Alati i radionice

E druze ja sam radio u firmi sa KONČAROM kačio sam slike davno isto mrcina 450a
I bio je jedan uljanik 450a i mala DECA MIG 250a takva mrcina 400a može da se nadje jeftino 450-600e
Stvar je uključiti to čudovište na kućnu instalaciju, imam DEDA RADU KONČARA 250A sa diodama on vuče 48A iz mreze oko 18-19kw
Treba mi nesto tu 200_250a da za glupost neprzim elektrodu,
Imam neki mali EINHELL 140A sasvim je super sa zicom 0,6mm za materijale do 3mm debljine a ostalo elektrodom tučem
Bitno mi je da je kombinacija monofazno trofazni zbog rada po terenu, nema svuda trofazna struja
Tako da će odluka pasti na neki iskra-varstroj isl



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Moj kum je kupio pre 10 god iskrin co2,210a,ima onu euro uticnicu jbmga,uglavnom znam da je i na trofaznu i na monofaznu,meni je vario donju poteznicu na 542,pukla je kao staklo,i on kad je zavario nikad vise i to bez ojacanja. Sila od aparata
 
Ja se iskreno ne razumem nesto posebni,ali kum dok je radio u gasovodu i vodovodu je ispolagao silne sertifikate,pa bas prati to i zna. Ima i volfram i mig-mag i tig i svasta nesto jbmga
 
Pa ako ima bar pravih 150a onda bi ti zavrsavalo tu pricu.Inverteri sto imaju 250-350a pravih su dosta skupi i rade na trofaznu struju.E sad budi pametan pa preporuci aparat sa kojim nisi radio nekom drugom:osmeh:
 
I ja se za takav isti razmisljam,raspitivao sam se ovde na forumu. Kum ima kzubr ali samo invertorski 400A i kaze da varikao blesav
 
Ima i moj komsija samo inverter i prezadovoljan je sa njim ali mene zanima co2 kako se pokazao
 
Drugar je kupio TEXA 400a isti ko i svi ti Kinezi
Ima možda 130a realno lepo nosi 3,25 rutilnu, za jace i nije

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mislim ok zavisi za sta ti treba...kod mene ce u neko skorije vreme pogonski zupcanik da treba da se navari...imam 4mm i 5mm navarne elektrode,da kupis takav aparat treba opet od drugog da trazis da bi odradio:osmeh:
 
Kao mig zica...sto je deblja treba jaca struja da bi je otopio,sa vecom strujom unos toplote je veci i deformacija\slabljenje,naravno svaka debljina zice ima optimalnu debljinu materijala za koju je ona najbolja i ispod\preko koje je bolja druga.
 
Kada je makita u pitanju proveri kod ovlascenih dilera da li je to stvrno makita ili je kinesk rus u plavoj boji....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ima i moj komsija samo inverter i prezadovoljan je sa njim ali mene zanima co2 kako se pokazao

Pre neki dan sam probao takvog Makita kineza,samo pod maskom Kzubr,sve isto, invereter radi odlično na nekom 5-6 podeoku,topi,6-7 milimetara kao od šale,jedina mana jako kratak + kabl (držač elektrode).A co2 golo govno,na maksimalnom podeoku jačine (10) jedva istopi materijal od 4 mm,i to moram držati par sekundi na istom mestu,po meni dobar za lim i materijal do 3 mm.Inače var koji sam radio na raznim jačinama se dobro pokazao lepo slaže i čvrsto drži ali znači do 3mm materijala, preko toga jako slabo se pokazao.
 
Kada je makita u pitanju proveri kod ovlascenih dilera da li je to stvrno makita ili je kinesk rus u plavoj boji....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Nego sta je
U nedelju na najlonu tip prodaje srafilice sve tri vrste identične samo farba druga
De walt
Bosch
Makita
Cena 30e sa koferom punjacem i 2 baterije
Rekoh jel imaš neku bez imena Kaze imam jednu zutu bez imena i ona identična ko ove tri i kupim je za 3 crvene

Na mojoj staroj crkle obe baterije i opravak Kosta 4,5crvene a isto neka SOCIJALA kupio u OBI u njemačkoj na rasprodaji za 15e i radila 4_5 god

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Svako ima neku omiljenu boju...dobro i radilo onda to,sta ces vise:osmeh: taman sve kupljene ce da rade kao jedna kvalitetna ali nisi odmah dao kes::novac::
 
Svako ima neku omiljenu boju...dobro i radilo onda to,sta ces vise:osmeh: taman sve kupljene ce da rade kao jedna kvalitetna ali nisi odmah dao kes::novac::
Meni treba možda 10_15 puta godisnje za rupu f14mm u okitenu na njivi
I ako sestrić 5g i ja nesto pravimo pa on drkelise i busi i ono zavrni sref u tiplu da ne zaboravim da je imam

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pa da,puna kapa...predlog cenjenom urednistvu da ubace neki smiley kapa obrnuta i puna da bih ustedeo misice na prstima.
 
Nazad
Vrh