Alati i radionice

Da li možete da mi preporučite neki servis za Karcher? Aparat za pranje mi je izdahnuo danas...
 
Ja sam nosio u ovaj servis i nisam imao primedbi
oszel3.jpg
:cao:
 
Danas na najlonu sam nasao ovaj moment kljuc "RAHSOL-GEDORE" opsega 20-200 Nm i kupio sam ga za 2000 dinara jer je bio neispravan. Poslepodne sam ga rasklopio i video da se jedan sraf unutra odvrnuo i zaglavio mehanizam, vratio sraf na mesto i sad kljuc radi. Imao sam vise srece nego pameti :haha:



 
evo moje radionice
2wnzh37.jpg

j0kyol.jpg

mkdu6s.jpg

qxulbo.jpg

2e6798x.jpg

35kivpz.jpg

281atjt.jpg


a ima i ovo u radionici, tu drzim meze i ladim rakiju i pivu
295ygdj.jpg



evo jedna radionica u toku izrade,ocu da prebaci aparat za varenje tamo,prostorija nikad dosta
vpg2s7.jpg

1o7fxv.jpg


a evo i garaze,mogu stati dva auta,i osnovni alat za auto pored raznih setova guma

2dke7pj.jpg

99qts6.jpg

ovo je u gradu,a na selu je alat razbacan po polju,treba mi gps da ga nadjem

izvinete zbog losijeg kvaliteta slika slikano sa mobilan
 
e gledao sam kako to malo čudo vari to je boli glava elektroda debela ko hemiska olivka a varili nosač kašike od ulta i sad ja nepitam ništa gledam i pratim kabal od struje kad ono još i monofazni pitam posle pošto ovo čudo radnik kaže kipio to gazda odavno platio oko 1500 DM AL DA VARI VARI :ppozdrav:
 
pidikanac je napisao(la):
e gledao sam kako to malo čudo vari to je boli glava elektroda debela ko hemiska olivka a varili nosač kašike od ulta i sad ja nepitam ništa gledam i pratim kabal od struje kad ono još i monofazni pitam posle pošto ovo čudo radnik kaže kipio to gazda odavno platio oko 1500 DM AL DA VARI VARI :ppozdrav:

To malo čudo (WALTER ATOM 180 MMA/TIG )sad košta oko 350 € . Hoću da uzmem nešto pa sad se raspitujem :ppozdrav:
 
Te pare definitivno vredi! Naravno onom ko može da si priušti zadovoljstvo..... :D

Uzmite u obzir da su ovi aparati samo na korak od profesionalnih aparata vrhunske tehnologije koji koštaju 3-4 puta više!
 
Extra aparat, mi smo uzeli sličan za radionicu, treba za teren kad se penjemo po konstrukcijama vari kao lud, a koštao je (pre godinu dana) 86 000 dinara...
 
Baš i meni treba za to ..... Hoću da pravim šupu ( hangar ) 17m x 12m Biće slike kad počnem . Planiram da uradim sam :ppozdrav:
 
Pazljivo sam prelistao sve stranice i sta mogu da vam kazem svima sem BRAVO momci. I ja cu da slikam moju radionicu kad budem isao kuci na odmor. Za sada josuvek nemam Strug i Glodalicu , ali se iskreno nadam da cu ih kupiti. Inace od ostalog alata imam sve sto mi je potrebno da ne nabrajam sada. Pa cak i ovde u CH imam svoj alat koji nosim samnom u kola. :ppozdrav:
 
ja danas išao da pogledam strug
svidio mi se pravo , nema mogućnost navoja ali nije mi to ni potrebno
kada sam svao čovjek kaže da je strug ispravan , cijena 1500
danas dodjem i strug nije ispravan , neki problem u mjenjaču je , sumnjam na onaj varijatorski prenos kao u kombajna
ja mu kažem ''napravi ga da radi i evo 1500'' a ovakav kakav je dajem 1200 , čovjek neće ni da čuje

ja pun mi k.rac ovih pedera od prodavaca :zli:
 
on je preprodavac i kaže da ga je takvog dobio sa obećanjem da je ispravan (kupio ga kao staro željezo)
ima više strugova i mašina
 
šandor je napisao(la):
Baš i meni treba za to ..... Hoću da pravim šupu ( hangar ) 17m x 12m Biće slike kad počnem . Planiram da uradim sam :ppozdrav:
To su odlicni aparati , invektorski ili sa diodama prilikom varenja (radilismo sa ceoborom 140a) uspesno se borio sa rotacionim aparatom, Ustvari iovi mali su rotacioni jer vare i kiselu i bazicnu elektrodu.
Prednos dajem ovim aparatima jer uy kupovinu odgovarajuce dodatne opreme moze da bude i co2 i za zavarivanje argonom i dosta dobro podnose slabu struju :cao:
 
To su odlicni aparati , invektorski ili sa diodama prilikom varenja (radilismo sa ceoborom 140a) uspesno se borio sa rotacionim aparatom, Ustvari iovi mali su rotacioni jer vare i kiselu i bazicnu elektrodu.
Prednos dajem ovim aparatima jer uy kupovinu odgovarajuce dodatne opreme moze da bude i co2 i za zavarivanje argonom i dosta dobro podnose slabu struju :cao:
[/quote]

Rale 83 jel ti procitas to sto napises ili samo pises onako. Inverktorski nemoze biti rotacioni aparat, jedino sto se kod njega verti je ventilator za hladene. ostalo je sve elektronika i trafo ko pesnica, zato su i tako laki i mogu se noiti na ramenu. A sto se tice elektroda ima izvod neizmenicne struje i jednosmerne.

http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Za-zavarivanje/Aparat-za-varenje-rotacioni/1771729
 
Nazad
Vrh