Alati i radionice

hahaha,bas sam to hteo reci
moze se prepravi sa nekim busenjem velike pesnice i sipanjem ulja do pola visine radilice,ali onda hoce da digne ulje u kompresioni prostor.akomsipas manje ulja hoce da zariba,ali mozes da mu turis pumpu od hidrovolana i onu posudu za volan pa da sve to radi.Ali to iziskuje prevelike troškove pa mozes i da kupiš novog kineza :ppozdrav:
to je komp. od Fapa 1620,nadji komp. od 18 ili 15 pa nema nikakvih prepravki

Ako misliš na Fapa 15-icu i 18-icu,to je teško naći... Odavno ih vreme pregazilo :osmeh:
 
To je jako mocan kompresor, tu je klip 90mm i druka ko lud samo je za njega slab motor od 1,5kw ja ga imao pa znam mora biti ako je monofazni onda onaj od 2,2 kw I 1400obr.

15062016183.jpg

ovako sam ja sebi napravio od dajcevog dvoklipnog samopodmazivajuceg.
i ja sam ovakav napravio samo sto je boca jedna i veca, i motor trofazni, naspem ulja otprilike da ima nesto da nije suv, malo po malo izbacuje na mestu gde dolazi cev od podmazivanja, ali dosipam i radi tako vec dugo.
 
Dace mi drugar motor od 2.2kw da probam pa cemo videti sta ce biti... on kaze da ovaj mora da duva kao blesav samo ako je ispravan...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pa to ti Kazem, a sto se tice motora taj od 1,5 I vrti ga nekako kad je vani visoka temperatura a cim malo zahladi I stegne se ulje u njemu on ne moze ni da ga mrdne. I ako onda nemas zastitnu motornu sklopku ode motor. I moras obavezno imati rasteretnu tlacnu sklopku koja pri iskljucenju ispusti sav vazduh iz dovodne cevi izmedju kompresora I nepovratnog ventila,tako pri slijedecem ukljucenju motor puno lakse startuje.
 
Imam ja ovakvu glavu i bio 1.5 monofazni al po zimi muke i kad treba da dopuni nemoz da krene.
Stavim 0,7 trofazni ma idi bezi neoseca bez rasteretnog igra se.
 
Prcc, nemam trofaznu struju...
Znam za to

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko da koristi kompresorske glave marke FINI? Prodaje lik iz Svilajnca remontovane i nove pa reko mozda neko ima iskustva?? Protok 680 litara 250 evra trazi.
 
Nazad
Vrh