Alati i radionice

Ja imam isto takav i evo već 20ak godina radi bez ikakvih preinaka. Doduše nemam manometar, ali imam mali priručni mjerač tlaka pa s njim kontroliram kad pumpam gume. Super stvarčica, a najbolje od svega što je tih.
 
Evo na ovom videu se detaljno vidi otvaranje i rasklapanje takvog kompresora. Jeste da ne razumem ni reč, al' se lepo sve vidi sa klipa. Šteta što nije pokazao i kako na kraju ponovo zavari (ili spoji) poklopac kompresora.

 
Ostajete uskraćeni za "pogled u unutrašnjost" jednog kompresora za rashladni uređaj, jer sam, izgleda, uglavnom, uvaljao kroz trampu s Ciganima-gvožđarima za plastične vangle i korita...Imam neke delove, i sav bakar je u jednoj kanti, ali nedostaje dosta delova, a najslikovitija bi bila direktna fotografija unutrašnjosti, čim se iseče poklopac brusilicom i otvori...
Elem, evo mog kompresora, nisam ga otvarao, ali sam jednom istočio trafo ulje iz njega, pa nalio naftu unutra, promućkao, pa opet istočio, i nalio proceđeno trafo ulje natrag... Kažu da najčešće crke od opiljaka, kada napravi kratak spoj... Spojio žice u kućištu, da imitira prekidač, direktno povezao glavni vod starim kablom od radio aparata, otvorio cevčice za ulaz i izlaz vazduha, povezao na izduvnu cevčicu "pištolj" s manometrom, i tako radi već dugi niz godina...
Nije nikada ni štucnuo, jedino ga u hladnim zimskim danima unosim u toplo, jer ulje toliko zgusne da ne može pokrenuti motor...
Priznajem da ne znam o kakvim se preinakama radi, iz priče kolege Mirosti-ja...
Kod mene nisu trebale, zaista i ovako odlično radi, a bukvalno svakodnevno se koristi...

20181123-095626.jpg
U pozadini iza tog vidim da imas jos dva
Nadji dobru bocu i sastavi sva tri, (ako su ispravni) mislim da bi bila prava stvar

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
ja sam hteo co2 da kupim kod njih ali nisam uspeo da skupim novce.Ajde napisi cene ako budes isao do njih.Imaju nesto u ponudi preko fcb ali nisam video co2
 
Naso sam neki strug, ali mu je motor monofazni 2,2 kw. Vlasnik kaze da je fabricki bio 1,5 kw trofazni, ali da je on stavio ovaj monofazni i da radi bez problema. Ima li neko iskustvo ili misljenje moze li to il jok?
 
ja sam hteo co2 da kupim kod njih ali nisam uspeo da skupim novce.Ajde napisi cene ako budes isao do njih.Imaju nesto u ponudi preko fcb ali nisam video co2
Ma ne idem ja nikud bez novaca. Merkam vec dugo njihov co2 +mma MIG160[n219] za 38100 rsd, sve vise imam terenskog posla I ne mogu vise da teglim stari co2 pa sam mislio ovo da uzmem ali uvek nesto prece od preceg. NIsam vise mogao proci tehnicki sa autom pa daj uzmi drugi pa daj nove zimske gume pa sarvis I ulja I tako pd toga za sad nista.
 
U pozadini iza tog vidim da imas jos dva
Nadji dobru bocu i sastavi sva tri, (ako su ispravni) mislim da bi bila prava stvar

Ta dva su već rastureni, ako malo bolje zagledaš videćeš da su (već) iskasapljeni, bakar i gvožđurija povađeni....:osmeh:
ALI, pored ovog što koristim, imam još 2 ispravna, jedan manji od frižidera i jedan veći, od zamrzivača, u rezervi...
Taj mali kompresor mi je potrreban za pumpanje vazduha u hidrofor bocu, negde mi pušta vazduh, a nemam vremena da tražim, i tako, s vremena na vreme, jedared mesečno, isključim hidrofor, pustim vodu na česmi, spustim se u šaht gde stoji hidrofor, prikačim ovaj kompresorčić na bocu, ugradio sam običan ventil od unutrašnje automobilske gume, i ispumpam 2 kante vode....
Onda zavrnem vodu na česmi, pa sačekam da kompresor naduva vazduha na 2 do 2.5 bara u bocu, to je nekih 10-tak minuta, potom otkačim kompresor a uključim hidrofor da vodom natera ostatak do 4 bara i to je to...
Zato NE BIH eksperimentisao sa rednim vezivanjem 3 komada na neku bocu, prima, a sekunda je što mi je to potpuno bespotrebno, nemam nikakvu potrebu za takvim kompresorom sa bocom...
Još nešto, komšija kupio neki PRC Kina kompresor, radi odlično, i nije skup, oko 100 eura, čini mi se da reče, ako ikad mi bude trebalo, pozajmim od njega ili odem i kupim, bez eksperimentisanja sa budžotinom, ma koliko korisna bila, KORISNIJI SU MI OVAKVI, klot kompresori bez boce...
Evo danas sam krpio tubeless gumu na auto prikolici, našla komad čelične žice, pa sam skinuo gumu s felne, našao gde je rupa, zakrpio običnom pijačarskom flekom, i eno je drži (za sada)...
Uspe čak i da je napumpa...
Malo lupam točkom o tlo, da ivica pneumatika sedne na onaj žleb na felni, malo ovde, malo onde, i počne se pumpati....
Znači, i to može, prvi put sam pokušao i uspelo je...
A da nije, morao bih da potražim kompresor s bocom, koji mi, s druge strane, nije daleko...:osmeh:
 
Fcaw pise gore,nista nije jednostavno....od ugla\uskadjenosti pa do kontrole,da ne zarobis sljaku,ceo var nema gresku...mogao sam samo azijati da napisem:osmeh: ovo do koje mere je komplikovano verovatno mozes da saznas ako probas.Ali...posle odgledas snimak kako onaj vari nesto na motoru bez maske i nadjes utehu...
 
Nazad
Vrh