Alati i radionice

@kiraj

Ja bih voleo da tako nešto da imam, takođe i bušilicu (šrafilicu). Al nemam nikakvog iskustva sa tim aku alatima pa bi mi trebala neka preporuka u vidu konkretnog modela pa da tako nešto vijam polovno...
 
Ma ok poznate marke, to znam i ja.
Al ' na koliko volti, NiCd ili Li, koliko Nm, koji model je hobi koji profi i sl? Vidim da su neke sa kratkim motorima, neke sa dugačkim, ima tu možda i još koja caka za koju ja ni ne znam da postoji jer sam nikad nisam imao aku alat.
Ok, ima tih poređenja na YouTube al' mi nekako bolje kad čujem savet od nekog našeg...
 
Imam nekoliko šrafiliva-bušilica od feina, boša i jednu makitu .Koriste nicd baterije od 12 -14,4 volti i sve rade posao koliko nama treba .Baterije su starije i treba ih češće puniti ali sa brzim punjačima to nije problem.
Ovaj metabov aku odvijač je od mlađeg sina, koristi litijum -jonsku bateriju koja je novija i traje baš dugo .Počeli smo da remontujemo kombajn pa je sada na ispitu .Odvija šrafove kao od šale ,ima potenciometar ima štelovanje sile zatezanja sa odgovarajućim adapterom mogla bi da koristi i biteve koje koriste šrafilice.
 
Ta metabo SSW 18 400 BL ima 400 nm sile odvijanja (udarni odvijac,nije obican),veoma jako,ali i cena je 60k dinara ,nije bas malo.Sa kratkim motorima je tip bez cetkica, brushless motors.Motori bez cetkica su nekih 10-15% vise efikasniji od obicnih motora,nesto vecu snagu imaju i manje se greju.
 
Ma ok poznate marke, to znam i ja.
Al ' na koliko volti, NiCd ili Li, koliko Nm, koji model je hobi koji profi i sl? ...

Hilti je isključivo profi alat, oni nemaju hobi.
Zeleni Boš je hobi a plavi je profi. Mislim da je isto i kod Black&Deckera. Hitachi, DeWalt, Fein i Makita je valjda takođe sve profi, mada nisam siguran. Oni valjda rade sve u istoj klasi.
Litijum baterije su usvojene na svim novim uređajima tako da više NiMiHa valjda više nema. Prednost Litijumovih je što su trajnije, ne mora stalno da se koristi a broj punjenja i pražnjenja je preko 1.000. Nisu toliko zavisne od datuma proizvodnje kao Nikl. NiMiHa ako ti ostane ispražnjena, pozdraviš se sa njom za kratko vreme.
Za hobi, tj povremene poslove treba birati isključivo Litijumske. Zato što NiMiHa propada mnogo brzo od stajanja. Profesionalac koji radi svaki dan može da je iskoristi/isplati pre nego što se baterija ugasi.
Pre 10-15 godina sam radio repariranje baterija, no tada još nisu bile Litijumove. Ovo što sam napisao to je po sećanju, pa ako nešto odstupa ne zamerite :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao paketic
36c5c09c9949aa4d1718afc3e0c5f81b.jpg
f2bcfab8709e5598420310f40e1257a6.jpg
ba47c81253baafc141a7dc530f8d9d4c.jpg
eae8a10c93a43cd9500c7360b0b2089f.jpg
 
Drugari, od kompresorskih glava sto se nudi po oglasima koja je po vama marka najbolja? Trebalo mi nesto oko 500 litara protoka.
 
Ko to zna ne znaju ni oni što su ga sastavili to nema nikakve garancije,objašnjavao je kolega ovde kako ti aparati izgledaju iznutra kad se otvore.
 
Ko to zna ne znaju ni oni što su ga sastavili to nema nikakve garancije,objašnjavao je kolega ovde kako ti aparati izgledaju iznutra kad se otvore.

jasic nije u toj grupi aparata. Garanciju ima. Kod mene je od 2011god povario ... Znam za jos dve tri komada kod drugara koji su uzeti na moju preporuku, ne secam se da je neko imao zamerki. Nije Esab nije Fronius al radi posao . Da kupujem ponovo, ne daj boze ne bih se dvoumio
 
Jasic su kineski profi aparati. Ima garanciju i sve sertifikate potrebne da bi se koristio u nekoj ozbiljnoj proizvodnji...
Ja imam co2 160a, odličan je. Pravih je 160 ampera. Nije kao kod jeftinih kopija da piše jedno a u upotrebi bude nešto drugo.
Za preporuku su...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo jeda profi i kzbur. Razlika u ceni oko 400€. U tezini i velicini da ne govorim.

b6b36044d6eeee4d12180a9d282e9146.jpg
904450902cf92666b764512ce626749b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh