Alati i radionice

Da skuplji je dosta, ne mozes ga naci bez 80-100 evrova a I tezak je puno pa oce I da padne na noge kad popusti :haha:.
Nekad se to mora na brzaka odraditi pa ako je stub dosta kriv malo ga zasecem bruskom I nategnem sajcugom I svajsanje,.
 
Ova sprava je cudo ja ga imam ja sam snjim skido strug sa kamiona i povlacio sve komlet zakoceno kad zapne u patos.
To za ispravljanje ima da se igras snjim kako hoces slobodno uzmi.
 
Auto nije vožen niti paljen, tako da je akumulator nakon 3meseca opao na 10V i ne može da se napuni. Maksimalno se punio do snage da samo pokrene bendiks i onda ugasi kontrolne lampice. Nakon 3dana stajanja na elektronskom punjaču koji drži napon na 14V i desulfatoru sa slike, akumulator proradio. Pali kao mina :D Desulfator plaćen 10-tak € na AliExpress-u.
Može i običan ispravljač da se koristi ali ga ne treba ostaviti duže od nekoliko sati na akumulatoru. Bitno je da održavate napon iznad 11V da bi desulfator mogao da radi. Ispod 11V se automatski ugasi da ga nebi oštetio daljim pražnjenjem. Do sada sam nekoliko akumulatora oživeo sa ovim.


3f8b3c5d020f69a641f9c53b3cf0699d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad već spomenu akumulatore i AliExpress, još davnih dana sam kupio jedan ispravan trafo 14V 10A iz nekog Inomag Bačka Toplola punjača, (diode i šta je već bilo unutra osim trafoa je povađeno i pre nego što je taj punjač došao do mene). Nameravao sam da napravim neku elektroniku za taj trafo pa da može makar da isključi punjač kad se akumulator napuni (mada sam bio više za to da mu napravim i kotrolu struje kojom puni). U međuvremenu sam nabavio drugi punjač (isto od najprostijih, ali radi radnju) i ovaj trafo je samo kupio prašinu. Čitajući ovaj post pade mi ne pamet, da nemaju Kinezi na tom Aliju neku klot elektroniku (modul, kontroler bez kućišta) za punjače, nije mi problem da nađem neku pogodnu šemu, ali crtanje pločice, bušenje rupica i sl. mi se odavno više ne radi... Možda eto na tom AliExpressu ima nešto pogodno za ovu namenu a da nije skupo. Problem je samo što ja to ne umem da nađem, pa ako je neko video tako nešto...
 
Ja kupio ovaj za 1,5€ ali ga još nisam montirao. Kupio sam tada i voltmetar display led za 1€ da ga ukompletim. Izvestiću kad ga budem namestio. Još nešto očekujem ovih dana sa regulacijom struje. Pisaću kad stigne.


http://s.aliexpress.com/Er2iUNz2


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel probao neko sa ovakvim flasencugom da nateze nesto, ne treba mi za podizanje tereta vec za natezanje recimo krivih stubova kod kamiona , stranica I tako slicnih stvari. Uglavnom deformiteta.
https://www.kupujemprodajem.com/Ala...-lanac-64093855-oglas.htm?filter_id=110419535
Ja sam sa flasencugom od 750kg izvlacio zaglavljen kamion tezak 8 tona. Kako je izdrzao Boga pitaj. Jedino je zaglavio mehanizam za otpustanje, mada da sam znao kako funkcionise resio bi to sa malo vecom polugom. Moj je konstrukcijski drugaciji od ovog i ima lanac kao na beracima ali mnogo boljeg kvaliteta.
 
Vec sam odlucio da ga uzmem ali cekam sad vasar u Rumi pa da vidim el ima tamo sta, bolje volim kad mogu da opipam to sto kupujem. Ionako je 2. sveti ilija pa mi je neradni dan.

Sad neki dan sam isao kod jednog da mu sredim vazdusnu instalaciju na 577 da moze da zakoci zmajevku I tako to I on ima kaze sav alat. I odma sam trazio vilaste 27 jer su svi holenderi I cevi za taj kljuc I na jednom neke nepoznate mi marke pise 27 - 30. Ali prilikom rada meni se nesto ne uklapa sa tim kljucem I matice na cevima traze kljuc 30 a kad stavim tang-ov kljuc onda pase 27. I usled opsezne kontrole zakljucim da je to kljuc 24-27 I to jos nisam dozivio takve greske proizvodjaca.

rADTd.jpg


rAew2.jpg


rAgFE.jpg


rAvcx.jpg


rACat.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo je ključ iz doba SSR, tu vidim da ima ruska slova na sebi. Ja ga imam od kad znam za sebe, nasledio sam ga od dede. Na sredini je dosta tanak za tu veličinu i lak je ključ u odnosu na ostale ruske ključeve, ali mi deluje dosta ljut čelik. Kod mene su oznake 24-26 nego taj 26 mi služi da uhvati oštećenu maticu 27. Dobru maticu 27 ne može da uhvati, malo mu fali tako da sam sumnjao da je 26 jer bi tu bio dosta labav. Izgleda da su ga pravili u vreme kada je komunizam već bio oslabio :D sad vidim da ima руска слова на себи, na mom ih nisam primetio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je ključ iz doba SSR, tu vidim da ima ruska slova na sebi. Ja ga imam od kad znam za sebe, nasledio sam ga od dede. Na sredini je dosta tanak za tu veličinu i lak je ključ u odnosu na ostale ruske ključeve, ali mi deluje dosta ljut čelik. Kod mene su oznake 24-26 nego taj 26 mi služi da uhvati oštećenu maticu 27. Dobru maticu 27 ne može da uhvati, malo mu fali tako da sam sumnjao da je 26 jer bi tu bio dosta labav. Izgleda da su ga pravili u vreme kada je komunizam već bio oslabio :D sad vidim da ima руска слова на себи, na mom ih nisam primetio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam isti i u iste svrhe koristim

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Skida. Nekada davno sam imao Vesna akumulator za Yuga koji je stajao kao nov 2godine ispražnjen. Sav je bio zaduo i neravan sa strane. Nabubreo kao baterije od daljinskog kada propadnu. Tada sam ga dao čoveku da ga drži na nekom digitalnom punjaču sa desulfatorom koji je dobio od Vesna fabrike. Nakon 3dana punjenja proradio je i naredne 3godine me služio iako je i dalje bio tako nabubreo sa strane. Ima skupih punjača koji u sebi imaju opciju čišćenja ploče.
Ovo je dosta uprošćeno ali služi. Ja laboratorijski ispravljač držim na 14V i kad punjenje opadne ispod 2A ja ga otkačim a desulfator svo vreme radi. Trudim se da što kraće radi paralelno sa ispravljačem jer mislim da elektronika ispravljača upija varnicu koju desulfator šalje pločama. Kako se akumulator oporavlja on svaki put vuče jaču struju punjenja i teže dođe do 14V.
Piše na njemu da šalje pik od 10KHz, 60-100V, max 2A. Nadam se da sam razumljiv sa objašnjenjem, jer se trudim da uprostim objašnjenje da bude razumljivo i onima koji ne znaju osnove elektronike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možeš li napisati nešto više o tom desulfatoru? Koji je model, cena, gde može da se kupi...
 
Više od godinu dana nisam bio na Rumski vašar.Iznenadio sam se koliko traže za polovne Fein alate.Brusilice ,nebitno da li mogu da se probaju ,sa kablom ,bez kabla ...,traži se od 4500 dinara pa do 70-80 e.
 
Poslednja izmena:
Sve su luđi i luđi...
I još se uvrede...
Eeeej, Cigani, pa se uvrede...
Ako nećeš da kupiš po toj ceni koju je zacepio, spustiš neku starudiju na zemlju, okreneš da odeš, i on viče za tobom ko da si tu starudiju (za koju ima veoma visoko mišljenje, ko da je NOVO) poneo sa sobom, a nisi platio......
A cene, nenormalne, video sam puno stvari, uređaja i alata koje se prodaju na Internetu, danas uživo na Vašaru...
Naravno, po "vašarskoj" ceni...
Za nosače motika za moju malu Hondu motokultivator, tražili 20 eura, i to mi još čini uslugu, kao skinuće motičice da mi proda nosače !!!
A komplet motičice na nosaču koštaju 20 eura !!!
Mrtav-Ladan, i još uvređen...
Naletim kod nekog Cigana na mušemi prodaje svakakvu gvožđuriju, i između ostalog, imao taman par nosača koliko mi treba...
Vidim, i srce mi zaigra, e braćala, moj si, sad ću te "izfazoniram" na brzaka...
Pitam, pošto ti ovaj komad gvožđa, on me gledi, kaže, a šta je to?
Rekoh, nemam pojma, al meni treba, pa kaži koliko tražiš, pa će se nađemo, negde...
Kaže 200 dinara, sav heppy...
Oće daš obadva za 300?
Oću, daj pare, još srećniji, veli, magare moje glupavo !!!
Sreća moja pa Cigan nema "internat" inače bi i kod njega bilo 20 evra komad...:haha:
I tako, kupim 2 nosača za 300 dinara...
Kupim i par ključeva okasto vilastih, 8, 17, 19 i jedan okasto-okasti 16-17 za ukupno 300 dinara...
Al ta trgovina bukvalno išla "na mišiće"...
Ludilo koliko traže za nosač točka sa točkom za kamp ili auto prikolicu, i to polovno, ko zna koji Švabov ili Francuz plače za njim !!!
Celih 50 eura!!!
Redovan sam (skoro) posetilac Rumskog Vašara, ali mi postaje sve mrskije natezanje sa izbezobraženom (i "internatski" prosvetljenom) Ciganijom!!!
 
Moras snjima znati,kad kupis jednom upamte te posle druga prica akl samo spustat i odes nije im to to.
 
Sad su im hit unior klešta.Kina 100%,ni unior nije napisano kako treba,gumena rucke spadaju ali "brate original" od 400-500 dinara/komad.Doduse uzeo sam 3 komada za 900 dinara.Silovao sam malo sečice i kombinerke i nisu se ni iskrivile ni polomile.
 
Nazad
Vrh