Alati i radionice

Tim aparatom nećeš zavariti ništa deblje od 1-1.5mm
 
Ako ćemo pošteno opisu ništa ne fali... Ako gledamo iz aspekta da svaki ciga svoga konja hvali.... Sve što stoji u opisu je otprilike tako, samo nigde ne piše šta aparat NE može.....
 
Aparat za zavarivanje namenjen je iskusnijim kućnim majstorima. Njime se moze variti u MIG sistemu (metal inert gas) aluminijum i u MAG sistemu (metal active gas) visokokvalitetni čelik i normalni čelik. Aparat za zavarivanje je opremljen fleksibilnim crevom, prenosnim plinski hlađenim plamenikom, ventilatorom za prisilno hlađenje I termoprekidačem, koji štiti aparat od preopterećenja
:haha:
 
Bolje i takav opis,nego kao ja odes na Najlon i onda dobijes sut kartu sa tezge. Vidim neki lik prodaje polovne busilice-brusilice,reko treba mi neka amaterska da posluzi koju godinu,kaze onda idi dalje ovde nema nista za tebe sve su profi masine. A one kao da su prosle 2 rata,ni boju im ne mozes prepoznati koliko su izraubovane i zamascene.
 
Mig Mag za 2-3 mm da bi kvalitetno vario valjalo bi da ima 160-200 A(min 120A u režimu 100%)

Najviše bi se za varenje lima i cevi sa debljinom zida 1,8 i 2mm jer ti tanji materijali su problem jer ovaj električni ne može tako puno da se smanji i brzo pregori materijal pa zbog toga sam mislio da je dosta i ovaj najslabiji. A i dosta često se nešto krpi sa limovima 0,8-1mm pa za te neke stvari. Ili ipak da gledam neki bar od 160a?
 
Nije laž, samo je teško izvodljivo....Teorija i praksa su mnogo puta daleko jedno od drugog.... Uzmi aluminijumski lim od 1mm i aluminijumsku žicu od 0.6 i sa tim aparatom ćeš u MIG postupku zavariti taj lim. Tako da teorijski stoji ovo što piše. Druga je stvar što to ne odgovara tvojim zahtevima(čitaj: potrebama ili praktičnoj upotrebljivosti mogućnosti aparata) Tako da nije laž... Ja to zovem mazanje očiju...

- - - - - - - - - -

Meni ni ne treba za aluminium nego samo za običan crni metal.

Praktično neće ti odgovarati za ništa ozbiljnije od auto limarije....
 
Evo ja imam svu pripremu za moj mig aparat,za zavarivanje aluminijuma,pa kad budes bio raspolozen dodji da varis aluminijum.
 
Ja kupio za prvu ruku kineza (usudili su se na njemu napisati "made in Germany" kod covjeka koji to "uvozi iz njemacke". motoric za pogon zice se cuje vise nego ista drugo ali taj aparat je kod mene u dvije godine kako ga imam napravio toliko posla da se otplatio davnih dana. Euro prikljucak za kabal, 135A i decki moji ja s njim varim 90% stvari koje se potrgaju. Za jaca varenje imam inverter koji skoro ni ne koristim od kako je MIG dosao.

U dogledno vrijeme moram traziti neki MIG inverter i mislim da ce to onda biti TO...
 
Nazad
Vrh