Alati i radionice

To je hladnjak od G2 tako da mi nije problem da kupim nov ili polovan. Samo sam eto razmisljao ako mogu sam da ga sredim besplatno.
Kolega ako je veca rupica stisnes tu celiju sa spicanglama i ako posle toga suzi sipas prah,mozes i da je zamotas par cenimetara kao tubu kad bi cedio.Ako si raspolozen da bas zaletujes kupi durafix elektrodu(imas na kp).
 
Drug sto je koristio neki buckuris kaze kao kad se u vodu sipaju mekinje. To mu posle plivalo po posudu za antifriz i nista mu nije pomoglo. Jedino ostaje da potrazim negde taj prasak ako je vec provereno. Ne gubi mnogo antifriz, a rupicu uopste i ne mogu da vidim bar sad dok je hladnjak na kolima. Verovatno je ta rupica mnogo sitna i mozda i pokusam sa tim praskom.
 
Taj praskasti je nama zapusio polovicno sve kanale za vodu u samoj glavi motora na jednom traktoru.Nismo ni znali nego kad se radila generalna,skidali glave i rastavljanje motora,a ono svi kanali puni tog sr...Oprezno sa tim.
 
E to je najgore od svega. Sto se kaze mac sa dve ostrice. Da zapusi rupicu na hladnjaku, a moze da zapusi i kanale. Ko je proizvodjac za taj prasak?
 
Drug sto je koristio neki buckuris kaze kao kad se u vodu sipaju mekinje. To mu posle plivalo po posudu za antifriz i nista mu nije pomoglo. Jedino ostaje da potrazim negde taj prasak ako je vec provereno. Ne gubi mnogo antifriz, a rupicu uopste i ne mogu da vidim bar sad dok je hladnjak na kolima. Verovatno je ta rupica mnogo sitna i mozda i pokusam sa tim praskom.

Kolega, sa ovim preparatom sam ja pre nekoliko godina rešio problem i to poprilično jakog curenja antifriza.
U pitanju je neka tečnost srednje gustine, zelene boje. Meni su je tada preporučili kao bolju i sigurniju od praška.
Slikao sam kutiju, uputstvo za upotrebu i objašnjenje, nadam se da će se videti.
Ne znam da li možeš naći taj proizvod, ali verujem da postoje slični za istu namenu. Koliko se sećam ovaj sam kupio u Delmax autodelovima.

https://ibb.co/RPQVFwb

https://ibb.co/DRc57TZ
 
Kupi prah ali u emulziji. On je vec razblazen i manje su sanse da zastopa sistem za hladjenje. Imas i od Abra. Koristio sam taj prah vise puta i radilo je a ovaj u emulziji je jos bolji zbog pomenutog razloga.
 
Zahvaljujem. Samo mi nije jasno kako da sipam direktno u hladnjak kad na njemu nema cep. Znaci morao bi da sipam u posudu. Isto mi malo cudno da se ispusti antifriz, pa ponovo sipa i tek onda sredstvo. I jel posle sve bude kao i pre toga ili mozda dize temperaturu auto?
 
Zagrejes motor.da otvori termostat,i pocne rashladna tecnost da cirkulise u posudi.sipas prah i ostavis da radi 10min,tako pise u uputstvu.ako vec skidart hladnjak,kupi drugi i resen problem..
 
Da napomenemo ručni,koristio sam ovakav alat za otpuštanje i stezanje jezgra namotaja statora kod anlasera.Bitno je da bitovi dobro leže u šrafu,sve ostalo reši trzaj pri udaru.
 
Nazad
Vrh