Alati i radionice

@dragan82
Imam ja komoru za peskarenje,mozda bi je i prodao.
 
Hvala na odgovorima. Zbog parkiranja auta mora biti malo uže da se može komotno prolaziti pa će ići 50 cm (taman još stega malo viri), a za visinu sam se dvoumio da idem između 90 i 100, 80 mi djeluje baš nisko dok stojim.
Za sad će ploča ići od hrastovine jer imam dosta nekih viškova što nije za stolariju, a ako se pokaže loše onda ćemo stavljati lim. Svakako bi je isjekao u ogrev pa neka posluži bar jednom za nešto korisno kad je 20 godina prebacujem sa jednog kraja na drugi. :osmeh:

Police ili neke fioke ispod ću obavezno napraviti jer je šteta da se ne iskoristi taj prostor, a za ostalo ćemo vidjeti kako budu diktirali budžet i slobodno vrijeme.
 
Nemam vijačni kompresor. Imam klipni sa motorom od 3 cilindra. Ali je limit uspeva da drži pritisak 6.2bara pri radu sa diznom od 5mm na peskari. Ako bi išli na diznu od 8mm ne verujem da bi mogao da drži pritisak.
 
Trebalo bi da po nekad tu i tamo zavarim po neki lim i tanji flah, a ovo bih mi bilo zgodnije jer nema boce, manometara , pa zamena boce atesti i sve to. Do koje debljine lim moze da se vari sa 120-130A i zicom 0,8?
 
Trebalo bi da po nekad tu i tamo zavarim po neki lim i tanji flah, a ovo bih mi bilo zgodnije jer nema boce, manometara , pa zamena boce atesti i sve to. Do koje debljine lim moze da se vari sa 120-130A i zicom 0,8?
Znam za punjene žice 0,7_0,9
A 120_130a je sasvim dosta za debljinu do 3mm
Ps imam jedan 130 einhell sa gasom
On manometri + nov kotur ne otpakovan žice sve vrlo povoljno

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da li je neko radio prepakivanje baterija na aku alatima tako da izbacuje stare obicne baterijske celije a ubacuje litijumske?da li je to izvodljivo?
 
U tom slučaju moraš i punjač prepraviti. Pitanje je da li se to isplati...
 
Imam staru mocnu Bosch masinu 14.4 v sa dve baterije i obe crkle.a cujem da reparirane baterije ne traju bas dugo pogotobo ako se ne koriste svaki dan.steta da skuplja prasinu...
 
Te stare baterije su verovatno NiCd ili NiMH, a sa njihovim punjačem ne možeš puniti litijumske baterije. Prepravku punjača mora da uradi elektroničar ili da se nabavi nov punjač. A to sve košta skoro (ili čak i više) kao da kupiš nov alat...

Eventualno da ti se ugrade nove identične baterije kakve već imaš, to ima smisla.
 
Kupio sam u Lidlu Parkside aku šrafilicu bušilicu. Primetio sam da se dosta brzo isprazni baterija, ali se isto tako na punjaču brzo napuni, za 10ak minuta (upali se zelena lampica na punjaču koja signalizira da je baterija napunjena). Da li je to ok?
 
Није. Вероватно батерија отишла од стајања.

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh