Alati i radionice

Ma to se lako resi @Mixer...stavis periku,lazne brkove i naocare sa onim nosem-toliko ces ti da im budes sumljiv da cisternu nece ni da vide:osmeh:
 
Лепо човек написао колико је коштала товат маст за шине на граници....али неко не чита

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Без потврде све решава
Ееее та товат маст....паметан тај што измислио кењаџу

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Без потврде све решава
Ееее та товат маст....паметан тај што измислио кењаџу

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Ne treba ti nikakva potvrda, samo ljubaznost i par evrica i zavrsis posao kao covek :)
 
Ali samo jak si lik:osmeh: ja kad video sve ono od alata kao da si za ceo forum bio u shoping a ti si jos stvari kupio...poceo sam da se budim pre zore...ne mogu da spavam,sanjam neke cisterne sto zveckaju iznutra..koliko si samo za alat iskesirao?
 
Ali samo jak si lik:osmeh: ja kad video sve ono od alata kao da si za ceo forum bio u shoping a ti si jos stvari kupio...poceo sam da se budim pre zore...ne mogu da spavam,sanjam neke cisterne sto zveckaju iznutra..koliko si samo za alat iskesirao?

Haha

Pa kada se vec putuje tolko daleko, nek se isplati bar

Nema nikakvo zveckanje
Evo i zasto:
Odem u prodavnicu za polovne stvari, kupim lepo 8 skoro novih cebeta za 10CHF.
Pa onda pravac CarWash za kamione. Otvorim lepo cisternu, pa je dooobro operem vrucom vodom i samponom.
Sacekam dok se sve osusi, pa pocnem da tapeciram sa cebe po cebe i duplom trakom
Gvozduriju tesku stavim lepo dole, a gume gore i na poklopac. Zatvorim je i nadujem gume i gotova maskarada
 
nesto alata sam i ja nedavno kupio

5jv877.jpg
[/IMG]
s5hjch.jpg
[/IMG]


a ovo mi stiglo pre neki dan


2881e3d.jpg
[/IMG]
288cg2e.jpg
[/IMG]
34t8q5k.jpg
[/IMG]
 
Za taj pneumatski alat Atlas Copco trebalo bi da je tata...video odavno kod jednog metalostrugara racve,nema se sta puno dodati.
 
Људи јуче ми два пута пуцало црево на комресору и то на крају где је пиштољ и крај код компресора? Шта може бити узрок? Ево слика компресора...
b048f8d86744a012a28f6f4b773c7bcb.jpg
f38d6da1f58e1b1cf556eef088ab3040.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Puklo mi je spiralno crijevo na dijelu gdje je zaštićeno oprugom.
Može li se jednostavno skinutu ta opruga koja je (čini mi se) ujedno i šelna, skratiti crijevo i ponovno sve iskoristiti i spojiti? Ako može, molim savjet kako. Moram li nakon skraćivanja staviti klasični šelnu?

20kqd04.jpg
 
Može se skratiti samo skineš oprugu treba da ga vrtiš na crevu u jednu stranu ide lako u drugu dosta teže ti okrećeš na stranu na koju ide lako i posle skratiš kolko treba gde je polomljeno i navučeš na crevo oprugu i to plastično crevo staviš u vruću vodu da malo popusti i navučeš na spojku i vratiš oprugu i kad se ohladi opet će držati kao da je naliveno. Ja sam već dosta puta skraćivao tako da nije nešto koplikovano samo treba obratiti pažnju na oprugu da ne okrećeš u kontra smeru pa da je otvoriš pa posle neće stezati crevo.
 
Moze. Radio sam to vec.
Opruga je ujedno i selna. U mom slucaju je radio fen za farbu. Malo ugrejao. Svukao oprugu i parce creva. Ugrjao malo zdrav deo creva da se malko ispravi. Navukao na olivu od spojke i navukao oprugu nazad. Inace, ta creva su s#anje jer se stalbo uplicu, zaplicu, lome... Probao sam i da napravim sam spiralu od ravnog pneumatskog creva ali i to je izdrzljivije al sama zamisao oko spirala je glupost. Mozda valja kod prikljucaka za kamionske kocnice dok za ovo cackanje sa radionickim kompresorom je krs zesci.
Nabavi creva za autogeno, konkretno ono plavo za oksigen, navuci prikljucke i stegni selnama. Miran vjek vjekova. Lomi, motaj, tegli, gazi traktorom preko njega i izdrzace sve to. Za farbanje takodje ekstra. Ne mota se i ne uplice.


Gledao po ovoj temi kako clanovi kupuju fenove radionicke i natrcim na jedan povoljan (metabo naravno) i kupim. Vise ga koristim nego rucnu busilicu primera radi. Bukvalno ga koristim za sve zivo. Jedna od najboljih kupovina u proteklih godinu dana.
 
@Ivanho
Pa naravno da moze,i vrati posle samo tu oprugu ,nema potrebe za nikakvim selnama.Samo je povuci jace,mora da ide,i kod mene je tako nekoliko puta pucalo,uglavnom prilikom farbanja,to je bukvalno 30-ak sekundi posla,prvi put malo vise :p.
E jbg,ja zadnji napisao......
 
Pre par dana dok sam odvrtao srafove pneumatskim pistoljem, tocak SA glavcinom bio na zemlji polozen, a ja sagnut iznad njega, pukne crevo tu kod spojke I udari me u TESTISE, vise ne koristim ta creva sa vasara plava spiralna, kupio sam 20m creva 8mm na 15bar I upresovao krajeve kod nekog sto pravi hidraulicna creva jeste da se vuce po zemlji ali NE ZADAJE UDARCE!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh