Alati i radionice

Austrijske kose su sigurno najbolje, ali ih nije lako pronaci kod nas.
Evo ti link pa biraj model duzinu i karakteristike koje ti trebaju.
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythes-models/

Ovo kosiste je odlicno, ali je skupo:
https://www.schroeckenfux.at/scythes/scythe-snaths/

Sto se tice kovanica iz Mrkonjic Grada, tu je kakve si srece, nisu lose, ali je vecina tih kovanica teska ili se ne otkiva lako. Tek svaka stota kosa je odlicna, a samo ta je prava, ostalo je prosek..

Vlada misljenje da su kovaci iz Mrkonjic Grada najbolji na svetu, a u stvari su se vratili sa rada iz austrijskih kovacnica i doneli zanat.

Ja prednost dajem austrijskim kosama.
Gdje vidite cijene od ovih austrijskih kosa?
Koliko sada kosta u Mrkonjic gradu,neko uzimao skoro ?
 
Poslednja izmena:
...mada kad vec nacinjemo te interesantne teme jedino sto ima 1.2mm zicu-za plocariju je super ali za sve tanje i nije bas,koja je najuniverzalnija 0.8,1mm? sta vi terate.

Ja koristim 0,8. Uvek kupuj kvalitetnu iako kažu da je kineska dobra. Nije dobra, bar meni. Samo Jasenice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni je najuniverzalnija 1mm, a sa Jesenice zicom bas i nisam tako zadovoljan. Mnogo frca, pa puno ima da se cisti posle nje. Meni se apolo pokazao kao najbolji u odnosu kvalitet/cena.
 
Ne znam baš da li je za ovu temu, ali pre će ovde neko videti neko ko zna odgovor nego npr. u temi MTZ. Ako moderatori misle da nije za ovu temu neka premeste post...

Hteo sam da kupim sa aliexpressa neki adapter da mogu na rusa da prikopčam i davač za lampicu i crevo/cevčicu za mehanički manometar. I našao sam ovo:

https://ru.aliexpress.com/item/1-8-BSPT-Turbo/32840536437.html?spm=a2g0v.search0104.3.2.260f35ffZApk2F&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_10084_5724015_10083_10618_5724315_5723512_10307_5724215_5724115_10059_100031_5725015_10103_5724915_10624_10623_10622_10621_10620%2Csearchweb201603_45%2CppcSwitch_5&algo_expid=53ab2f5a-1fe2-4312-850a-b9b57df7baa6-0&algo_pvid=53ab2f5a-1fe2-4312-850a-b9b57df7baa6&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

E sad me buni ovo oko navoja, 1/8" je veličina i to mi je jasno ali ono NPT i BSPT mi baš nije jasno. Ok, guglao sam i vidim da su to različiti standardi navoja, ali ne znam koji se koriste kod nas i koji se koriste na belorusu? Pošto su na adapteru ulaz i izlaz BSPT, bočni izlaz je NPT, da li kod nas postoje senzori pritiska ulja (tj. davači za sijalicu) sa NPT navojem, i da li su uopšte colovni (1/8") ili su milimetarski? (Ne mislim samo konkretno za davač od Belorusa, već i na ove iz auta...)

:ppozdrav:
 
Resio problem,sad radi extra...mada kad vec nacinjemo te interesantne teme jedino sto ima 1.2mm zicu-za plocariju je super ali za sve tanje i nije bas,koja je najuniverzalnija 0.8,1mm? sta vi terate.
Koristim neku tursku 1mm,skroz ok zica.za to sto varuckam najvise mi odgovara 1mm.Ranije sam dosta vario sa 1.2 ali je problem za neke sitnije stvari.Kineske hoce da se ljuspaju.
Od svega sto sam probao najvise mi se svidja nebakarisana zica(esab)
 
Dukej, ne mogu da otvorim link sa telefona pa cu probati veceras na kompu, uglavnom pisao sam u temi prskalice kakobsam ja prosao sa digitalnim manometrom za Agromehaniku.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
https://ru.aliexpress.com/item/1-8-...df7baa6&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

Ne znam zašto onaj link ne radi, evo ga ponovo.
Pročitao sam tvoje postove u temi prskalice, eto sad već više znam nego juče. :osmeh:
Al' opet ostaje da ne znam kakvi su ovi davači koji se mogu kupiti kod nas, da li su sa NPT navojem ili BSPT.
Ako su sa BSPT navojem, a logično bi bilo da jesu, onda mi ni jeda od tih adaptera sa aliexpressa ne vredi...

