Alati i radionice

Zavrsio stegu,otvara se 30cm,stezne pakne su 225x50mm,sve rucni rad i materijal sa otpada,jedino je navrtka za trapezno vreteno pravljena po mjeri za Tr38x5 navoj. Koristene su ploce od 10 i 15mm,nosaci pakni su od pola ploce 80mm,rezani brenerom.
b31d6d2590c23ae4a0598f0edfb23dff.jpg
1bb9f9b6c4065a915280b2c61354a76d.jpg
883087ccc9ed09cbb5da6a8956c11a4a.jpg
5e59c2f29cf1f9dbbc3ee529b9d16024.jpg
54fc96db7a47e882c0d275b2cb87c095.jpg
5c25c2d108ef05861e4c9403a0d1e64a.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Mali stroj a posla puno sa njim.Stroj je bio jednofazan a htio sam da je trofazan sa frekventnim pretvaračem za regulaciju obrtaja.Trebalo je povečat rupu u remenici,napravit novi jači nosač motora jer ovaj je veči i jači,napravit noseču tablu za potenciometar i frek.pretvarač i sve svezat da sad radi onako kak sam htio.Sutra složim još ostale delove i očistim donji dio sa pomičnim mizama.








 
Lepo, samo ja koristim frekventne regulatore sa nezavisnim panelom, pa se onda panel moye postaviti napred, i moze se programirati da pokazuje broj obrtaja umesto frekvencije.
Kod tebe je ovo jedino eksterni potenciometar.
Jeli ti na izlazu 3x220V ili 3x380 i jeli ovo monofazno napajanje fr.regulatora?
 
Priključen je na trofaznu utičnicu.Probo sam da pred pretvaračem zamenim faze da bi vrtio u levo a neče... uvek vrti desno.Probat ču sutra da stavim prevezan šalter 1-0-2 između motora i pretvarača i onda mislim da bi morao da vrti i levo.Inače levu vrtnju skoro nikad ne trebam ali kad se več radi da ima i to.
 
Poslednja izmena:
Za tako malu snagu bi ti bolji bio monofazno - trofazni.
Smer se na frekventnom regulatoru menja tako sto imas mali prekidac L-0-D. Trebao bi da ti stoji pored potenciometra.
Ako menjas frekvenciju sa eksternim potenciometrom, znaci da si u panelnom modu i prikljuci navedeni prekidač na terminalu po semi. Mogu ti dati semu ako se ne snadjes.
 
Mirosti ak imaš shemu koja je i laicima kak ja razumljiva mi pošalji na p.p. ili okači sliku ovde.Hvala.
Ovo baš i nije bušilica več je mali frezer-glodalica.Ima dosta malih razlika:donje mize su u sklopu postolja,glava je morse konus ali je dodatno učvrščena dole na samoj glavi i po vodilici ide šraf do vrha remenice,ima fixatore stuba i vodilice,kpl gornji dio sa stubom se pomiče u postolje ima i šire remene za bolji prenos snage motora.
 
Za početak otvori User Manual for Danfos VLT 2800.
Imaš tu lepo objašnjeno kako se povezuje terminal.
Ako se ipak ne snađeš tu sam pa ti pomognem.
 
Jel neko ovde ojacavao (kalio) vrhove srafcigera? Ako jeste kako ste zadovoljni rezultatima?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vidjao sam neke klipove da to rade brenerom, uzeo sam skoro neke istrosene srafcigere pa sam ih onim elektricnim tocilom oblikovao u pravilni oblik, otac mi nesto sugerise da im na taj nacin oslabljujem vrh.
https://youtu.be/0_pB2R9KNzg

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne secam se tacno gde sam za 200 ili bese 300 dinara kupio ceo set i krstastih i pravih Panzer...izbegavam tocilo jer cale ti je u pravu.Najbolje teraj dok dobri pa nove-sto bi se zezao? osim ako imas povecu kolicinu.
 
Zna li neko gde mogu da nabavim nosac alata za ovaj hilti?

Nov, polovan bilo kakav.Davao sam debilima oni podrandali sad ih boli ....

Nece svaki put da uhvati burgiju a i kada je zakopca baca levo desno pravi vecu rupu od nego sto bi trebalo.

https://imgur.com/a/M8UYD5U
 
Pretpostavljam da hilti znaci udarni cekic ?.Ako je tako ,koji je prihvat ,SDS Plus,ili SDS Max ?.Kucas na google npr SDS plus futer(ili stezna glava) ,ili brzoizmenjivi sds plus futer ,i mora biti nesto.
 
Nazad
Vrh