Alati i radionice

Za ozracivanje moze da posluzi stara pumpa za duvanje guma od bicikla.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ovo može i da se napravi, a kompresor ima svako.

0f627e05326726cdd25198fee36e6b1e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta kazes
25cf7c49a650ea3d3283239427df297c.jpg


Ili kada se zadesis ovde a vrucina opekla a negde vuce vazduh... Tada je ova pumpica mala dobro dosla
08a1bd08c6e38cbf530c97a780495707.jpg

Salim se ja druze nezameri:ppozdrav:Nego kad spominjete luftiranje kombajna :pre dosta god imali smo otac i ja univerzala sa onim malim motorom ja mislim da je oznaka tm 36 koji ima klipnu ac pumpu ,pre sezone kupi otac neko crevo za naftu koje ima unutrasnji deo od gume a spolja pancirno ,jedva mi njega navukosmo i krenula zetva obidje kombajn 2 kruga {dobro se zagreje jel} i ugasi se, mi luftiramo i ono opet isto 2 kruga i stade i da neduzim nasa patnja je trajala 2 dana dok nismo promenili crevo koje smo stavili a koje se zarezalo pa kad se ugreje i rasiri zapusi cev od nafte . Poenta price je da smo imali plikove po rukama i otac i ja od luftiranja ugrejanog motora
 
Salim se ja druze nezameri:ppozdrav:Nego kad spominjete luftiranje kombajna :pre dosta god imali smo otac i ja univerzala sa onim malim motorom ja mislim da je oznaka tm 36 koji ima klipnu ac pumpu ,pre sezone kupi otac neko crevo za naftu koje ima unutrasnji deo od gume a spolja pancirno ,jedva mi njega navukosmo i krenula zetva obidje kombajn 2 kruga {dobro se zagreje jel} i ugasi se, mi luftiramo i ono opet isto 2 kruga i stade i da neduzim nasa patnja je trajala 2 dana dok nismo promenili crevo koje smo stavili a koje se zarezalo pa kad se ugreje i rasiri zapusi cev od nafte . Poenta price je da smo imali plikove po rukama i otac i ja od luftiranja ugrejanog motora
Taman posla, nema nikakve zamere
To je uzas kada se gov.. pokvari zbod sitnice.. Secam se dobro kada bio prelaz sa D1, D2 na ED i gasno. Samo piske masine neznas gde pre.

Odavno sam napravio ovako nesto da bi imao kad zatreba
d5e4031639eeff31e0df243a361b5952.jpg
 
Jel zna neko od kolega gde ima da se kupe seger klesta sa plocicama?Sluze za skidanje seger prstenova sa spicem na vrhu,bez rupica.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Ako imas link kolega,ja gledao ne mogu da nadjem.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nasao sam kolega.
Radio menjac na 542,ubio se oko tih segera.
5061e82c939f7543382fba519a4d13ea.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
,@Kardan
Kako nasi trgovci krste "srce kljuc", "sestar kljuc" ili kako vec posto engleski naziv mu dodje "caliper face spanner"?
Imam jedan manji al bih hteo da uzmem veci
Vidim na prosloj stranici da si pazario (slika 6)
 
Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, pa ako moderatori misle da treba da bude negde na drugom mestu neka ga premeste.

Da li ovde ima majstora za belu tehniku? Treba mi jedan savet, procurio mi je bubanj na veš mašini i treba da kupim novu. Nemam nikakvog iskustva sa ovim novim savremenim mašinama, pa mi treba neki konkretan predlog šta da kupim (koja marka se najbolje pokazala, koja se najmanje kvari, kod kojih su dobra tehnička rešenja, kvalitetni delovi, najbolji odnos cena kvalitet i sl.) i na šta da obratim pažnju. Po mogućnosti iz niže ili srednje klase cena... Ako neko ima i predlog za konkretan model još bolje...
 
Gledaj sto jeftiniju da kupis sa bar 3god garancije posto svaka crkava posle tog perioda. Dobio savet od majstora za ves masine i pokazalo se dobro. Nema dobre marke
 
Ovo može i da se napravi, a kompresor ima svako.

0f627e05326726cdd25198fee36e6b1e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo vec 10 god se borim sa LUFTIRANJEM kvacila na kamionima, na manjim tipa Tam 130 su kocnice kombinacija vazduh ulje ( kao ult I imt zglobas)
A sve bez tog SOFISTICIRANOG alata ukrao sam patent od jednog starog FAPISTE!!
Doduse on je imao RUSKU rucnu pumpu za auto u koju bi nasuo ulje stavio crevo na lufter I poterao ulje odozdo skroz u posudu,
Ja imam savremenije resenje POSUDA ZA ZADNJI BRISAC OD YUGICA,
Uspes ulje imas crevo koje nataknes na lufter, uklucus na akomulator I radi posao, nikad jos nije izdala!!!


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh