Alati i radionice

Ovo kod Dragana nisu Li-ion baterije. Ova crna baterija je NI-MH, mislim da je 12V ili 14,4V. Jedna od ovih bušilica to jeste. Ima 2.6ah. Nažalost, toj bateriji nema spasa. Istekao joj je radni vek, znači samo zamena. Ovaj ''pametni'' punjač je DC 1414T, znači može da puni i baterije od 12 i 14.4 V. Najverovatnije kad staviš bateriju samo trepti zeleno ili menja boje u crveno-zeleno. Inače ako su ispravne obe bušilice, dobro si prošao. :osmeh:

@ Tomić Toma Ovo je plaćeno 70e. Na vašaru u Rumi je skuplji ovaj komplet nego u oglasima na kupujemprodajem. Kucaj Proxxon 23040.
 
ichbinmilan hvala ti veliko. Prva busilica je 14.4V a druga 12V . Ovu od 14.4 nisam imao cime da je probam .
Baterije cu kupiti , mozda kod lika sto se reklamira na fejsu "Servis Baterija".
 
Ja mislim da sam kod kupovine akku buslilice prosao odlicno. Za 10e Hitachi, 2 li-ion baterije 14.4V i punjac za 10e:haha:. Doduse, bilo je neispravno, ali je popravljeno za minut. Samo sam cetkice obrusio smirglom jer su glavile i sad radi kao luda. Mnogo mi znaci kod popravki bele tehnike. Valja nekad rucno odvrnuti i zavrnuti 30 srafova. Ovako zum-zum i gotovo:osmeh:.
Dragane, slozio bi se sa Milanom, tj da je baterija takoreci crkla. Ne znam kakve su cene ali mislim da ce te kostati isto ako ne i vise nego busilice.
 
Moj savet je da ne uzimaš polovne baterije jer im je kapacitet uvek pod znakom pitanja. Uzmi ili novu ili repariranu bateriju (ako je urađena dobro). Možeš uzeti i crvene baterije ali su manjeg kapaciteta (od 1,3ah). Ja uvek sa baterijama nastojim da održavam ciklus punjenja-pražnjenja (uvek ih ispraznim skroz pa tek onda punim). Mislim da im se tako produžava životni vek.

Na ovim bušilicama mi se sviđa što četkice mogu da se menjaju lako, bez otvaranja. Ova leva je mislim malo jača, desna ima metalni futer. Ovo što je sa strane, odmah iznad baterije ti je držač za bitove. Ne znam šta još ima...:osmeh:

Mnogo mi znaci kod popravki bele tehnike. Valja nekad rucno odvrnuti i zavrnuti 30 srafova

Ljudi koji nisu radili sa ovim aku šrafilicama ne znaju koliko su to korisne i dobre stvari. Skoro sam odvrtao sa jedne mašine oko 100 šrafova na inbus koji rukom ne bi mogli jer su nepristupačni i jako zategnuti. Da ne govorim o uštedi vremena. Danas sam morao razvlačiti kabal zbog bušenja betona pa mi je bilo krivo što nemam i veliki aku razbijač. :osmeh:

Mislim da tim akumulatorskim alatima pripada budućnost a to i proizvođači uviđaju.

Tomo, jesi li tražio i kusur? :osmeh: I ti si dobro prošao...
 
Ja imam ovu narandzastu Blek Deker kupio sam je novu na nekom snizenju , platio je 125chf priblizno 125e . Uz nju sam dobio koferce , punjac i samo jednu bateriju Litijumsku od 1.3Ah 18V. Ali cini mi se da je ona ipak amaterska verzija. Jer kad sam prvi put radio sa njom i pozajmio od tasta njegovu Makitu , tu sam odma zakljucio da je razlika ogromna.




