Alati i radionice

Stigo malo alat
ed107c43eb5b429e133440a65e769c41.jpg
356cbc3d2c344e590047017da7101b05.jpg
d1d6e414d26b25ca050985dd1c03a18a.jpg
265bb73d5c2ce7bee957abe2940f4d81.jpg
 
Koji je mehanizam unutra tog alata ,kako su spojeni krajevi tog kao kljuca ,jel su zupcanici,lanac ,ili nesto trece ?.
 
Takvu Pobedu sam hteo uzeti...jer mi je bila tada dovoljna..povoljna 1000e..a i blizu od mene..ali zbog nekih razloga nisam kupio...uzeo sam Potisje us22....
pobeda pored tih informacija sto su u oglasu ima motor od 2kw trofazni...u glavnom vretenu ima bronzane caure..glava od 200mm je teska za nju... polu norton sa 9 zupcanika...tezina je 800kg..nema kvacilo(rucica je povezana na prekidac),nema kocnicu....

dok us22 prolaz 45,pun norton,multifix nosac..4kw motor..mk4 konus,kvacilo,elektro kocnica..tezina preko tone itd itd
meni je sada i us22 mali..
moram veci uzeti zbog prolaza kroz vreteno i veceg hvatanja... morando veliki ce nadam se doci...dok ne dodje ne mogu se rastati od us22 jer mi svakodnevno treba i radi...

Ima u Sapcu us51.jeftino..sad kakav je ko zna..treba otici videti..51 je pun norton.kvacilo.motor od 5kw.mk 4 konus..ali slaba tacka su mu caure u vretenu i prolaz 45mm...nosi bez problema 250mm glavu

dodji marko do mene koji dan pa vidi moj da imas predstavu sta traziti,radi na njemu ceo dan ako oces.....ima kolega u selu i us51 pa cemo otici pogledatii taj tip...rado cu ti pomoci koliko mogu i koliko znam...
ja kad sam kupovao iskren da budem nisam znao sta kupiti...radio sam na velikom morando strugu kod kolege...ali mi je u glavi bilo..kuci mi je dovoljan i neki mali shodno poslu kojim se bavim neka caurica mozda koji disk dobos brezon ovo ono..posao je raznolik i jako malo radim sitnice.. da sam uzeo Pobedu samo bi se mucio....
 
Brkin kod us 22 jeste mali prolaz kroz vreteno, ali me buni to vece hvatanje. Ako se ne varam ima on dosta dobar precnik obrade ili je to samo na papiru? Ako mozes da mi pojasnis malo da li tebi treba za neke bas velike komade ili jednostavno taj us 22 nije kadar za nista vece od neke caure ili diska? Ja treba ovih dana da resim nesto pa ako Bog da pocetkom naredne godine da krenem u ozbiljnu potragu za strugom.
 
US 22 I MORANDO 22 imaju visinu siljaka 220mm,tj,mogu da obradjuju predmet precnika 440 mm,kracih dimenzija,jer je prolaz iznad suporta nesto manji,cak mogu i dosta veci precnik,ako se izvadi most,na morandu 22 se vadi,iskreno,ne znam da li je to moguce i na us22.jer nisam imao prilike da radim na njemu...za informaciju,recimo,remenica pogona tarupa na jednorednom beracu SIP SEMPETER,je 410mm i bez problema moze da se uhvati u morando 22 glava fi 250 ali,paknovi moraju biti doradjeni,navareni itd...ali problem pravi suport,koji kad se skroz povuce prema sebi,skoro da i nema mesta izmedju dela koji se obradjuje i nosaca alata,isti problem je i na PA30...ne znam sta nameravate da radite sa tim strugom,ali on valjke za ciglanu i takve stvari ne moze da radi,ako je manji strug,normalno je da je za manje komade,a ovo sto vi trazite da mali strugic ima veliki prolaz to je isto kao recimo da trazite da IMT 533 Ima poluge 3.kategorije...i fi 40 prolaz vretena za takav mali strug je sasvim ok...recimo morando 22 ima vec 63mm, i sa takvim precnikom vretena,je napravljeno 95 posto strugova koji su dugacki i preko 4 metra..recimo,puno ljudi kad se raspituje o stugu zanima ga duzina preko 1,5 pa i 2 metra...zanima me samo sta ce da obraduju te duzine,na dresu starom 50 i vise godina,,,i na glanc novom uz linete je problem...
 
