Alati i radionice

Jurim strug da kupim tako da mogu ovo da pazarim samo mislim da je malo jaka za ovo sto sam postavio slike trazi 350evra..
 
FRA Čačak, jedna od prvih fabrika građena iz posleratnih vremena... Nabavljali su kvalitetan čelik za namensku proizvodnju (nareznice, ureznice, burgije itd)... Izvoz za Ameriku, Rusiju, Iran ...
Јел ради још та фабрика? Иначе коју марку бургија препоручујете да се купују у квалитету,ово што се продаје по гвожђарама је чисти фушерај.
 
Јел ради још та фабрика? Иначе коју марку бургија препоручујете да се купују у квалитету,ово што се продаје по гвожђарама је чисти фушерај.

Nisam siguran ali mislim da radi. Godinama su poslovali sa gubitcima, ali su onda radnici kroz neku samoorganizaciju bukvalno sami uspeli da je održe u životu ...
Što se tiče burgija, ni sam ne znam šta bih ti rekao ...

- - - - - - - - - -

Zna li neko kakav je alat,tj komplet kljuceva i gedora "Geko" Poljska? Ima 138 delova u kompletu,ceni se 9500 dinara.

Na strani 33 se nešto malo pisalo o tome, ja lično nemam iskustva ...
 
Јел ради још та фабрика? Иначе коју марку бургија препоручујете да се купују у квалитету,ово што се продаје по гвожђарама је чисти фушерај.

Fabrika Reznog Alata jos uvek radi. Do kada niko ne zna. Tehnologija nije menjana zadnjih 30 god. Kvalitet je ostao dobar ali su tokom sankcija izgubili ogroman deo trzista.
 
Jutros sam bio na Najlonu i gledao busilice,od 20e pa do nekoliko puta vise,polovne i vidno izraubovane,imaju po 2 mladosti iza sebe.
Ali sam kupio ovaj radapciger,ucinio mi se povoljno 600din.
20140824114740.jpg

Imam ja takva 4-5 radapcigera razlicite velicine... Svasta su pretrpeli ali jedan sam uspeo da polomim... Nisu bas nesto kvalitetni ali evo meni sluze vec dosta vremena a poprilicno ih opterecujem... Zatezem ih i sa sipkom udaram cekicem i drze se nekako...

Ja sam 3 komada bio uzeo za 20e najveci,srednji i najmanji... Ali sad traze 20e samo za veliki ako ne i vise...
 
Moji radapcigeri vise hodaju po selu nego sto su kod mene, pa kad mi nesto zatreba retko kad su kuci. No uprkos kojekakvim budalam jos nisu popucali (ipak su neki kvalitet):osmeh:
 
Evo jednog kompleta velikih nareznica na koji sam slucajno naleteo na najlonu. Prvi put sam video ovakav komplet i ovaj elektricni adapter za automatsko narezivanje.

img20140404073952.jpg
 
Imam ja takva 4-5 radapcigera razlicite velicine... Svasta su pretrpeli ali jedan sam uspeo da polomim... Nisu bas nesto kvalitetni ali evo meni sluze vec dosta vremena a poprilicno ih opterecujem... Zatezem ih i sa sipkom udaram cekicem i drze se nekako...

Ja sam 3 komada bio uzeo za 20e najveci,srednji i najmanji... Ali sad traze 20e samo za veliki ako ne i vise...

Imam i ja takvih par komada. Oni su za hobi upotrebu. Nisu meki ali ipak treba biti pazljiv. S'obzirom na cenu odlicno odradjuju posao.

- - - - - - - - - -

Ovo nareznice za vodovod ?

Colovne jesu ali nisam siguran gde im je prava primena. Prodavac nije znao ni sta je to. :osmeh:
 
To su nareznice za vodovod.. Davno otisle u zaborav.. Sad se sve radi plasticnim cevima tako da se retko vise koriste...

Radio sam ja i sa njima vodovod ali je smesno koliko brze uradim instalaciju sa plasticnim cevima...



Da ti radapcigeri nisu nista posebno ali bas me briga ako ga izlomim kad kosta 600din a lezaj koji vadim kosta vise od njega.. :haha:
 
Nazad
Vrh