Alati i radionice

Ma sve je to lepo,ali ne mozete pobeci od realnosti da je to hvatanje za slamku.Porediti gde ima matica za kljuc 12,14 i tako ti levi pored standardnih ,nasih ,13,17 itd ...je maltene kap u moru.I sa tim se vracamo na ono sto sam vec napisao gore u prvom postu.
 
Dovoljno je da ti za jednu stvar zatreba i otplatio se. Na maloj kosilici za dvorište recimo šaraf koji drži nož odvijam ključem 14 i nema posla bez njega. Zapravo bi trebao colovnjak 9/16, ali i ovaj posluži. :osmeh:

Samo kupujte, alata nikad previše. Ja imam četiri kompletna seta nasadnih ključeva (dva 1/2 i dva 3/8 ) i još ne znam ni koliko ostalih u raznim kutijama, ali opet ponekad zatreba ili duži nastavak ili neki specifičan ključ za određenu primjenu. Uz mašine se kupi par komada koji se često koriste da se ne vuče uvijek komplet, a poneki se i polomi ili izgubi pa valja na pijaci tražiti pojačanje. :osmeh:
 
Jedan jedini put kad zatreba takav ključ on se višestruko otplatio. Evo primjer kod mene juče - skidao neke prozore kod komšije i teoretske šanse nema da se vijci izvade koji ih drže, niti mogu da se odvrnu niti osijeku a prozori ne smiju da se oštete. Ako ste pratili temu vidjeli ste da sam nedavno nabavio recipročnu testeru Skil preko Ebay staru sto godina, plaćena 5.45 eura. Sjetim se nje juče, stavim list za metal koji je Švabo poslao uz nju i hop - posao gotov, vijci isječeni (zavukao sam list između zida i okvira), nigdje ništa ni ogrebano. Za 5.45 eura urađen posao i spašeni prozori od 500 eura a ja naplatio 20 eura za radove i svi sretni.
 
Juče za 400 dinara kupih jednu Wurth mašinu,normalno bez kabla.Kada sam je otvorio vidim da je kvalitetna ali nikako da skontam od koga su je rebrendirali..Na kraju preko slika poznatih brendova ,vidim da je od Flex-a.Sva je u savršenom stanju sem ,po mom,kondenzatora .Njega sam izbacio ,stavio kabal ,jako lepo radi.







Kada sam bio na Rumski vašar kupio sam jednu Wurth polugu od moment ključa.Posle detaljnog rasklapanje i čišćenja ispostavilo se da je ispravan,ali je ručka malo napukla .Verovatno ga je neko vozilo "pregazilo" .Nije baždaren pošto nema "čegrtaljku".Ova poluga je rebrendirana od Francuskog Facom-a.



Za ovog Wurta radi priličan broj kompanija .
 
Prehjuce smo sa bratom na vasaru gledali Fein busilicu, kaze prodavac moze proba, 2000 din, mada je hteo i nize. Nismo ipak hteli da rizikujemo, iako bi ona radila na prazno nismo imali neko drvo da bi je bolje probali.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koristio sam na poslu Hilti aku brusilicu "srednju", rekao bih, pošto ne znam tačno, oko 800-1000 Wati....
Na njoj je bila isključivo "dijamantska ploča" za sečenje betona...
Iskustvo, zaista pozitivno u svakom smislu...
 
Koliko može da vredi oštrač za lance motorne testere. Originalni Stihl, ima dosta godina, stoji nekoliko godina, ispravan je. Električni da napomenem.
 
Je l' ima neko neku ideju kako da napravim ispuštanje vazduha iz vazdušnog jastuka pneumatskog sedišta, za slučaj da ga preduvam i želim malo da ispustim vazduha da bi bilo mekše. Poenta je na MALO. To ne uspevam nikako, tj. uvek se ispusti više nego što je potrebno s' obzirom na malu zapreminu jastuka.

Konkretno, ovako sam uradio:

mali el. kompresor na 12V duva jastuče dok držim uključeno napajanje kompresora. To napajanje će biti rešeno preko tastera, tako da ne može da se desi da se slučajno ukjuči i tako ostavi. Posle kompresora ide nepovratni ventil pa sa njega na jednu stranu "T" račve, sredina od "T" je na jastučetu a drugi kraj "T" ide na neki on/off ručni ventil. Na izlazu ventila je čep koga sam probušio sa burgijom 0.5mm. Manju rupicu ne mogu da izbušim. E sad, poenta je da je taj ručni ventil je u formi prekidača a ne tastera pa čim ga prebacim na otvoreno (ispuštanje preko te male rupice) moram odmah da ga i vratim nazad na off ali je u većini slučajeva već previše vazduha isteklo.

E sad, možda uopšte neće biti potrebno ispuštanje vazduha zbog regulacije tvrdoće (za potpuno ispuštanje -da) jer taj mali kompresor možda neće ni imati snage da napravi veći pritisak od potrebnog, to nisam isprobao jer je sedište rastureno i treba mu preraditi nosač pa nisam mogao da sedim na njemu i tako probam, ovako samo na potisak rukama deluje dosta tvrdo... Al' eto, principijelno, kako bi to moglo rešiti, možda nekim regulatorom protoka ili prigušivačem, samo da li oni mogu baš toliko da smanje protok da to bude manje od rupice 0.5mm? Prosto nemam nikakva iskustva sa pneumatikom...
 
kupi sediste iz kamiona za 200-250e kod kajkare u rimskim sancevima i sve ti je reseno na njemu:ppozdrav:
 
Originalno sedište iz mog Rusa sastavi na tvrdo kad god jače upadne u neku rupu i pored toga što je našpanovano maksimalno. E sad nisam ga još vadio iz traktora da vidim da li se nešto desilo, ali pre će biti da su opruge popustile. Uglavnom užasan osećaj kad nenadano nabiješ pršljenove...

Ovo pneumatsko sam dobio za dž pa hoću da ga stavim umesto originalnog sedišta.
 
Ja to pretražim na limundo. Nakon pretrage mi stoji dole “obavesti me na mail kada se pojavi ovaj proizvod u narednih 6meseci”, to aktiviram i uvek nađem ono što mi treba. Naiđe kad tad Nemam vremena da pregledam svako veče a mail redovno čitam.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh