Alati i radionice

Dobro vece kolege,

Imam jednu Metabo 14.4V busalicu/srafilicu jos iz 2007 koju sam prilicno dobro koristio. Sada se bas primecuje da obe baterije vise od 10min rada ne moze da izdrze...

Jer neko slao na remontovanje baterije i dali se isplati?
 
Nisu losa kolica lepo izgledaju,nije da ne moze bez njih ali kad treba nesto da nadjes je tesko ako svuda razbacano...imam te frke ali gde ces pre...
 
Pa nije da su jeftina,ali su 2,do 3 puta jeftinija od uniorovih ili wurtovih isto praznih,a ova sa linka stvarno su povoljno s obzirom da su puna alata,ali taj alat nije nekog kvaliteta,tako da sdodje na isto...iste takve kljuceve ,burgije,gedore jeftine je jedan covek donosio iz austrije,odmah pri prvoj upotrebi imbus oblajzne,srafciger se polomi,gedora rzvuce,,,krivo ti je da je bacis, a samo smeta u kutiji..
 
Tako je kak si napiso ali sa druge strane za jedna prazna kolica od uniora dobiš dva ovakva puna.Imo sam na poslu uniorova kolica samo ne vrede toliko kolika im je cena-precjenjena su isto tak i od wurtha i sličnih.Cena uniorovih bi realno trebala bit oko 250e.
 
U firmi imamo ovakva kolica kao na slikama gore, meni se kod njih ne svidja sto im je ovaj pokrov od plastike, to je toliko mekano da nista teze ne sme na njih spustiti jer ce puci.
Po mojim nekim shvatanjima kolica bi trebala biti kao neki mali radni sto, znaci da se na njih postavi drvena ploca i da se tu moze raditi na odredjenim sklopovima, taka su bila stara Uniorova kolica, za nova stvarno ne znam kakvog su kvaliteta i izrade
 
Ma kakva struja,ja samo mrko pogledam maticu i ona se jadna sama odvije::namigivanje:: posle stavim ep mast od svinje:osmeh: nema greske.
 
Sta mislite koji su kvalitetniji moment kljucevi chicago pneumatic ili proxxon? Ili nesto trece. MC 320 proxxon je 18k. Imam njihove okaste stvarno su kvalitetni.
[h=1][/h]
 
Ni sa jedan nisam radio ali Atlas Copco na primer.Probaj i za njih se raspitaj pa vidi sta ti odgovara.Nisam ni znao da ih prave ali kod pneumatskih alata treba da su broj 1# ili second to none.,,@msisteva ovo si terao sa 6013 koliko vidim,interesantno kako kog njih plavicast var ispadne:)
 
Poslednja izmena:
koliko sam ja upucen,oznaka 6013 znaci da je to obicna rutilna elektroda,naj obicnija,nista posebno
Ni sa jedan nisam radio ali Atlas Copco na primer.Probaj i za njih se raspitaj pa vidi sta ti odgovara.Nisam ni znao da ih prave ali kod pneumatskih alata treba da su broj 1# ili second to none.,,@msisteva ovo si terao sa 6013 koliko vidim,interesantno kako kog njih plavicast var ispadne:)
 
koliko sam ja upucen,oznaka 6013 znaci da je to obicna rutilna elektroda,naj obicnija,nista posebno


Bas to prijatelju,univerzalna jeftina rutilna elektroda radi i na neizmenicnu i jednosmernu struju,mekan luk i neka osrednja penetracija zamisljena za reparaturne radove pre svega za nov materijal bez ikakve rdje.
 
Mozda je ona zamisljena za nov materijal bez rdje, ali sam ja sa tim elektrodama izvario mnooogooo rdjavog materijala. Naravno prvo ga procetkam i udri. E, sad posto ja ne znam, a ipak me interesuje, ima li neka elektroda da je bas za polovan materijal sa rdjom?
 
6010 i 6011 jedna je valda za invertera a jednu tera i trafo...one bi trebalo da imaju aresivniji luk te da su pogodnije za uslove koji nisu idealni a koriste se i za koreni prelaz,posle zavrsni odradis sa 7018-ticom.
 
Nazad
Vrh