Alati i radionice

I siguran sam da je svaka masina 100 % ispravna. Za broj masina Bosch i Metabo necu ni da pitam.
Jedan šauber je loš,radi ali malo jače varniči na kolektoru.

- - - - - - - - - -

Gde naci cetkice za fejn one savijene kad zatrebaju:bravo:
Imam jedan par rezervnih.

- - - - - - - - - -

Je l ovoliko imate i u drugoj boji?:osmeh:
Kada bih sabrao sve "boje" ,možda ih ima još više.

- - - - - - - - - -

Ova slka je od jesenas,u medjuvremenu je nabavljeno još par mašina od ovog proizvođača.
 
Ljudi da li su dobre ove ručne mazalice YATO, ima ih na internetu za oko 2000 din.

4mpPUht.jpg
 
Pre pet dana da upalim 539 kad on MRTAV Ni lampicu da upali vozen dan ranije u baliranju ceo dan radio na 1400rpm reko nemoguce,
Akomulator MOMBAT 100AH star 5meseci garancija izgubljena jbg Odma ga odnesem u servis
Ubacim iz Yuga 45 Ah I vozim 5 Dana palim sve OK
Danas odem u servis po MOMBAT kazu mi da je akomulator ok samo su ga dopunili,
Upalim potrosace na 539 I izmerim da puni 13,6v
Kazu da se mozda od drmusanja u traktoru stvorio kratak spoj u akomulatoru I izvukao struju?
Kao upao opiljak izmedju dve ploce???

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pre pet dana da upalim 539 kad on MRTAV Ni lampicu da upali vozen dan ranije u baliranju ceo dan radio na 1400rpm reko nemoguce,
Akomulator MOMBAT 100AH star 5meseci garancija izgubljena jbg Odma ga odnesem u servis
Ubacim iz Yuga 45 Ah I vozim 5 Dana palim sve OK
Danas odem u servis po MOMBAT kazu mi da je akomulator ok samo su ga dopunili,
Upalim potrosace na 539 I izmerim da puni 13,6v
Kazu da se mozda od drmusanja u traktoru stvorio kratak spoj u akomulatoru I izvukao struju?
Kao upao opiljak izmedju dve ploce???

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Nisu ti bile stegnute kleme.:ppozdrav:
 
Fein MSf 76 je alat iz ‘68. “For stone grinding (with water supply)”.
Znači neki gospodin Macola što pravi spomenike, plače za ovakvu
Da bi se zaštitio onaj koji brusi od strujnog udara Fein ima rastavni trafo 220/220. Da bi se zaštitili namotaji od prodora vode, Fein pravi alate na nižim naponima pa tako i ovaj. Znači dupla zaštita. Danas se to postiže acu alatima na baterije nego to ne može da odradi smenu od 8h. Ovaj sistem sa trafoom može da radi u tri smene. Profesionalni alat ima i profi cenu, tako da bi za ovo na eBay mogao da uzmeš lepe novce, naročito što ima i muzejsku vrednost. Sećam se neke priče o Fein bušilici koju je čobanin ukrao iz nemačkog aviona prinudno spuštenog na livadi 1940 i neke koja i danas radi a vrednost kao da je od zlata.

Pretraži Google sa upitom Fein.1968.Catalog.pdf

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam ovaj katakog od pre .

https://www.youtube.com/watch?v=1IU5yeiFIls

- - - - - - - - - -

Fein MSf 76 je alat iz ‘68. “For stone grinding (with water supply)”.
Znači neki gospodin Macola što pravi spomenike, plače za ovakvu
Da bi se zaštitio onaj koji brusi od strujnog udara Fein ima rastavni trafo 220/220. Da bi se zaštitili namotaji od prodora vode, Fein pravi alate na nižim naponima pa tako i ovaj. Znači dupla zaštita. Danas se to postiže acu alatima na baterije nego to ne može da odradi smenu od 8h. Ovaj sistem sa trafoom može da radi u tri smene. Profesionalni alat ima i profi cenu, tako da bi za ovo na eBay mogao da uzmeš lepe novce, naročito što ima i muzejsku vrednost. Sećam se neke priče o Fein bušilici koju je čobanin ukrao iz nemačkog aviona prinudno spuštenog na livadi 1940 i neke koja i danas radi a vrednost kao da je od zlata.

Pretraži Google sa upitom Fein.1968.Catalog.pdf

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da gospodin Macola koristi neke druge brusilice tj one kroz koje prolazi voda.
 
Nisu ti bile stegnute kleme.:ppozdrav:
Jok tebra kleme su nove ali uvek nove nlNE ZALIM
doneo Sam ga sa servisa I strpao u DRMUSONA I radi, kaze OVLASCENI SERVISER: verovatno je od drmanja neki opiljak uradio kratak spoj a sad ga je isprao izmucao napunio I kaze covek akomulator je sredjen znam da je u garanciji cena je 500kinti ako nije problem!
Reko buraz alal ti svaki dinar evo tebi CRVENA pa ga zali

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Obicno kupujem NAJ NAJ NAJ JEFTINIJE akomulatore tako da je garancija obicno sto ja volim reci ROK TRAJANJA mada Desi see da izgura 5_6g
Licno iskustvo sa MOMBAT je jako lose jedan veliki ogromni oko 225ah mi je eksplodirao nov dok sam palio kamion, dobio sam drugi JEDVA I trajao mi je 30 meseci

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam citao sve vise ljudi se okrece kupovini najjeftinijih akumulatora (automobili). Recimo najniza klasa 74 ah Mustang kosta oko 6600din, najvisa 74ah Exide kosta duplo vise 12-13.000 din. Desavalo se ljudima da i Exide jedva prebaci 2god tako da za cenu jednog Exide-a imaju 2 Mustanga koji ce izgurati min 4 god. Ja imam Energizer Premium vec 5 god, zadnjih par godina se svake zime spremam da ga menjam ali uvek nekako uspe da prezivi.
Fabricka ugradnja je zakon, izguraju i preko 10 god.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Od kad mi je Varta crkla iz čista mira odmah po isteku garancije, kupujem samo najjeftinije akumulatore a u poslednje vreme kupujem polovne i ne prolazim loše.

Inače svaki akumulator može da eksplodira ako mu se priđe otvorenim plamenom ili zavarniči uz njega. Oko njega uvek ima vodonika koji je praskav i lako eksplodira. Zato uvek pazite da vam klema ne zavarniči na sveže punjenom akumulatoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh