Alati i radionice

Trazio od ujaka aparat za zavarivanje da se posluzim a on rece "bolje da si mi trazio 2 litre krvi",pa nisam ja toliko los varioc.
 
Poslednja izmena od urednika:
Znam jednog koji je davao tako u selo aparat pa ga dobio u delovima. Pozajmi jedan poznanik od njega i kada ga je vraćao, napio se, pao sa bicikla i polupao aparat. Mislim da nije dobio ni "hvala" od njega.
 
Kod mene od alata u selo može samo ćuskija. Sve ostalo je došlo sa nekim oštećenjem, precvikanim kablovima, istupljenjim oštricama, polomljenim držalicana i sl. Jednostavno kad se alat prokurva možeš ga otpisati u većini slučajeva tako da više ništa nedam.
Imam skoro sve od alata, a ako nemam ili kupim ili platim da uradi neko ko ima.
 
Ko i gde bi mogao da mi balansira secku za kombajn???? Da li neko zna ko ima alat za tako nesto??? :sta:
 
Kod mene od alata u selo može samo ćuskija. Sve ostalo je došlo sa nekim oštećenjem, precvikanim kablovima, istupljenjim oštricama, polomljenim držalicana i sl. Jednostavno kad se alat prokurva možeš ga otpisati u većini slučajeva tako da više ništa nedam.
Imam skoro sve od alata, a ako nemam ili kupim ili platim da uradi neko ko ima.

Kad nekome das alat sam si klriv ako ga taj osteti ili polomi, tada gubis i prijatelja a i alat.Ja zato kad mi neko nesto trazi odem i uradim ako imam vremena ili ako mogu, a ako ne mogu nema ni davanja alata pa neka se ljuti kolko hoce .Kad mi nesto treba ja platim onom ko ima ili kupim da ne bih trazio od drugog.
 
Da li neko ima iskustva sa ovakvim ili slicnim aparatima, da li to vredi kupiti za amatersko varenje i povremeno koriscenje?
http://www.kupujemprodajem.com/Apar...-300-amper-12357514-oglas.htm?filter_id=11085
I na tarabi je bilo nesto napisano. Ja ga licno za sebe ne bi uzeo. Onaj ko nedeljno jednom oce nesto da zavari njemu odgovara ali za ostalo ne. Prvi problem je kucna instalacija jedna faza i da se sa nje izvuce 300 ampera to treba ekser zakucati u osigurac.
 
Hvala na odgovorima, meni je i potreban aparat kojim cu ponekad nesto zavariti, zato i ne bih davao mnogo para za aparat, da imam mogucnosti i potreba svakako bih kupio nesto kvalitetno! Meni je potrebno da povremeno sa 3,25mm elektrodom moze lepo da vari, jer za manje elektrode imam manji aparat! Svako od tog aparata ne treba ocekivati 300A, mene konkretno interesuje da li on moze 3,25 elektrodu da vari da ne oseti!
 
Ako je tako kako pise sa 3.25 bi se moglo variti ceo dan. U sto cisto sumnjam.



Po ovome tu sto pise moze ceo dan elektrodu za elektrodom od ujutru do uvece.
 
Pa ako ne želiš mnogo love da daš za aparat a da možeš sa njim da pržiš 3.25 povremeno onda bolje nađi neki transformator i budi miran. Jeste lepše variti sa invertorom i stabilnije je ali ipak trafo je za te sitne poslove zakon.
Glavno pitanje je zašto bi uopšte uzeo aparat nepoznatog porekla, nepoznatog proizvođača, nepoznatog servisera i još manje poznatog kvaliteta.
Obično ide oko 1e=1A pa za tih 200e možeš da nabaviš lep aparat od 190-200A i da budeš miran pa čak i da variš malko ozbiljnije i češće.
 
Nazad
Vrh