Alati i radionice

Moja garazna je 1987. godiste i radi bez problema, uvek koristim FOR mast FAM Krusevac. Pre par godina stric je kupio isto takvu Fadipovu, veoma brzo je propala, valjda te gumice unutar cilindra.......
 
Kolege jedno pitanje.
Hidraulicna dizalica WEBER HIDRAULIK 25t nova ne koriscena koliko moze da vredi?
Ima drugar na prodaju pa ne zna cenu.
Predpostavljam da bi trebala da vredi vise od ovih kineskih .

- - - - - - - - - -

Ako neko ima neku ideju koliko bi to moglo vredeti i uopste dal je dobra dizalica?
 
Ja od prošle god koristim ovu mazalicu,iz austrije sam je dobio i super radi u 95% slucajeva samo škljocne na sisicu i nema puštanja i da moraš drugom rukom držati glavu da ne curí. Ali nisam kod nas našao ovakav tip patrone.
[url=https://postimg.cc/bdRy1wrh]
[IMG][url=https://postimg.cc/DWYsvcVx][img]https://i.postimg.cc/JnRQQTpC/DSC-1622.jpg[/url][/IMG]
DSC-1621.jpg
[/url][/IMG]
 
Pa šta ja znam za moje potrebe mi ne treba duže crevo,a imam neku staru mazalicu od pre dvadeset god i tamo je od prilike ista dužina creva.
@Mucobieno
Jesi siguran da bas ovakve patrone idu?
Nailazio sam na patrone gde se otvore kao konzerva. A ova je kao patrona od silikona, mali poklopčić se skine i navrne na mazalicu ima na prvoj slici.
 
Godinama se patim punjenjem ručne mazalice mašću iz kantica (0,85 ili 1 ili 4 kg).
Može li netko pojasniti koje su prednosti upotrebe klasičnih patrona (400 g) koje su skuplje od većeg pakiranja? Na koji način se napuni mazalica mašću iz patrona?
 
Godinama se patim punjenjem ručne mazalice mašću iz kantica (0,85 ili 1 ili 4 kg).
Može li netko pojasniti koje su prednosti upotrebe klasičnih patrona (400 g) koje su skuplje od većeg pakiranja? Na koji način se napuni mazalica mašću iz patrona?
Izvučes klip, onu sipku skroz nazad, otvoris patron ubacis u mazalicu ceo sa sve tom cevi od patrona, zavrnes nazad poklopac od mazalice, otkacis sipku da opruga potera mast i radiš, nema punjenja rukom , vazduha itd

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pa šta ja znam za moje potrebe mi ne treba duže crevo,a imam neku staru mazalicu od pre dvadeset god i tamo je od prilike ista dužina creva.
@Mucobieno
Jesi siguran da bas ovakve patrone idu?
Nailazio sam na patrone gde se otvore kao konzerva. A ova je kao patrona od silikona, mali poklopčić se skine i navrne na mazalicu ima na prvoj slici.
Patrona sa muskim navojem na sebi. Bilo kad sam zadnji put ja tamo bio. Cena nije bila mala. Al bilo je. Siguran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da budem iskren ne znam kako se kaci slika,nije mi bilo potrebno nikad do sad pa nisam ni video kako se to radi.

- - - - - - - - - -

Ako sam dobro razumeo drugara dizalica je made in germany,potrazio sam na netu i trebalo bi da jeste,nisam je preterano zagledao ali na prvi pogled deluje ozbiljno.
Zato sam i pitao jel ima neko neka iskustva dal vredi vise od ovih kineskih ili je isti djavo.
 
To su jako dobre dizalice isporucuju se za Mercedes a mozda i Man kamione, posto mi nismo dobili dizalicu sa nasim Ategom, pitao sam koliko kosta kao rezervni deo.Ne mogu se setiti ali mislim da je cena bila poprilicno visoka.Stavi sliku da vidimo u kakvom je stanju.
 
I meni je tako nesto slicno receno,mogu poslati sliku na viber ili tako nesto jer ne znam kako se ovde postavljaju slike,al nema sta dizalica je potpuno nova,nije nigde ni ogrebana koliko sam ja video.
 
Nazad
Vrh