Alati i radionice

Ok.Sto se tice elektrode imam JASIK 160 PRO.savrseno radi godinama bez greske.
 
Od invertera imam 2 waltera atom 200a, odlicni aparati.
Od co2 imam jednog pro miga 530, feed400 i sad sam skoro uzeo invertorski co2 kemppi minarc mig 200.
Ja se kunem u kempija, dnevno se zna tuci i po kotur zice.
Jedino su im delovi skuplji, polikabl 4.5m od 400a je skoro 500 evra, ali ne kajem se sto sam ga uzeo.
Da napomenem ni jednog kemppija nisam uzeo iz radnje, svi su polovni
Od maska sasvim su solinde tbi, oko 8000 din.
Zajebao sam se i uzeo varstrojevu, tesko sranje
 
Ja imam Walmera 180 I skoro sam imao napad od jednog varioca kako to ne valja, a kad sam rekao da nikad nije upalio termo tad je u njemu nesto explodiralo [ u tom variocu] I poceo da vice kako je on onda lud sto je kupio aparat od 1000 evrova I tako dalje je to jos islo. Dakle moj zakljucak je da svako sebi kupuje aparat naspram svojih potreba.
 
Poslednja izmena:
Novo je novo,sto jedan prokomentarisao sto je kupio novu makitinu brusilicu da je pre toga na raznim vasarima kupovao i obicno posle par dana rikne a da taj dati model nije mnogo skup i ima garanciju.
 
Od
Zajebao sam se i uzeo varstrojevu, tesko sranje

I kod mene je Varstroj i meni dobro radi. Bez baterija i držim je u mraku kada nije u upotrebi.
Koja je kod tebe? Kad stignem na selo pogledati ću koja je moja?
Meni su je nahvalili da je uzimaju profesionalci.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

Oxy-propane kombinacija,fabrika u Italiji,80mm debljine,seku i mnogo ,mnogo deblje od toga.Cisto ko razmislja izmedju plazma i autogenog,mozda mu pomogne :)).
 
Jedna malo ozbiljnija maska za varenje.

6pyGzCQ.jpg


Ja sam zadovoljan kako radi. Družimo se godinu ipo.
 
Speedglas jeste vrh, i ja licno istu marku koristim, ali i cena im je jaaka!
 
Ko dosta radi njemu i koristi,nije isto dali par puta godisnje zavaris nesto za svoje potrebe ili svaki dan palis aparat,u tom slucaju i ja bih iskesirao za nju.
 
Ima programe za sve bre...mani kardan ce da mi izadju zuljevi na ruke od tapsanja tebe po ramenu:osmeh: jedna od stvari za koje znas da ce uvek da budu uposlene:osmeh:
 
Ja sam na preporuku jednog člana naručio masku iz firme proficut Bački Petrovac. Maska je Češke firme alfa in.

Maska nije profi ali je sasvim ok za te pare. Ja sam zadovoljan imam je već par meseci radi lepo vario sam i elektro i co2. Maska ima podešavanje osetljivosti, zatamljenosti, ima podešavanje zadržavanja posle vara to je onaj delay i mogućnost brušenja sa njome

Mislim da je bolja i kvalitetnija od ovih kineskih koje se prodaju na pijaci i koštala je malo preko 50 eura a dobija se pisana garancija sa računom i rezervno staklo prednje

Sa maskom se lakše vari pogotovu ako je neko početnik ili amater jer imaš slobodne obe ruke za varenje i luk bude mnogo stabilniji kada se lepo namestiš i nasloniš drugom rukom

fz3nfb.jpg
[/IMG]
U firmi koristim ALFA-in aparat koji je takodje kupljen u BP. Aparat ima vec 8 godina i radi fenomenalno. u pitanju je inverter od 180 A. Nema sumnje da su im i ostale stvari ,recimo ova maska, odlicnog kvaliteta! extra stvar]
 
Nazad
Vrh