Alati i radionice

Bato ja sam nabavio jedan 24 iz tamica izvadjen i jedan 27 iz turbo zete izvadjen. To je kvalitet decenijama dokazivan i nema da mislim. Trebao si mozda tako nesto da potrazis jer su kvalitetni, a cena dzabalesku.
 
Dobijem na poklon Black&Decker sajla nastavak za busilicu,stajalo je dugo u jednoj supi nije zaribala mozda bi trebalo podmazati sajlu u buziru.
njbura2x1
njbura2x1

Izgleda mi da je pretezno za precizno brusenje(dobio sam je od kamenorezca).https://postimg.org/image/njbura2x1/
 
Jel ima neko preporuku za neku jeftiniju aku busilicu. Treba mi za montazu profila i gipsanih ploca, znaci nista specijalno. Za bilo kakva ozbiljnija busenja imam elektricnu dobru busilicu.
Bitno da ima dve baterije da ne gubim vreme u punjenju tj da mogu da radim duze u kontinuitetu
 
Za tako nesto moze da posluzi i Einhhel,drugar je ugradio gips na sve zidove u kuci nije je stedeo ni malo i dalje radi, kostala ga nova oko 50E.To je bilo pre desetak godina kakve su ove sada ne znam.
 
Kod tih aku busilica sta odabrati od voltaze, priblizne su cene i ovih od 12v i ovih od 24v. Koja bi adekvatna bila za samourezujuce srafove kad se postavlja limeni krov.
 
Kume dobro i jeftino ne postoji! Kupi polovnu aku busilicu uzmi De Walt, Makitu ili Festool i to je to. Sve te kineske busilice su kesa, baterije im nisu ni za k... i sta ti onda vredi busilica ako baterija stoji non-stop na punjacu? Sad za 50e nema nista cak ni polovno a o novom da ne pricamo...
 
Kada ne može da se ore ,čačka se po alatu.Do sada nisam imao priliku da se sretnem sa multimasterom .Ovog sam kupio ne ispravnog.Polomljen je jedan nosač od četkice a na statoru je bio prekid žice na jednom kontaktu.Da li je polomljen nosač četkice prouzrokovao prekid žice ???? da li će lem zaliven topljivom plastikom izdržati ??? Nisam trebao razdvajati glavu od rotora pošto se kupa u ulju.Ne znam koje ulje i koliko ulja ide u nju,sipao sam sae 90,odoka.Radio sam sa njom 10-15 minuta ,glava se malo zagrejala a mašna, za sada radi.

 
Poslednja izmena:
Da li neko zna ,ima li zamena za ovaj tranzistor,šta znače ove oznake ? Imam nekoliko komada na nekoj izbačenoj štampanoj ploči ali ne znam da li mogu da ih stavim mesto ovoga .Fizički izgledaju isto.


 
Ne mozete gledati po tome da isto izgledaju jer je to standardno kuciste koje koriste hiljade elektronskih komponeni. I pre ce biti neki trijak nego tranzistor ako je iz neke busilice ili brusilice ta elektronika. Najbolje bi bilo da se preko oznake aparata pronadje sema pa onda vidi koja je to tacno komponenta (posto se ovako ne vidi oznaka na njoj jer je izgoreo deo).

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ne mozete gledati po tome da isto izgledaju jer je to standardno kuciste koje koriste hiljade elektronskih komponeni. I pre ce biti neki trijak nego tranzistor ako je iz neke busilice ili brusilice ta elektronika. Najbolje bi bilo da se preko oznake aparata pronadje sema pa onda vidi koja je to tacno komponenta (posto se ovako ne vidi oznaka na njoj jer je izgoreo deo).

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Ovo je od punjača za fein aku bušilicu,jako stari tip.Ne mogu da nađem nikakvu šemu.Vidi se oznaka ,taj deo gde su oznake je takoreći eksplodirao kada sam ja nešto čačkao.
 
To je tiristor. Menja ga bilo koji od 10A i 400V. Treba samo paziti da li je isti raspored pinova.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Samo onaj sa prve slike je tiristor. I zamalo da moze u potpunosti da ga zameni. Naime tic 116b je za 200V i 8A. Raspored pinova je isti. Mozete ga probati ali mislim da ce biti preopterecen i pregorece. Odgovarao bi i TIC 126. Bt 152,Fs 1209, fs1610.....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Hvala na pomoći ipak mi ovo slabo ide u glavu ali trudin se da nešto naučim.Probaću ovih dana da se malo učim elektronike :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh