Alati i radionice

Ovo je opasan aparat bez jedno 1500eur ne verujem da se može uzeti
 
Jesi ga probao ,šta ti se nije svidelo kod njega?Na žalost nema ga niko ovde koga znam pa da ga vidim na delu.
 
6o-70 kg nije opasno,ja mislim da moj ima 190kg.Verovatno i vredi tih 1500e,izgleda da tera i elektrode i ver.ima opciju za HF tig a ne kres varijantu sto dobijas uz invertere.
 
Lupio sam kilažu možda ima više jer ne znam ne mogu da procenim, gurao sam ga sve sa kolicima, nisam ga dizao.
 
Od monofaznih nisam video jačih od 160A. Čini mi se da je monofazni priključak 7,5KW, to piše na računu za struju. I tih 160 po zakonima iz elektrotehnike su teško dostupni.
Tj, video sam monofazni Kzubr od 300A kome na utikaču piše 16/10A :D ali to je aparat koji nema ni jedan sertifikat tako da nije greška ni 500A da napišu. Dobar je za TV Shop prodaju :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cuo sam da su ne dobri nego ekstra i odlucim da odem do susednog sela(poznanik kupio odavno) da vidim i probam.
Aparat daj boze da ima 150A,kablovi,rukohvat,vrat,soba,nosac dizne sve jadno.Jako slabo radi sa zicom 0,8 tako da nemam predstavu sta bi se desilo kada bi radio sa 1mm ili da treba malo duze da radi
Zbog toga mislim da je najbolje da dobro probas,mozda ce tebi odgovarati
 
Da...ce kupi neka starija gospodja da usisava kucu-tu nije toliko bitno ako su slagali za jacinu.
 
Inace mislim da sam vec pricao,gledao test Fronius invertera bas je bio komentar koliko je samo masa kvalitetna...obicno kod manje skupljih aparata negde moraju da naprave ustedu-stave one plehove a ako su tu ustedeli garant su jos negde mada ne mozes da meris 100e sa preko 1500 cisto radi primera ne vezano za cenu.
 
Već sam pisao za Kzubr. Evo sažeto. Otvarao sam ga. Ploča je kopija nekog kineskog ali kvalitetnog aparata. Ploča je za aparat beše 155A, ali na njoj ima samo polovina delova. Polovinu dioda i IGBT tranzistora su zaboravili da ubace :)
Elektronika, žice i rad unutra podseća na one Bose kasetofone sa pijace koji imaju zvučnike po 250W :D žice šemirane pištoljem za plastiku, uzemljenje klimavo zakačeno(ili beše nije) Pravljen je tehnikom “ma radi to i ovako”, “ma može to i bez ovoga”.
Možda može da potraje za sitna varenja lima, inače da ga nagaziš da zagreješ debeo materijal, puko bi posle petnaeste sekunde. Napravljen je da se prodaje, a ne i da služi jer je nemoguće za 95€ (fabrička cena verovatno 50€) napraviti aparat da služi. Kao kad bi sklepali nov auto, kaki-taki za 1.000€. Pa niko ga nebi pustio u saobraćaj. Tako i Kzubr, nema legalnu prodaju jer ne može ni jedan atest da prođe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Einhel je hobi alat. On je pravljen metodom da umestoABS plastike može neka jeftinija ili umesto šrafa 10.9 može i 8.8 ali ne sme da nema uzemljenje ili da kabal bude debela plastika sa samo tri licne koje su od neke legure a samo ofarbane bakrom. Takav šraf će da nosi ako se alat ne koristi svakog dana po 8h. Einhel ima sve potrebne sertifikate koje propisuje EU i daje 2god garancije.
Video sam dosta Einhel aparata i svaki radi pristojno. Sasvim dobar kvalitet za tu cenu.

Na primer njihovu fabriku testera i trimera je otkupila Husqvarna i nastavila da proizvodi Einhel by Husqvarna. Imam trimer takav i stvarno je odličan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi imamo tog Kzubr-a od "300A". Realno ima nekih do 130-150A. Nije za profesionalnu upotrebu da se razumemo. Ali za potrebe jednog domacinstva vise nego dobar. Tata prezadovoljan kako vari i radi. Zavarivali smo sa njim kojekakve cevi i neke sitnice oko masina. Dobar za rad po avlije gde je najtezi deo smotati kabal nakon zavrsenog posla :haha:. Odradjuje posao. Za ozbljne stvari gde se zahteva kvalitetan var zovemo profesionalce :ppozdrav:
 
Za aparat Fronius traže mi 2500e sa novim kablovima. Inače gledao sam ga u Švajcarskoj u firmi koja prodaje samo aparate za varenje.
 
Fronius je sto bi kod nas u Vojvodini rekli "spic derane". Nisam bas poznavalac varenje, sluzim se tu i tamo, ali sam po prilicno siguran da ako kupis Fronijus kupio si najbolji aparat.
 
Imamo Varstroj 180 Mig nekidan je poceo da jako brzo gura zicu. Potenciometar za regulaciju nereaguje. Mernim instrumentom sam ga ispitivo i mislim da nije do njega vec ploce. Da li se ploca popravlja ili menja? Gde potraziti zamensku?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh