Alati i radionice

Drugar ima pilanu I jedno 15 brenti I svaka ima hladjenje testere vodom

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav forumasi.
Da li znate koje je marke ovo cudo? Nasao sam ga slucajno u radionici i ne radi.
Kada sam otvorio ove cepice video sam da mu fale oni osiguraci ili sta su vec?
Secam se da sam sa ovim aparatom stemovao kupatilo pre jedno 10 gosina i da od tad nije koriscen.
Po šerpa plavoj boji bih rekao da je neka hobi mašina iz WobyHousa. Na tim čepićima ti fale četkice, a ne osigurači.
__________________________________________

Stari, suv bagrem varniči kao čelik :D zato se ne preporučuje seča običnom lančanom testerom. Za njega postoji vidija lanac, inače običan ne može tu da potraje. Taj lanac je namenjen za seču suvog tvrdog drveta, zaprljanog malterom, sa ostacima eksera i zaleđeni drvo. Verovatno da postoji i za cirkular takva neka testera.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako se radi o Feinu, smatram da za Kiraja ovo i nije neka enigma. Kako da saniram pipak što otključava mehanizam pri zameni brusne ploče? Izlizao se pa ga ne dohvata ona ekscentrična polugica.
370357bb1fdf1e54b91365db5d62d0a5.jpg
 
Slika rezervnih delova ,kao i zadnje dve slike su od velike brusilice.Ostalo slike su od male brusilice,princip je isti.


Sada sam video da možda ne mora sve da se kvari kako bi se došlo do tog dela.Videćeš kada počneš da kvariš.
 
Ipak nisam taj detalj kvario do sada.Možda se nije izlizao deo ,možda je pukla neka od lisnatih opruga ???? Videćeš kada je rastaviš.
 
Pokušao sam da izbijem osovinicu, kat br. 710, ali nisam uspeo. Računam da bih mogao malo da navarim pa obradim ekscentar i pipak pa tako izbegnem otvaranje čitave brusilice.
 
Na jednoj maloj sam izbijao tu osovinicu ,išlo je baš teško .Moraš da imaš baš dobar izbijač .Ne znam da li ćeš uspeti da navariš,možda bi bilo bolje da ti neko otruže novi "trn".Pozicija 680.
 
Po šerpa plavoj boji bih rekao da je neka hobi mašina iz WobyHousa. Na tim čepićima ti fale četkice, a ne osigurači.
__________________________________________

Stari, suv bagrem varniči kao čelik :D zato se ne preporučuje seča običnom lančanom testerom. Za njega postoji vidija lanac, inače običan ne može tu da potraje. Taj lanac je namenjen za seču suvog tvrdog drveta, zaprljanog malterom, sa ostacima eksera i zaleđeni drvo. Verovatno da postoji i za cirkular takva neka testera.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li su te cetkice sve iste ili ne?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Mozda ih je neko izvadio jer je masina u kratkom spoju.Odnesi ti to kod elektromehanicara da je proveri pa onda gledaj sta ces.Ne mogu cetkice da nestanu same od sebe bez traga i glasa.
 
Ma 95% da su se cetkice potrosile pa ih je neko izvadio da nabavi nove i to tako ostalo.....
 
Jedno pitanje.
Imam bansek ili kako se kaze,kruzna trakasta testera,kada secem bagremove stare stubove,testera varnici kod reza.
Stubovi su stari,tvrdi i puni eksera,e sad nijednom nisam zakacio ekser pa da zbog toga varnic,znaci zbog eksera nije.
Cak sam namestio i kapaljku da ulje kaplje na list testere,da ga podmazuje.
Bagrem je to nije to paulovnija ili vrba kad je suv sevaju varnice iz njega kao da brusilica radi,a ne testera!Kvalitetno i tvrdo drvo naravno da ce varnice sevati!
 
Ta paulovnija je po meni jedna od vecih prevara u zadnjoj deceniji.
Meni licno to nema nikakve razlike od zove. Cak znam ljude(vazili za pametne)koji su ispali samo takvi sarani zasadivsi po nekoliko hektara ovog korova.
 
Nisam uspeo da izbijem osovinicu. Polomio sam jedan izbijač, drugi iskrivio i prebio prst. Onda mi je ponestalo volje da je rastavljam pa sam ostavio za neki drugi put. Uspeo sam da zamenim ploču ubacivanjem vrha elektode od 2,5mm izmedju pipka i prklopnika.
 
Stigao alat sa Ebay.Prastara AC Flex brusilica od 1.4kW, ogromna Perless brusilica od 2.6 kW,Skill reciprocna testera,neobican komplet alata iz 1962.godine sa bijaksom na fleksibilnom vratilu,rezacem navoja,busilicom,ugaonom busilicom,rezacem lima,dva postolja,raznim caurama steznim,adapterima i multiplikatorima te odvijacem na fleksibilnom vratilu. Tu su i 4 duboka udarna nasadna kljuca Heyco i Hazet te gomila ureznika,dva frezera,dve burgije i dvs ogromna ureznika M22x1.5 i Tr22x3 koje sam dobio dzabe uz ove male.
93ffebe5a3e38b9978f12b96f0f514a2.jpg
1447f8c49977e52cab3d68c275dd866f.jpg
8f647eb167b50395c5bd50647ee8c6c0.jpg
b6fdd10e2ce6483e5de58358ab76843b.jpg
226728bfc49067e47ac7380de934840f.jpg
eb031dd38fb08656e2fa4295af16fdd5.jpg
5b589cd3edea98a4378b4b8e5d766dc1.jpg
de3793cdf9da2028f7a31f419a471dbb.jpg
c73a67b616dc7dba377a6a8bb20f4731.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh