam ova jednostavna uniorova i mogu reći da su za rad na traktorskim instalacijama sasvim ok. Mogu da seku provodnike, krimpuju izolovane i neizolovane konektore(buksne), seku male šrafove i skidaju izolaciju sa provodnika.


15487.jpg
 
@ichbinmilan

Ja imam dve vrste klešta za skidanje izolacije sa provodnika (jedne kao sa tvojih klipova), ali u 99% slučajeva koristim obične sečice za taj posao. Naravno, tu treba malo osećaja i prakse da se ne ošteti provodnik.
 
Nazad
Vrh