Alati i radionice

telwina sam kupio 2012.iskreno,trazio sam nesto drugo,ali nisam trenutno bio pri parama,pa sam uyeo telvina,jer mi je drugar koji drzi prodavnicu alata dao na rate...prvo mi je doneo Telwin force 195,
Kakvi su telwin aprati? Navodno je italijanski proizvod i na oko djeluju kvalitetno urađeni, a nisu preskupi (oko 150€ je neki najmanji inverter njihov).
Kontam uzeti za sitnice kad idem na selo da ne vukljam stari varstroj.
https://images.search.yahoo.com/yhs...&hspart=iba&hsimp=yhs-1&ei=UTF-8&fr=yhs-iba-1
bio i drugar kod mene,spojili ga i izvarili 3 elektrode 3,25 i upalio je lampicu,kostao je oko 250 eu,drugar je odmah nazvao uvoznika,negde iz kragujevca,i on je rekao da je to stvrno slab aparat i preporucio mi telwin tecnology 175HD Kao,ovaj ima oznaku heavy duty i moze da vari pez ikakvih problema...
https://images.search.yahoo.com/yhs...echnology-TIG-175-DC-HF-LIFT.jpg&action=click
kad je stigao za par dana ponovo ga sklopili i bez ikivih problema je izvukao nekoliko 3,25 i jedno 6 kom 4mm.imam ga od tada,nikada se do sada nije pregrejao niti je imao kvarova,osim sto sam mu odmah stavio kablove od 50mm2.i izgorela je viljuska na kablu.mada to ne smatram kvarom,a vucem ga po svakakvim terenima,i jako puno radi na slaboj struji,gde jedva upali elektrodu...ovaj je kostao 720eura.
 
Engleski buvljak.

IMG-1088.jpg


IMG-1083.jpg
 
Posle kaze padaju avioni...ovaj nema sta valda nije poskidao...mamlazni pogon...ovaj mlazni pogon:osmeh: ja bi mu postavio pitanje koliko ovaj fen za kosu? gadjao bi me sa ovim srafcigerima i nebi mi ni naplatio cenu po komadu:osmeh:
 
Ловац лука имам таквог малог и супер ми се показао.Кад фарбам нешто због мале боце ради нон стоп не гаси се , али и не жали се:osmeh:
Imam PS sto rade u Bosni motor i glave su iscela direktno spojeni monofazni
2,2kw 2 klipa V raspored 50l bure radi odlično već 12g 1 sam menjao tlačnu sklopku ispao mi iz kombija slomio nju i par pera za hladjenje
Podešen je 10bar fabrički radi ko grom nemogu se žaliti, malo je problem za pištolj za točkove 3/4" moram čekati da naduva
Ovaj veliki bi mogao izvući u kompenzaciji
pa me vrednost zanima
Pilana radi čun gas pa je gazdi u interesu da uzima nove stvari preko računa tako da mi ponudi razne polovne i nove mašine i alate u kompenzaciji
E sad mislim da bi mene dugo služio samo je problem nosati ga po terenu ogroman je+ trofazni




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kupio sam i ja jednom 3 kompresora u kompletu sa neke pilane i sva 3 su imali problem nisu mogli da nabiju veči pritisak.Kad sam skinuo glave sam vidio da su se ventili navukli drvene smole i propuštali.Sve dobro očistio pa su proradili.
 
Hocu i ovde da se zahvalim Janu, dobio sam od njega na poklon prekidac za posmake od ug1 glodalice. Moj su majstori slomili kada su je rasturali i sklapali.
Jan hvala ti puno
 
telwina sam kupio 2012.iskreno,trazio sam nesto drugo,ali nisam trenutno bio pri parama,pa sam uyeo telvina,jer mi je drugar koji drzi prodavnicu alata dao na rate...prvo mi je doneo Telwin force 195,

https://images.search.yahoo.com/yhs...&hspart=iba&hsimp=yhs-1&ei=UTF-8&fr=yhs-iba-1
bio i drugar kod mene,spojili ga i izvarili 3 elektrode 3,25 i upalio je lampicu,kostao je oko 250 eu,drugar je odmah nazvao uvoznika,negde iz kragujevca,i on je rekao da je to stvrno slab aparat i preporucio mi telwin tecnology 175HD Kao,ovaj ima oznaku heavy duty i moze da vari pez ikakvih problema...
https://images.search.yahoo.com/yhs...echnology-TIG-175-DC-HF-LIFT.jpg&action=click
kad je stigao za par dana ponovo ga sklopili i bez ikivih problema je izvukao nekoliko 3,25 i jedno 6 kom 4mm.imam ga od tada,nikada se do sada nije pregrejao niti je imao kvarova,osim sto sam mu odmah stavio kablove od 50mm2.i izgorela je viljuska na kablu.mada to ne smatram kvarom,a vucem ga po svakakvim terenima,i jako puno radi na slaboj struji,gde jedva upali elektrodu...ovaj je kostao 720eura.

prvo i ja kupio force 165 i nije kutiju elektroda spalio i ok stajanja nakon 5 godina je krepao(garancija bila 5 godina)..
nije mi vrag dao mira i kupio sam force 195 za 270e novog,sa 3 god garancije,povario sam cijelu stalu za krave,potrošio sam 8 kutija elektroda 3.25,na 100m produznog kabla...navario se tubinga i plocevine(120x10mm)..mislim da za tu lovu nisam mogao boljeg kupiti..a i na 100m produznog kabla ne vjerujem da bi svaki odradio...
 
Nije toliko bitno dali si skocio sa force 165 ili u startu imao 195...oba su hobi klasa sto se i po ceni vidi te da je telwin napravio podelu ako ti treba za ozbiljan posao onda tipa technology uzmes ili sta god od njihovih serija ima HD oznaku jer su predvidjeni za ganjanje.
 
Za infinity 180 navode da je profesionalno/hd ili sto bi rekli za intezivno koriscenje...a i lepa bela boja:osmeh:,interesantno kako ti uvek zapadne kakva je masa,ni jedan ozbiljan proizvodjac ti nece prodati profi aparat sa onim plehanim klestima za masu-sto kaze jedan ako je tu stedeo stedeo je i na ostalo...ono par puta zasmercuje i zagreje se pa prvo se zubi sto hvataju pojedu pa cela odu...samo kvalitetna klesta da stavis lakse i bolje ces luk da uspostavljas.Imao parce bakarnog kabla pa skinuo izolaciju, 2 dela upleo zajedno da bi bio deblji i krajeve izolirao trakom, iako su dobra klesta ima razlika kad se stavi ispod jedne strane to parce jer ima veci kontakt sa povrsinom i teze ce izgubiti masu za razliku od onih 2 malih parceta na masi sto samo preko njih pravi kontakt.
 
Ti si ovo jos vise namunjio ali ne moze da skodi:osmeh: pazi ali bukvalno na mig\co2 aparat na ista podesavanja-sve isto lakse krene da topi zicu ili pokrene luk...mozes da se juris u krug koliko hoces...te malo smanjis brzinu zice,pa je povecas malo,pa krenes voltazu da pipas a celo vreme te je mozda samo masa zezala...
 
Nazad
Vrh