:ppozdrav:
 
Zar ti nije jednostavnije da odneseš da ti naprave,ja sam tako uradio sa davaćem za pritisak ulja zadržao sam onaj njegov elek.a prikopčo i mehanički.
P.S.Imam još jedan navoj mu je malo oštećen mogu ti dati pa napravi po uzoru isti takav , samo uzmeš crevo za visoki pritisak,ako je manometar ulja u pitanju.
 
Mislim da su svi bsp navoj, takp da ti ovo moze posluziti ako uzimas neki senzor isto na aliexpress jer su uglavnom ili npt ili milimetarski navoj. Kad sam ja gledao i na nasim saitovima koji prodaju manometre mogao si da biras hoces li npt ili bsp. Ja sam ovo resio sa duplom niplom i T racvom i izaslo mi je oko 500 din ovde u PN za 1/4 navoj. I da, dve sajbne.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
@ratatatui

Jednostavnije jeste, ali i skuplje. I to kad nađeš nekog ko hoće da pravi jedan komad i to još sa konusnim navojem. Ovo sa aliexpressa mi je laganica, stigne kad stigne nije mi hitno...

Ako ti nije problem slikaj taj tvoj adapter... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Paracinac83

Da, u pravu si, tako sam i ja mislio da jeste. Ok, bar sad znam o čemu da povedem računa ako nekad budem kupovao kakav digitalni manometar od kineza. :ppozdrav:
 
T racva je sa sva 3 zenska navoja pa je dole dupli nipli a desno ide reducir sa bsp na 14x1.5mm. Oni nisu imali senzor na bsp a ovaj reducir sam nasao pa sam posle uzeo milimetarski navoj na senzoru. Mozda je ovaj u PN i imao sa dva zenska i jednim muskim navojem kao sto tebi treba, ali kad sam ja kupovao nije bilo pa sam morao ovako.
303466481b09ef90eb70fd000acf386b.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ako budem dao da mi se napravi adapter, onda ću gledati da samo ulazni (muški) navoj bude colovni (bar mislim da je takav kod rusa), a ovi ostali (dva ženska) milimetarski. Mnogo je lakše naći duplu niplu milimetarsku (jednu sam kupio prošli vašar, jedan kraj ravan (za platnu) a drugi predviđen za holender creva - crevo na oba kraja ima isti holender za manometar) nego colovnu, a i davači od auta su mislim milimetarski. A davač ko davač (za lampicu), može i od auta...

- - - - - - - - - -

Nisam video odmah da si odvojio odgovore pa sam mislio da ja slikam... :D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Izvini, naknadno sam odvojio postove.

A slika će svakako poslužiti kao ideja... :ppozdrav:

Kad smo već kod tih adaptera, evo šta rusi koriste:



 
Bspt je skraćenica za British Standard Pipe Thread.
Npt je skraćenica za National Pipe thread.
Koliko sam ja shvatio to su colovni cevni navoji ali je prvi po britanskom standardu a drugi po svetskom standardu. Ovaj drugi je (i) kod nas zastupljen kao navoj koji se koristi za cevi (vodovoda). A prvi mislim da nije.... U svakom slučaju mislim da na Mtz-u nema colovnih navoja,samo milimetarskih i konusnih navoja.
Nego gledam ja ovu sliku šta rusi koriste pa mi sinula ideja. A zašto ne može da se napravi druga duža dupla nipla za gornje crevo-cev koje ide na hladnjak ulja,i na toj produženoj nipli sa bočne strane probušiti rupu i urezati navoj za niplu od cevi manometra?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh