Alati i radionice

Malko smo se ponovili,a imamo i nove pomocnike
0ce1cf7c49b272e521152c933a3148c1.jpg
e520d0a0c8e02115490d0bf6e53dcd6a.jpg
b090c73e9516520367b7a4ce36b7b698.jpg
3796d29c2b7dbca27deebdd1d4c0e014.jpg


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
4.150din(Sa postarinom) i 2 godne garancija... Isprobana i veoma fino radi

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
хоће да гори зубе, само пажљиво са њом, онда нема проблема.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
хоће да гори зубе, само пажљиво са њом, онда нема проблема.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
To i pise u uptstvu da mora lagano da se spusta...Ali ok stvarcica pogotovo sto je kod mene u kraju ostrenje 200+ dinara po lancu do duse profesionalnom brusilicom od ko zna koliko stotina eura... Mi godsnje masinski naostrimo oko 30 lanaca tako da mislim da je ovo zadovoljavajuce za mene i komsiluk...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
За кућне потребе је одлична.....а и за комшилук.....а може и по нека част да падне

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Na oštrač se napravi oko ko fabričko ili na turpiju-prava debljina ploče,pravilno nastavljeni kutevi i pravilno obrađena ploča po vanskim rubovima ploče (to se ručno obradi sa kamenom za ploče,sa kamenom se isto tak eliminiše i vibracija stroja).
 
To "oko" se naziva radijus tocila....sto kaze abart pravi se kamenom za ravnalje tocila...na brusna ivica tocila ima ovbik polulopte kao pola turpije

slikovito objasnjenje :)




sad koliko se vidi radijus






usput kad sam vec u ovoj temi..

posle 6 meseci aktivnog rada struga doslo je vreme da mu opet zamenim ulje...kazem opet jel sam zamenio cim je stigao...unutra je bilo neko preradjeno crno i smrdljivo sipano verovatno jos u adi 1963 kad je strug skinut sa trake ....sipao sam tad sae 30 sa vasara da malo opere masinu iznutra....sad je dosao na red sae 40 i sad sam miran....
usput je dosao i elektricar i namestio tastere,sklopku i prekidac pumpe....hvala clanu Mirosti za elekto komponente...








 
Ti to mnogo paziš:osmeh:
Ne voli taj strug baš toliku pažnju, nije navikao na nju..
Šalim se, ali sada je prava mašina.
Mislio sam da si elektriku modernizovao ranije..
Btw, imaš li taj zaštitnik kaiševa?(
Hvala i tebi na zaštitniku za Oregon oštrač.:ppozdrav:
 
Ha koliko voli neznam...ali znam da je bio zapusten kod predhodnoh vlasnika....kod mene mora biti sve full..svakom svoje a meni sta ostane...za elektriku je bio problem nikako navatati lokalne majstore da se i to resi....imam stitnik..od njega nemam jedino putujucu linetu sve ostalo sam nabavio...komletiran je skroz
usput ako ti negde izadje glava 200/3 ili 200/4 javni....moja nova 250/3 mu je teska
 
Treba ti i 200/3 i 200/4. Videcu sta ce se naci..
Ja licno, mislim da ti je 250/3 najuniverzalnija i radi kontrapakni itd. Nebi trebala da je teska, ipak je tvoj strug od dobrog 'gvozdja'..

Dao bih ti primedbu, da nabavis MK adaptere/caure za konjic i da koristis burgije sa konusnom drskom. Mnogo ti je jednostavnije, stabilnije i prostije.
Ovaj amerikaner, koristi za zabusivace i manje burgije(do fi 10-12)..
Radi li pumpa za emulziju?
 
mirosti- radi pumpa...jedino sto me nekad zeza je elektro kocnica...nekad drzi nekada ne...ali naviko sam da cim stanem da menjam komad izbacim iz brzine...to mi ostalo dok sam radio na pa22....

nisu mi hitne burgije sad...imam prestruganih burgija do 32 ili 35... sad treba da mi stigne jos dva bor futera


trenutno mi je glava 160/3...uredio sam pakne sve je ok..no mala mi je pa se dovijam na razne nacine kod vecih komada.... iskreno da kazem nove amerikanere nisam gledao...polovni su razbijeni...pregledao sam bar 50
mislim da ce se morati kupiti novi...e sad...sta mi predlazete
 
Što se tiče steznih glava, sada je kupovina čelične glave luksuz koji retko ko može da priušti.
Ja ti mogu poslati kontakt čoveka koji distribuira TOS livene glave, nove naravno. Nemože se stezati kao sa čeličnom, ali uz normalnu upotrebu to radi sasvim dobro.
Glava 250 bi trebala biti oko 350€, možda i nešto više..
 
Tosove gusane idu 1€/mm,cak i nesto ispod toga,recimo 250 sa normalnim i kontra paknovima,ima da se kupi za 180e(plava nalepnica)a meke pakne su oko 30e,ali Tosove glave jako brzo zaribaju i pored odrzavanja..a imaju i jako slabu arhimedovu spiralu.
 
Nazad
Vrh