Alati i radionice

Kada sam kontaktirao tog čoveka koji je uvoznik Tosovih glava, rekao mi je da postoje i kineske kopije navodno. Pretpostavljam da su one jeftinije. Šta je od toga tačno neznam. Nisam za sebe kupovao te glave, kupujem ipak polovne Forkardt i neke italijanske.
 
Kazi mu slobodno da laze,verovatnnm je to taj sto uvozi i nozeve i merni alat a iz bg je.
Ovo su glave direktno iz ceske,ima dvoje ljudi sto ih donose. A razlika u ceni je "porez na budale"
evo prostog primera,koji nema veze sa alatima,ali i nema veze,juce sam zvao za drugara pa znam...
kod nas komplet delovi prednjeg trapa od 3 proizvodjaca kostaju 76000 din ili ti oko 645 eura,delovi su poljski,meyle i lemforder kako mi prodavac rekao
https://www.kupujemprodajem.com/Aut...amena--50872324-oglas.htm?filter_id=110419535


a ovo je cena za iste takve delove,od jednog proizvodjaca koje prodaju u slovackoj,cena za komplit obe strane 240 evra,razlika tricavih 400e...porez na budale...

https://auto.bazos.sk/inzerat/91676...en-predna-naprava-12-dielna-Mercedes-E-Kl.php

- - - - - - - - - -

brkin,ovaj covek ima nove tosove glave kontaktiraj ga ima i flansne...
https://www.kupujemprodajem.com/Ind...nosaci-68889223-oglas.htm?filter_id=158054979
 
Poslednja izmena:
Ja neznam dali postoje kineske glave kopija TOS-a, a verovatno ni ti.
Čovek za koga pricam ne donosi/svercuje glave u gepeku, nego ih regularno uvozi i prodaje preko svoje firme potpuno legalno i regularno.
 
Ja sam uzeo glavu od ovog iz novog sada novu tos 315.
Kada sam obradio kam lok na strugu i stavio futer na njega. Sama glava do kam loka je bacala 2 desete. Pozvao sam nenada i covek mi se lepo izvinio i dao mi celicnu wmw roto record, ona je 5 klasa iznad tosa.
Covek ima bas dosta glava i posten je, toplo ga preporucujem
 
Drugari kupio bih noznu, duplu (2 cilindra) pumpu za pumpanje guma. Na netu se cene krecu od 600-2000din. Imate li neku preporuku ?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nemoj pogrešno shvatiti, a ZA ŠTA ti treba nožna pumpa ?
Kontam, cena "manuelne", nožne pumpe, te koju hoćeš, je otprilike kao i cena "duvaljke" na 12v, akumulator ili ispravljač...
Možda da razmisliš o kupovini te "na struju", odnosno 12 volti ?
Ili baš MORA "manuelna" ?
 
Poslednja izmena:
RUCNA PUMPA
Nekad pre 15_20g ja bio bas mlad i zelen a imali smo rusa T40 bez kompresora pa odem na BEĆERSKI DRUM da orem a ono 5_6km od kuće pa se izbusi velika guma, a u rusu originalna pumpa SSSR
Pa dignem rusa na plug prisilno pa 200 drukova, ledja gore a guma ni da oseti, pa jos 200, pa pauza pa jos 200
Onda gas kuci pa jos 2_3 duvanja usput
Kako sam bio sretan kad smo ugradili kompresor
A pumpu sam poklonio komsiji uz obećanje da me neće spominjati dok pumpa gume
Pumpa valja za motor bicikli kolica možda auto 13" ali za traktor nikako!!!

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
ma za sitnice mi treba kakva guma za traktor

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Uzmi od frizidera kompresor!
Skroz je super za sitnice a tera do 5bar ali polako
Ja sam pravio komsiji za bicikli da ne mora da pali traktor zbog kompresora
Ladno naduva sta hoces samo polako

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Kompresor od frizidera/zamrzivaca duva i do 30 bara, treba pratiti ili ugraditi manometar
Ako se sa njim duvaju gume, treba ga otvoriti i usis izvesti spolja, jer on vremenom izduva svo ulje kojim se podmazuje. A takodje, guma ne voli ulje..
 
Neki dan sam rasklapao womax kineski klipni kompresor. Ono je katastrofa kako je uradjen. Klipnjaca od aluminiuma. Ni u gornjoj ni u donjoj pesnuci ni pm ni caure ni lezaja. Boga ti svetog pitaj kako to podmazuje cilindar kad na donjoj pesnici ima odliven neki trn koji trebao da podize ulje. Gornja bolcna seta u gornjoj pesnicu aksijalno slobodno... Bukvalno, samo za doduvavanje guma.
 
Neki dan sam rasklapao womax kineski klipni kompresor. Ono je katastrofa kako je uradjen. Klipnjaca od aluminiuma. Ni u gornjoj ni u donjoj pesnuci ni pm ni caure ni lezaja. Boga ti svetog pitaj kako to podmazuje cilindar kad na donjoj pesnici ima odliven neki trn koji trebao da podize ulje. Gornja bolcna seta u gornjoj pesnicu aksijalno slobodno... Bukvalno, samo za doduvavanje guma.
Imao sam ja to djubre I jedva ga se resio. Nakon nekoliko ofarbanih kapija poceo slabo da druka I kad sam rastavio nadjem to isto sto I ti unutra a delova nema. I setim se dok sam ganjao skutere da sam u kineza 4t ubacivao kit od 70ccm a to je isti precnik klipa kao I na kompresoru 47mm.I tako nabacim te karike unutra I radio je dobro. sad ne znam tacno sta sam budzio ali uglavnom sam uljnu stavio od tog klipa 4t a kompresivne sam isto nesto uzimao od 2t klipa.
 
Danas stigao,naduva bEcikli očas posla.:osmeh:
2dshbma.jpg
 
mozda zvuci bezveze ali ove moderne biciklisticke pumpe prave se od tvrde plastike,gabarita su kao one stare metalne rucne pumpe, pumpaju do deset bari i ja sa njom zacas napumpam prednju gumu od rusa ili gume na kolima... bolje od bilo kojih rucnih ili noznih standardnih pumpi ali opet se treba pomuciti...
 
Kompresor od frizidera/zamrzivaca duva i do 30 bara, treba pratiti ili ugraditi manometar
Ako se sa njim duvaju gume, treba ga otvoriti i usis izvesti spolja, jer on vremenom izduva svo ulje kojim se podmazuje. A takodje, guma ne voli ulje..
Kako mislis da se otvori?
Seci brusilicom ili?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh