Alati i radionice

@abarth 822 čime si čistio i polirao glavu kompresora i motor?
Ja sam skoro dobio dobar italijanski kompresor sa trofaznim elektromotorom pa bi ga malo trebalo možda očistiti. Spremio mu bocu još da se ofarba i sklopka i cevi da se nabave. Biće manja boca 80 litara da bi bio lakši za transport a po potrebi može se priključiti još jedna
 
Naslaga farbe sa motora i glave se samo ljuštila kod pranja,izgleda da je prije bio več od prašine i tako farba nije hvatala na metal.Na par mjesta sam moro sa malim špahtlom da pomognem ali uglavnom je samo sa pranjem sve išlo dole.A na boci druga pesma gruba polir pasta i par sati rada ali uglavnom je dobro ispao.

 
Naslaga farbe sa motora i glave se samo ljuštila kod pranja,izgleda da je prije bio več od prašine i tako farba nije hvatala na metal.Na par mjesta sam moro sa malim špahtlom da pomognem ali uglavnom je samo sa pranjem sve išlo dole.A na boci druga pesma gruba polir pasta i par sati rada ali uglavnom je dobro ispao.
ti kanda il nisi ozenjen il nemas posla u toj napucanoj radionici :osmeh:
odlicno uredjen kompresor :ppozdrav:
 
Da me ne svatis pogresno ali najfascinantnije mi je odakle ti vreme da to radis...kod mene na prvih 1000000 poslova se to nebi naslo...ali si ga extra sredio:osmeh:
 
Ja to radim iz hobya pa i dobro se može profitirat a vremena imam koliko i ti 24 sata na dan.35 godina radio za druge a sad radim što oču i kad hoču ali vreme ne trošim na lapanje i visenje na netu.Neki me znaju sa drugog foruma gde je ogromno strojeva,orudja koje sam obnovio a i koje sam pravio od nule.Deca je več oženjena tak da vremena dosta.
 
Pre svega navika...navikne covek da nesto stalno radi i onda ne moze da sedi...to mu dodje najteze-o tome se radi.
 
Pre par godina sam dosao do pravljenog aparata za zavarivanje. Kako mi je to treci aparat nisam ga koristio medjutim sada sam planirao da ga aktiviram. E tu sam se iznenadio neprijatno! naime aparat je stari transformatorski tezak preko 50 kg. Monofazni je i ocekivao sam po gabaritima da ce moci topiti elektrodu od 4mm medjutim 3,25 mu je puna kapa! Kada sa njima radi deluje mi da moze citav dan bez problema da izdrzi ali mi opet to nije u skladu sa velicinom samih namotaja koje sam nasao u njemu! Ima ih ukupno dva. Slabo se razumem u ovu materiju ali verovatno bi bio dosta jaci da je nekako spojen na trofaznu struju. Napominjem da mi je za sve sto radim sasvim dosta i 3,25 elektroda ali me jednostavno kopka ta nesrazmera tezine i velicine u odnosu na njegovu realnu snagu!
Ako neko moze to da mi objasni bio ni zahvalan,pozdrav!
 
Abart jesam li te ja dobro razumeo da si i elektro motor prao?
Ovu glavu i motor sam dobio. Po nekim podacima koje sam našao na fiac sajtu glava je sa dva cilindra i ima oko 400 kubika i gura oko 400 litara u minuti.
A bocu sam spremio plinsku od auta samo da se ofarba. Videćemo kako će ispasri
66bc8bb99ccbd62a035bef0b830a566e.jpg
521ff272384eaf1e5a36461615aad0aa.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
Abart jesam li te ja dobro razumeo da si i elektro motor prao?

A sto ga nebi prao,sta ce da mu bude?
Unutra je lak zica sa izolacijom,na poklopcu kutije ima gumeni dihtung koji sprecava ulazak vode a to mesto mu je jedino na kom je lak sa zice skinut i gde moze doci do kratkog spoja.Lezajevi su zatvoreni i njima pranje nesmeta.

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Može da se pere ali može da nastane problem ako voda ostane unutra pa onda mora da se rasklopi motor i sve da se suši.
 
Elektromotoru kod pranja voda smeta samo ležajevima. Tu treba biti oprezan da voda ne uđe i ostane.
Ovo ostalo možeš prati do mile volje, najbolje vrućom vodom, posle koje se površine brzo suše.
 
Poslednja izmena:
To da voda ne smeta mnogo sam otkrio kad je spalo crijevo sa pumpe u šahtu. Počela voda izbijati iz šahta a nova pumpa (dan stara) pod vodom. :osmeh:

Izvukli vodu kantom, skinuli pumpu, desetak minuta je sušili iza auspuha agregata dok nije bila skroz suva, a onda je opet vratili. Nako dvije godine još uvijek radi . :osmeh:
 
Ja sam več piso da perem sve na struju osim kompjutora,na motoru posle pranja odšrafim jedan od poklopaca sa strane malo odvojim i sve dobro izpušem.Ležaji ako su loši se pokaže i zamene jer nisu skupi a mnogo znači ak se stave novi.
 
Jel koristi neko dekalamit mazalice na vazduh? Interesuje me kako su se pokazale,koju preporucujete. Ja bi uzeo za kombajn
 
Ja imam jednu veliku tj bure koje napunis ali je ja ne pamtim dok radila,mada pitao caleta kaze da je dobro terala...
 
Nazad
Vrh