Alati i radionice

Kiraj znači isti kao moj:bravo:
Ja sam radio neke tanje stvari sa 2,5mm rutilnom na 70A.Ono dugme za struju starta sam na nekih 3-5,VRD OFF i onaj prekidač dole desno prebaci na dole.Kad je na gore onda je za TIG.
Sa 2,5mm bazom sam vario neke profile na 105A i sa početnom strujom na 8.
 
Preporučena amperaža za elektrodu od 2,5mm je oko 80-90 A može i niže a može i više da ide vrednost zavisi šta se vari.Na svakoj kutiji elektroda proizvođač preporučuje amperažu.
 
U ove invertore i druge aparate sem elktro tj trafo aparate se ne razumijem ali sa mojim koncarom radim i na max amperazi(150A-160A) sa 2,5 elektrodom sve sto varim da je deblje od 8-10 mm.,vec ako je ispod 5 mm onda oko 100 A
 
mityoo nije isto alat kod kuće i u firmi
Kod kuće radiš ti i znaš kome daješ a u firmi kako ko stigne i ko zna kako ga čuva i da li uopšte čuva alat?

Sva tri su bila u firmi! Kući imam bosch, koji je takođe bio na garancijskoj opravci.... Toliko o malim fleksovima...
 
Koliko vredi kovački šraftuk (stega) od većih, ispravan je? Ima jedan prijatelj na prodaju samo nemožemo da se dogovorimo oko cene.
 
kupio sam letos veliku i malu makitu na popustu i 3 dan mi neko ukrao veliku makitu::jako_besan::
 
Imam jedno pitanje za varioce posto treba da prosirujem setvospremac a nemam radionicu prinudjen sam da varim u supi koja je otvorena sa jedne strane pa me interesuje dal sme da se vari kada su ovakve temperature? (0,1,2,3 stepena) imam obican aparat za varenje sa elektrodama, i jos jedne pitanje da li elektrode od 2.5mm mogu da vare flah debljine 10mm?
 
Neće nište smetati temperatura varu. Jedino će smetati variocu ako se dobro ne obuče :osmeh:
Mogu da vare ali ćeš spržiti veću količinu elektroda nego što bi sa 3,25 i moraš da uradiš koren vara tj. da dobro ukopaš mesto kako bi elektroda mogla da prodire u materijal.
 
Može slobobno samo vadi korenen na flahovima i popuni iz par puta i malo pojačj amperažu zbog debljine flaha da bolje topi.
Kolega me preduhitri.
 
Poslednja izmena:
Dvoumim se oko kupovine jednog Hiltija.. Naima jedan mi nudi jednu kompenzaciju da mi da jedan Hilti t76s e sad da li neko ima takav Hilti ili zna o cemu je rec posto se ja slabo razumem u to... Znam da je Hilti dobra marka i da je T76 jak i veliki hilti ali me buni to "S" na kraju.. Gledam po oglasima i uvek se nalazi Hilti te76atc... Ako neko zna nesto o tome da mi kaze nesto.. Nisam znao gde da pitam sem ovde... Hvala unapred...

Evo jedne slike o ovakvoj masini je rec..

hilti-te-76-003a.jpg


Ako neko zna nesto vise o ovome nek mi pomogne... Hvala jos jednom... :ppozdrav:
 
ciro nema ti pomoci:haha:,probaj ti kako radi dal mnogo varnice cetkice,jel imacist zvuk da negde nesto ne krklja i ako ti se sviđa zato ima s:haha:.
 
Izgleda da mi nema pomoci... Niko ne rusi nista svi zidaju.... :haha: Gazda mi je preko telefona objasnio a moj cale je video,e sad slaba vajda i od ovog sto objasnjava i od ovog mog caleta sto gleda!!!!!! :sjasi: Jednom ima "s" jednom nema a treci put sasvim nesto drugo objasnjavaju!!!!!!!!!!!!!! Nema nista dok sutra ne sednem u auto i odem ja da vidim... Naravno da cu da ga probam pre kupovine ali mislio sam da neko zna nesto vise pa da me posavetuje... :osmeh:
 
gledam cene polovnog takvog do 500e,ja imam enhel ergo narandzasti kupio nov nastemo sam se sanjim nek mu je alal nit se greje a radi savrsenio. taj hilti je marka da ne pricamo cim ima jaku cenu. samo ga dobro testiraj.trebalo bi da budes zadovoljan dobar je za kucanje eksera u beton pise jedan lik e posteno se ismejah,svastaljudi se sete:haha:
 
gledam cene polovnog takvog do 500e,ja imam enhel ergo narandzasti kupio nov nastemo sam se sanjim nek mu je alal nit se greje a radi savrsenio. taj hilti je marka da ne pricamo cim ima jaku cenu. samo ga dobro testiraj.trebalo bi da budes zadovoljan dobar je za kucanje eksera u beton pise jedan lik e posteno se ismejah,svastaljudi se sete:haha:


Ja imam jedan Makita ali nije veliki on nemoze da stema samo posteno se naradio i nista mu nije... Ali kad mi zatreba stvarno veliki Hilti ja moram da uzajmim od prijatelja Hilti te76 stvarno je prejak ja povremeno radim tako da cu sigurno biti zadovoljan... Sutra idem da ga vidim pa ce biti slika ako pazarim. Gledam i ja sad cene za Hilti te76 i cene idu od 350 evra pa sve do 500 i kusur evra... E posteno me iznervirali i prodavac i moj cale,ovaj nezna da gleda ovaj nezna da objasnjava!!!!!

- - - - - - - - - -

Danas bio da pogledam Hilti Te76p (a nije "S" kako su govorili) i pala je trgovina... Masina je probana i stvarno obecava. :bravo:
Evo slika mojih masina..

Hilti Te76p (danas kupljen)
IMG1601.jpg



Neki hilti samo on zna koliko se naradio...
IMG1602.jpg


Makita mali hilti ali jako dobar posteno se naradio i on..
IMG1604.jpg


I jedan veliki Hamer hilti.. (nije moj pozajmljen od druga)
IMG1605.jpg
 
Nazad
Vrh