Poslednja izmena:
Eto meni tih 440 mm precnika deluju dovoljno za ove moje seoske potrebe, a narocito ako se skida most. I tih 63 mm prolaza je dovoljno, a 45 mm je maaalooo. Radna duzina 1 m sasvim dovoljno jer ne znam sta bi duze mogo da obradjujem. Meni licno treba kao sto rekoh za seoske potrebe. Znaci neki klin, osovina, caura, srca za felne, dobosi za traktorska vitla, remenice, koturace i slicno. E sad ne znam da li je takav neki strug dovoljan za tako nesto? Praksu sam imao na PA 30 i to slabo. Na poslu ima neki nemacki veliki duzine 5 m. Tako da ove male nisam sretao.
 
Da li neko zna gde ima da se kupi stepenasta remenica za stubnu bušilicu?
Ima na aliexpresu aluminiujumskih ali mi se ne svidja što je naleganje na osovinu samo u užem delu pa se bojim da će to da se rasklima pod opterćenjem.

5706d68bceeae_Picture1.jpg.77e8fdd174fec58c64bb01173cb288d3.jpg
 
Kardan , mislim da se dosta snage gubi kroz taj alat . Dobar je ali vjerovatno prvo treba popustiti jače zategnute vijke nečim drugim .
Da tako je, gubi se snaga od ulaza do izlaza. Za mene je ok jer to uracunam kada stezem...




@Kardan kolko para ? Ako nije tajna.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Oko 250 eur sa slanjem i carinom. Narucio sam iz USA preko ebaya..

https://youtu.be/-ZjqpQPYOos
 
Skida se most i na us22... precnik obrade je isti kao na pa22 ali na us22 ne moze suport da se izvuce kao na pa22 pa licno imam problem kad radim auto diskove moram da skidam i okrecem disk...dok na pa22 mogu iz jednog stezanja...
us22 nema mesto za kontra nosac a pa22 ga ima...kad radim recimo serije bravarske sarke,radapcigere,blokatore itd gubim vreme za recimo obaranje ivica...
A prolaz jbg meni je mali...bar da je 60 bio bi idealan bar meni...sto se duzine tice moj je 1m...vise mi ni netreba...i kad uzmem moranda 1 ili 1.2m i dosta
postoji naravno resenje za to recimo moze da se naprave alati i kad treba izvuci noz i nozevi koji seku i obaraju u isto vreme itd itd ali opet ostaje mali prolaz

eto to su moja zapazanja posle 6 meseci svakodnevnog rada na us22 i zasto bi da ga menjam.....
koliko mi je pricao majstor iz potisja da je us225 isti kao us22 samo kockast..minimalne razlike....Jan ako se dobro secam mislim da sam procitao da si ti imao 225..
 
Kad več imam invertere i co2 če dobro doč i ovaj punkt aparat.Probo sam 3mm+2mm i dobro spunktira ali to je mislim max.što može,tak da če bit upotrebljiv stroj.




 
brkin,ne znam za us 22,jer ga nisam nesto zagledao,ali izmedju moranda,i USA ILI USB,Jje velika...morando je 10puta stabilniji,sigurno duplo tezi,jaci,ima mnogo sire klizne staze...jedina prednost kod USA je ta sto 225 ima prolaz vretena 76 mm,a usa 250 cak 106mm,sve ostalo je na strani moranda,.ja sam imao USA250 DUZINE 1500 Sa prolazom 106.jako nestabilan strug,cak sam imao prilike da radim na dva totalno nova,ista prica...nije to strug za neke ozbilnije poslove,cim ga pricepis,trese se...
 
Zanimljiv test izdrzljivosti.

[video=youtube_share;1sdDeJyG9ZE]https://youtu.be/1sdDeJyG9ZE[/video]
 
Nazad
Vrh