Alati i radionice

Šta mislite kakvog je kvaliteta ovaj kilo ključ i koliko može on da vredi. Proizvođač A.T.U.Made in Taiwan .Dužina ključa je 45,5 cm Priključak: 1/2 Jačina stezanja: 10 -210 Nm , do 22 kg

Ja imam isti ovakav i služi me od 99-te, a nastezao sam se svega koječega i nikad nije zbog njega bilo nikakvih problema..... A izvikane marke alata nek kupuje ko ima viška novaca....
 
Imas po vasarima i pijacama on i ako nije nesto kvalitetan zavrsice posao. Samo treba voditi racuna da je konstrukciski u ok stanju da moze da izdrzi i to je to. A mozes i da ga napravis od parceta lanca i i poluge.:ppozdrav:

Ja imam ovakav, kopija bete, kupljen na pijaci i zavrsava posao vec par godina.
foto_4311.jpg
 
Taj ključ sa kaišom je malo problematičan jer treba malo više mesta da se radi sa njim a to na autima novije generacije nema. Sve je upakovano tako da nemaš ni prst nigde da staviš.Ja sam napravio sebi taj kluč od komada lanca od bicikle i komad ok materijala, jer na njega može da se navuče gedora. Slično je ovome, samo što je kod mene jednostruki lanac.
http://www.kupindo.com/Za-bastu/17343397_lanac-za-skidanje-filtera-profi
 
Ovi su dosta jeftini 5-6e plafon. Mozes i da uzmes safciger i probusis filter i odsrafis ga. Malo se isprljas ali unevolji svasta se desava samo da se posao zavrsi.:osmeh:
Ja filtere uvijek odvrnem rukom, ako baš prikliže može poslužiti i komad brusnog papira kojim obavijem isti.
Inače imam onaj ključ sa kaišom, ali ga rijetko koristim. Samo pri montaži dobro nauljim dihtung, sve obrišem, zavrnem i zategnem rukom 3/4 kruga. Nikad se nije desilo da zapekne ili da slini, a promijenio sam ulje bar tridesetak puta.
 
Da li je neko koristio ovakve ključeve za skidanje filtera? Ja sam ih do sad uglavnom probijao šrafcigerom, ali ma kako da ispod podmetnem presečene kante uvek se zasere beton...

 
@dukej sasvim zadovoljavajući odvijaci filtera,a ni cena im nije velika
a imam i 4 ovakva
kljuc-skidanje-filtera-slika-10228748.jpg
 
Ja koristim ovakav odvijac filtera vec dosta godina bez problema:

radapciger.jpg
Alat sa slike i alat s slike iznad s lancem jesu za skidanje filtra ali i juedan i drugi imaju svoju primjenu .
Ovaj sa slike je za filtre gdje je pristiup filtru samo s donje strane ili radi drugih razloga nema uz filter dovoljno mjesta da se koristi alat s lancem .

Također ako je ispod filtra malo prostora ovaj alat sa slike je neupotrebljiv jer treba dosta prostora
 
Nisam siguran dali sam potrefio temu ako nisam neka moderatori prebace.Kuciste lezaja potroseno(lezaj se okrece u njemu)ne moze da se odradi na strugu dali postoji neki tecni metal,lepak sta god da bi drzao kosuljicu lezaja u kucistu???
 
Nazad
Vrh