2zeic82.jpg
 
Ljudi koji nisu radili sa ovim aku šrafilicama ne znaju koliko su to korisne i dobre stvari. Skoro sam odvrtao sa jedne mašine oko 100 šrafova na inbus koji rukom ne bi mogli jer su nepristupačni i jako zategnuti. Da ne govorim o uštedi vremena. Danas sam morao razvlačiti kabal zbog bušenja betona pa mi je bilo krivo što nemam i veliki aku razbijač. :osmeh:

Mislim da tim akumulatorskim alatima pripada budućnost a to i proizvođači uviđaju.

Tomo, jesi li tražio i kusur? :osmeh: I ti si dobro prošao...
E ja imam plavi(profi) Bosch 24V za busenje u betonu. Ima obicno i udarno busenje. Kofer, 2 baterije i punjac je placeno kislim 80e. Jedna baterija mi je crkla, ali cu kupiti za 15e neke ispravne i napakovati od njih. Mislim da su Ni-Cd baterije.
Kad sam poceo da koristim akku, tek onda sam shvatio koliko se vremena izgubi sa klasicnim odvijacima. Kad zavrcem, namestim proklizavanje i samo cepaj.
Pored Hitachi, imam i 2 takoreci nove Bosch 12V. Tata kupio u Dojclandu 90ih i ne znam da li su 10 srafova odvrnule. Redovno ih punim i praznim, tako da su jos uvek ispravne.
 
Ovo je mozda vise za temu "verovali ili ne". Ovaj aparat za varenje je kupio deda 1988g, do dana danasnjeg stoji u kutiji jos nikad ne upotrbljavan. Pao mi pogled na kutiju pa sam ga izvadio, uslikao i opet vratio u kutiju. Zasad koristim rucno pravljen koji se igra sa elektrodama od 4mm, mada i ovaj vise stoji otkako imam co2.
img6547.jpg
 
Ovo je mozda vise za temu "verovali ili ne". Ovaj aparat za varenje je kupio deda 1988g, do dana danasnjeg stoji u kutiji jos nikad ne upotrbljavan. Pao mi pogled na kutiju pa sam ga izvadio, uslikao i opet vratio u kutiju. Zasad koristim rucno pravljen koji se igra sa elektrodama od 4mm, mada i ovaj vise stoji otkako imam co2.
img6547.jpg

E to!treba mi sema za ovaj Varex kako da povezem na trofaznu,posto je trofazni kabal davno skinut zbog nepostojanja prikljucka,pa bih da ga opet dovedem u rad...zna li ko koja zica gde ide?
 
Imas tri zice na kablu za trofaznu? Zutozelenu stavljas na uzemljenje, donji kontakti, uglavnom je levo uzemljenje a desno nula. Druge dve zice na dve faze po slobodnom izboru. Ako ce aparat najcesce biti na jednoj prikljucnici a imas unimer izmeri napon na sve tri faze pa izbegni ako je neka opterecenija-slabiji napon. Jednostavnije receno uzmi dve gde pokazuje visi napon.
Takav samo Vatstroj od 160 ampera sam kupio pre desetak godina u gvozdjari za 150 evra. Ima termozastitu i stalno aktivan ventilator sa zadnje strane. Na dve faze moze da saliva i elektrode 4,2mm. Provereno na komsijskoj tanjiraci. Inace samo ponekad izduvam prasinu sa trafoa i istopio sam dvoja klesta za masu. Stari kvalitet a ipak dosta laksi za prenosenje od prethodne generacije tih aparata. Mana je duzina kablova 2 metra. Nikako da ih produzim.
Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
Sad vidim da si napisao da nemas ni kabal. Moj je fabricki bio sa kablom a bez prikljucnice pa sam za svaki slucaj pitao elektricara kako da povezem trofaznu a sa kablom od tri zice. U stvari je dvofazni
Ako nemas uopste kabal onda sugurnije da ga odneses elektricaru, nisam siguran kako se povezuje unutra na prekidac. Ja cu moj rasklapati tek za oko mesec dana kad zavrsim pregrade u svinjcu da ga izduvam pa tad mogu i slikati unutra i proveriti gde je nula a gde faze na prekidacu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh