Alati i radionice

Nemam mehaničarska iskustva oko šrafova, no mislim da će šraf teško da se polomi u rupi. Uvek se lomi ravno, na samom izlazu. U rupi je stegnut i ne može da se lomi, a na uvrtanje najjače opterećenje je pri vrhu. Do dna rupe, prvog navoja opterećenje opada na 0. Varenje na nepristupačnim mestima je nemoguće. Ima materijala koji ne smeju da se greju.
Leve burgije, burgije i vidija materijali su mnoogo rizični. Ako se zalome, zbogom rupo
Ja sam najčešće koristio brener. Kada mu izgori korozija, bukvalno pincetom za obrve se odvije pod uslovom da sme da se greje, vari ili šta god.
Sve kad sabereš, svi ste u pravu

Ja često, ako može da se zabuši šraf, koristim jak metal oblika trouglaste turpije. Obrusim npr ventil u piramidu. Njega zakucam u rupu i onda rocangle. Čukanjem se takođe olabavi navoj.
 
Ovo sto Luka kaze,samo cela stvar izgleda skolski kad majstor uradi:osmeh:,navaris straf-najbolje sa 29\9 elektrodom jer je jaca od 6013-kinje da drzi za to malo,kad izadje navar malo napolje uzmes zavaris na njega maticu tj popunis je\spojis i odvijes kljucem...u nekom najboljem slucaju.
 
Ovo sto Luka kaze,samo cela stvar izgleda skolski kad majstor uradi:osmeh:,navaris straf-najbolje sa 29\9 elektrodom jer je jaca od 6013-kinje da drzi za to malo,kad izadje navar malo napolje uzmes zavaris na njega maticu tj popunis je\spojis i odvijes kljucem...u nekom najboljem slucaju.
Ok pozdravljam to,al sta cemo ka je sraf zalomljen nekoliko mm unutar materijala/
 
Pod NAGOJI mislim navariš ga da izviri napolje a kad se greje i hladi vodom otpusti navoj i izadje baš lako


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zna li neko moze li ovaj el. motor da se preko kondenzatora poveze na monofaznu struju?

1f4o7.jpg
 
Naravno da može raditi na jednu fazu, ali ćeš imati trećinu(već male) snage.
Možeš ga puštati u rad na tri načina:
1.pokreneš rukom i on posle vrti dalje sam
2.jedan namotaj koristiš kratkotrajno pri pokretanju(kao kod frižidera)
3.kondenzator redno sa pomoćnim namotajem(kao većina monofaznih motora)..
 
Bilo koja firma koja prodaje pneumatiku,a možda možeš naći i kod ovih što prodaju vodovodni materijal.Zavisi da li je 1/4,3/8,1/2 cola.Možeš potražiti i kod nekog hidrauličara.
 
Sigurno ima u Pancevu,bio sam kod nekog hidraulicara prepar godina i taj je sve imao.Crkao mi truk u Pančevu a pomogao mi je oko tih creva član @sotir
 
Bane ima na KP neki lik iz PA prodaje te delove za kompresore,ja sam pre godinu dana uzimao sklopku za enhela imao je svašta,na Misi živi.Imao je bugarske tablice.
 
ne razumem sta je smesno???pogledaj malo po oglasima kolio ljudi traze za plazme ,koje seku dosta tanje materijale,i lepo sam napisao daza te pare nije skupa s obzirom da sece do 25 mm.
 
Nazad
Vrh