Alati i radionice

taj vilager 190 sam imao,to je samo za auto pragove
 
Ajd sad ovako:nemam co2 aparat a hocemo da nabavimo jedan.Koji je dovoljan za limariju i sitnice,tanje limove a koji je dovoljan za maratonske poslove tipa konstrukcije,mašine,deblja pločevina(10-20mm)?ovde pisete da se pregrevaju-ili to vazi samo za ove lagane invertere?Imam staru zverku,varstroj 160-180 A,potrošio par tona elektrode i spalio nekoliko garnitura kablova.Sada su na njemu od 70mm2,e oni traju.
 
Ja sam uzeo nov Varstroj 251,prezadovojan gura 1mm zicu bez problema i sa njom varim debele materijale,,cevi,kutije,ma sve,jedino za lim stavim 0,8 i pici.
Problem je jedino sto ne voli farbu i prljavo,mora lepo da se spremi.
 
Za limariju i sitnice imas Varstroj oko 500-600e nov sa garancijom. Tera 0,8mm zicu. Za plocevine 10-20mm mislim da je bolje elektrolucno zavarivanje koje opet za kucne potrebe moze da obavi i obican kineski inverter od 100e. Kod nas Kzubr od kineskih 300A sljaka sasvim solidno. Radilo vise ljudi sa njim i niko se nije zalio.
Vec sam jednom kacio link od ovog kanala. Koristan kanal a mozete cuti i malo o aparatima :ppozdrav:
https://www.youtube.com/watch?v=LsBGh3T8dIc
 
Ajd sad ovako:nemam co2 aparat a hocemo da nabavimo jedan.Koji je dovoljan za limariju i sitnice,tanje limove a koji je dovoljan za maratonske poslove tipa konstrukcije,mašine,deblja pločevina(10-20mm)?ovde pisete da se pregrevaju-ili to vazi samo za ove lagane invertere?Imam staru zverku,varstroj 160-180 A,potrošio par tona elektrode i spalio nekoliko garnitura kablova.Sada su na njemu od 70mm2,e oni traju.
Ako ti je varstoj odradjivao posao bez ventilatora?
Uzmi aparat bar 200a biće ok za sve do 10mm debljine, svi imaju ventilator
Verovatno si u PDV uzmi nov Varstroj ili iskru 210 kolega ga ima ok je skroz može i monofazni i trofazni utikač

Ovo što ja krljam svaki dan do iznemoglosti to treba da izdrži aparat
Jbg on je meni traktor ili kombajn osnovna mašina za rad
Trpi me Končar deda rade, EVM PICO162
imam ćaletov varstoj 160_180 sa ventilatorom više puta goreli mostovi i lepili namotaji
E sad videćemo od čega je LORCH napravljen
Npr u zadnja 2 meseca sam spržio 4 kutije dal 5 ili 5,5kg esab ok 4804 4mm E7018 po preporuci člana Zombi
2 kutije rutilen 4mm
3 kutije rutilen 3,25mm
Kutiju Tesla 3,25 navodno 7018
Načeo sam kutiju Hiundai 4mm i kineskih 3,25 jako su dobre stvarno bez zezanja
Znači ako je prosek kutije 5kg oko 50kg za 60 dana
Stvarno radio sam šasiju šticara, skraćivao šasiju i prepravljao Kiper sanduk na Man
Radio usput 2 traktorske prikolice
2 kašike ult i bager
Spržio sam i 5 boca kiseonika butan ne računam
a ploča za flex puna kolica
Bilo je posla hvala Bogu i ima ga još puno
Samo da se odreći terena ali teško



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Luka ako ti treba segrt na raspolaganju sam malo da izucim tu tehniku zavarivanja, do sad radio samo sa Koncarem 140a do skoro mi je i to bilo kao avion da teram

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dex kod mene nema nemogu teško je i ostalo ima može moram itd
Posao nije lak uopšte, pravi robijaški, radi se sve i svašta
Ključevi idu do 105mm
Retko se koristi manji od 14 za luftiranje goriva
Od montaže guma na drumu, do vadjenja klipova iz motora u šumi
Radi se 12_20h dnevno nekad više
Moraš biti smiren hladan i spreman na sve
Moraš imati želudac da jedeš ko hijena gde stigneš i šta stigneš
Moraš biti fizički jak kao konj da digneš i držiš 80_100kg
Cuge nema dok se radi!!
Ako se cuga posla nema i cuga se do kraja





Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pa u startu znas koliko ima aparat max snagu,onda na plocici imas tipa ono 100% pa ispred cifru-amperazu pa manje navedene procente kako rastu podesavanja, tipa pri max ima nemam pojma 25% ili koliko vec tamo pise...100% bi znacilo da pri toj navedenoj struji moze da tera bez bojaznosti da se pregreje,uzima se osnov 10 minuta i neka prosecna radna temperatura,znaci pri 25% moze 2.5 minuta da radi pa treba pauza-manje vise u tom nekom fazonu:osmeh: ,na tim nekim bas miki maus aparatima dobijes 100% pri vrlo slaboj struji koja nema veze sa navedenom max samog aparata, a na max koji su sami po sebi slabi neki mali procenat,malo ga negde duze pretisnes i njemu jadnom dusa u nosu.
 
Ловац лука теби ће кости да струле од толиког швајсовања пржиш се сваки дан ко на ренгену
 
Prvo ispadnu zubi
Onda kita otekne i prestane sa radom
Kasnije mozak prestane sa radom
Koža na rukama bude kao pečena ali stvarno
Nokti budu mekani
Za te rakčine ne znam ali znam da pluća stradaju od isparenja
A za zube mogu da potpišem
Gledam u selu ima a nekad je bilo sigurno 30 varioca iz majevice, Vu karadjordjevo, Sintelon,
Tako da znam od prilike šta se dešava,

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Здравље нема цену тек кад га изгубиш схватиш колико је оно нешто најдрагоценије што човек може да има:osmeh:
 
Trofazna mašina se podrazumeva.Za nešto ćemo se odlučiti,kada nam bude zatrebao sledeći put .Sa starim varstrojom varimo sve ali treba nam ovaj pre svega zbog limarije i tih tanjih stvari,pa kada ga već uzimamo onda da bude kadar za sve.
 
Nazad
Vrh