Alati i radionice

5750 dosta su skuplji ovi pa30 i jos sa vretenom fi 90,a i nema ih nesto za prodaju,ovaj na oko nije nesto,ali su mu staze odlicne,nema zazore i utegnut je.jos sam uzeo i provlakacicu za kajle od njega al nemam slike.
 
@jbrtka
Neka je sa srećom. :bravo:
Ovaj čovek izgleda prodaje čitavu radionicu. Ima dosta toga postavljenog u oglasima. Ako vidiš nešto zanimljivo od sitnijeg alata ti obavesti forum. ::namigivanje::
 
To sto prodaje nije ni 5 posto sto ima...to je jedna firma koja je radila masinsku obradu,i cekao je puno da mu plate pa sad radi samo transport i restaurira oldtajmere,inace covek je stvarno korektan.mozda ga znaju clanovi iz okoline obrenovca.evo te firme http://univerzalmp.co.rs/
 
Jel ima neka firma koja može da štancuje ovakve otvore "škrge" kao na zmaju 143,171
10e8e4384229577.jpg
[/URL] [/IMG]
 
@Jbrtka
Da,da,znamo ga.Milan se zove,jel tako? Bio sam vise puta u toj firmi.
Neka masina dobro sluzi i da se brzo otplati :ppozdrav:
 
Ima firma u Kragujevcu, tj mislim da je privatnik kupio te stare prese iz Zastave. Jedno pitanje, dali neko remontuje klasicne, hidraulicne dizalice. Ili da neka firma sto to radi dolazi u Rumu na vasar? hvala
 
Takođe ima preporuke i od mene, i ja sam čitao tekst... stvarno je lepo objašnjeno...
 
To je dobro pročitati pa da nešto ostane i u glavi ali retko kome se mota sva teorija kroz glavu dok vari. Nešto onako uleti u glavni kadar pa se i primeni al većina ostane za trenutak pre varenja i trenutak posle. Praksa je najbitnija. Samo variti i variti i variti i variti u svim pozicijama, sve moguće spojeve sa svim mogućim podešavanjima aparata. Jako dobra stvar bi bila i ako bi imali nekoga pored sebe ko poznaje tematiku malo bolje pa da vas prati i podseća šta je ispravno a šta ne. Da vi zavarite pa da se sklonite malko u stranu i da vam taj neko kroz dijalog to objasni. Da zajedno opažate šta nevalja kod tog vara. Ne da vas opominje i da vam naređuje nego da vam lepo pedagoški ukaže na greške i objasni šta ta greška prouzrokuje i zašto bi to bilo dobro da se popravi. Onda sledeći put to ispravite. Pa opet i opet i opet i svaki put sve bolje i bolje. Ponekad uzmete brusilicu pa poprečni u uzdužno presečete taj var i znate konkretno svojim golim okom gde ste zakazali. Meni je jedan stariji majstor koji mi je pokazivao neke cake pre par godina rekao "Sine, i meni se nekada dizao k*rac na miris elektrode. Sad mi već to predstavlja opterećenje".
Jedini problem je vreme kojeg nema jer neki ozbiljniji varovi se uglavnom obavljaju u žurbi.
Što više varijanti zavarivanja upozna čovek, postaje sve bolji i bolji. Autogeno, tig, mig, mag, rel... Sve mu je to tu negde.
 
imas higum firmu bili su na vasaru prodaju sve vrste tih gumica,ee sad po smedrevu ima tih sto remontuju.
 
Zdravo svima,

Planiram da zamenim staru drvenu tezgu sa metalnom. Ovo je neka prva skica, ideja je da gore bude OSB ploca secena na 80x120 (da iz table dobijem 3 ploce), noge 80x80x3mm, poprecne 30x30x2/3 ili sta vec nadjem po garazi :) Na dva ugla bi bile ploce za stegu i eventualno malu stubnu buslicu. Imam negde i tablu lima sto bi postavio gore, uvek se nesto masti kada se radi :)






Ako neko ima neki komentar ili sugestiju, voljan sam da poslusam :D

hvala i pozdrav
 
Nazad
Vrh