Alati i radionice

Da li neko zna koji je ovo alternator, tj od cega je? Iscepala se etiketa. Uzeo bih jos jedan da imam u rezervi

 
Farmer II
Zar su toliko poskupeli polovni (standardni) alternatori da moraš da se "baviš" ovakvima?
Po slikama vidim i da nema remenice a ventilator mu je oštećen (iskrivljen)?
Pa još i dodatno povezivanje spoljnjeg reglera?!(nije greda, ali dodatno komplikuje stvari)...
Po meni, ne vredi ni vremena, ni truda, a ni novaca da ulažeš u ovakve alternatore (s obzirom na dostupnost polovnih "novijih")...
 
Imam ja na prodaju polovne alternatore. Ako te nekada put nanese ka mom selu navrati i izabraces neki koji tebi odgovara.
 
Prodaćeš mu ::lose:: ili pokloniti?:ppozdrav:
"Malko" si nejasan (ili dvosmislen)?:sta:
Ima ih svaki otpad,iliti svaki "otpad" koji rastura stare automobile, na desetine kilograma, a tako ih i prodaju, za 1.000 dinara po komadu, bez obzira na proizvođača, tip,snagu, starost i sl...
Daju i garanciju, ako nisi zadovoljan, odmah ga vratiš i zameniš za drugi...
Pa ako i taj drugi ne ispuni očekivanja ili ne radi kako Bog zapoveda, opet ga vratiš i uzmeš....treći...:haha:
Nisam čuo za bolju garanciju od ovoga...
Već sam ljudima ugradio par komada na ovaj način, imam u okolini baš "zdravo-dobru" ponudu istih...:osmeh:
 
Ja uzimam s OPEL kadetta, pasu original na nosace. Imamo u susjednom selu covjeka koju kupuje stare aute i prodaje u djelovima. Alternatora koliko hoces a cjene pristupacne.
 
Pozdrav svima. Dobio sam aku.safilicu "de valt dc728" Ali fali mi baterija i punjac. Zna li neko nekoga ko ima neispravnu safilicu da bi je prodao?
 
Farmer II
Zar su toliko poskupeli polovni (standardni) alternatori da moraš da se "baviš" ovakvima?
Po slikama vidim i da nema remenice a ventilator mu je oštećen (iskrivljen)?
Pa još i dodatno povezivanje spoljnjeg reglera?!(nije greda, ali dodatno komplikuje stvari)...
Po meni, ne vredi ni vremena, ni truda, a ni novaca da ulažeš u ovakve alternatore (s obzirom na dostupnost polovnih "novijih")...

Nista tu nije iskrivljeno, ventilator ima svoju kajlu koja je tu skinuta, pa se iskosio, remenica nije na slici, dalje nista ne povezujem i budzim, jer na traktoru vec imam spoljni regler, a ovakav alternator pase na nosace taman kako treba, zato i hocu da uzmem rezevi jer su cene smesne
 
Treba da ga stavim na traktor. Tj na Rusku tehnologiju. Jedan mi je sasvim dovoljan 110 do 130 ampera. Nije to holmer. Pa da stavljam dva po 120 ampera.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Treba da ga stavim na traktor. Tj na Rusku tehnologiju. Jedan mi je sasvim dovoljan 110 do 130 ampera. Nije to holmer. Pa da stavljam dva po 120 ampera.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Ako je zbog radnih svjetala postoji i alternativa LED rasvijeta je jako uznapredovala (radna svjetla sa LED) postoje proizvodjaci koji imaju LED sa vrlo jakim svjetlom i dugotrajne a trose samo frakciju struje za halogenke. Sad kao i u svemu postoji i smece iz kine koje je tesko razlikovati.
 
Sto se tice radnih svetala mislim da bi radije xenon koristio. Cak sta vise i planiram ih ugraditi. Ona su jedino po kisi malo losija. Ali pre svega hocu stabilnost napona pri malim obrtajima. A da nepricam o dugotrajnosti ruskog smeca i bilo kojeg sa zapada.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nazad
Vrh