Alati i radionice

Nedavno sam kupio ovu mašinu kao ne ispravnu ,ispostavilo se da radi ali na 42 V.Kakav trafo bi mi trebao da bi ispravno radila ?



 
Uf ,uf ...a kako da je priključim na aparat ? Probao sam je na akumulator od 12 v ,vrti ali usporeno .

 
Na plocici u polju ya herce nema nista,a u polju pored 230. Bojim se da su to herci sto znaci da bi vrtelo oko1400/1500 obrtaja. A aparat, klemna faza masa 0 ili obrnuto sve jedno, ako nema nigde oznake za dc.
 
Na plocici u polju ya herce nema nista,a u polju pored 230. Bojim se da su to herci sto znaci da bi vrtelo oko1400/1500 obrtaja. A aparat, klemna faza masa 0 ili obrnuto sve jedno, ako nema nigde oznake za dc.
Ne vidi se najbolje ,50 je herca a 230 je dimenzija ploče.
 
Probaj ga za početak na trafo od aparata za varenje.
Ini idu u praznom hodu oko 40-50V.
Probano.



Da li bi mogao na telo od aparata da stavim utičnicu koju bih povezao sa klemama ?



- - - - - - - - - -

Na plocici u polju ya herce nema nista,a u polju pored 230. Bojim se da su to herci sto znaci da bi vrtelo oko1400/1500 obrtaja. A aparat, klemna faza masa 0 ili obrnuto sve jedno, ako nema nigde oznake za dc.
Malo bolje sam pogledao,u polje za herce nema ništa a 230 je veličina ploče,obrtaji su 6500.
 
Ne moze klasicna uticnica jer vuce 30A, brzo bi se topile.Tu bi bila bolja varijanta neki uko-uto32 A. Sa tim sto bi napojni kabel trebao biti 10 a pre i 16mm2
 
Ovo je masina namenjena za rad na metalnim konstrukcijama, za smanjen rizik od udara napona 220V.
Ja ovde nebih pravio nikakve uticnice, vec bi samo namestio kabal od 4-5 metara, i bas ovako prikljucivao kao sto si ti to uradio.
Ne verujem da ces nesto mnogo koristiti ovu masinu, ovo je vise kolekcionarski primerak..
 
Potpuno si u pravu ,ovo je mašina za muzej.Zanimalo me je kako radi pošto se do sada nisam susretao sa takvom mašinom.Još jedno pitanje ?Da li moram da smanjim amperažu aparata na minimum (oko 40A) svaki put kada hoću da je priključim ili može amperaža da bude na 100-tinak ampera ?
 
Pokretanjem jezgra ti ogrenicavas "snagu" aparata da ti nebi dao previse gde ti ne treba sva snaga, jer je elktroda kratak spoj. U ovom slucaju motor uzima samo ono sto mu treba a to u ovom slucaju treba da je min 30A u duzem vr intervalu. Sto znaci aparat do panja a brusilica neka uzi.a iz njega sta joj treba.
I jos jedan predlog, jedan kabel u duzini 1.5- 2m stviti klemnu za masu, drugi kabel duzine po potrebi
Njega vezivati za klemnu aparata a drugi na zajednicku tacku sa masom aparata,npr za konstrukciju,cev ili sta vec
 
Mašina uzima koliko joj treba.
Jel smanjuješ 'amperažu' mreže u kući kad priključuješ telefonski punjač i šporet.:osmeh:
Ako imaš grebenasti prekidač, ti sa njim menjaš napon, pa možeš malo menjati brzinu obrtanja. Ako imaš i točak koji reguliše struju varenja, onda bi malo smanjivao struju, ali to radi tako što smanjuje fluks trafo limova i tebi ne treba.
Ukratko, podesi na 40-50 V i ništa ne brini..
 
I siguran sam da je svaka masina 100 % ispravna. Za broj masina Bosch i Metabo necu ni da pitam.
 
Nazad
Vrh