Alati i radionice

Da to je ta

- - - - - - - - - -

Da li ima neko aparat od ove firme http://darkoelektronik.webs.com/proizvodi.htm ???? Cujem dosta pohvala za njih!
Pre par godina sam probao jedan,proizvodjac mi je rekao gde je sve u mojoj okolini prodao aparate i tako odem u neki fordov servis u blizini Ustanicke,aparat je odlicno vario ali koliko se secam nesto mi nije cena za tu snagu odgovarala
 
Dali je neko navarivao gusenice od buldozera? I dali je to uopste izvodljivo?

Neku ideju imam da kupim sve parcici 20x30x400mm od Hardox 400 ili 600 za papuce i da profesionalca angazujem za taj posao.
 
Samo pogonski zupcanik,kako mislis gusenice-one ploce se pojele?
Da bas to, one ploce sto gazi na na njih...
3f165369d9316a4892149ad1380a055d.jpg
 
Ovu malu boš brusilicu smo kupili novu, pre 5-6 godina.Dosta je radila kod mlađeg sina a stala je u radu .Kada sam je otvorio vidim da ima "pametanu" četkicu.


 
Poslednja izmena:
Dali ima neko od vas kzubr hilti? ima od 100e(2500w) i 160e(3000W) reklamira neki lik iz kragujevca...nisu lose cene pitanje dali su i masine dobre.
 
Zorane,
Član Pole je lepo objasnio ali bih dodao da "mozgić" može da se izvadi a mašina nastavlja normalno da radi još neko vreme, dok se ne nabave nove četkice.Problem nastaje ako se u dogledno vreme ne zamenu četkice ,tada strada kolektor.
 
Zorane,
Član Pole je lepo objasnio ali bih dodao da "mozgić" može da se izvadi a mašina nastavlja normalno da radi još neko vreme, dok se ne nabave nove četkice.Problem nastaje ako se u dogledno vreme ne zamenu četkice ,tada strada kolektor.

To sam sa razlogom izostavio da navedem jer mnogi to koriste i teraju dok cetkice ne satru do kraja. Nije džabe to švaba izmislio ali ovo je Srbija brate :osmeh: :ppozdrav:
 
Tesko je naci nove cetkice sa osiguracem bar ja nisam uspeo do sada sam video da ih mnogi renomirani proizvodjaci koriste
Fein
Bosch
Aeg
Makita
Skoro sam nabavio on u srednju brusilicu f180 GALEB GROUP mislim da je to samo trgovacka marka al bila je vise nego jeftina I'ma problem cetkice je Neko pravio I bas zamaste kolektor uzecu druge pa probati, kolektor nije promenio boju mislim da je OK videcu sta ce biti

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam menjao kod mene na velikoj bošovoj brusilici i naručio sam kao original preko neta gde prodaju kao bošove cetkice i za sad radi ok a da li imaju " osigurač " u sebi to ne znam.
Ima jos mnogo da se nasecem dotle :osmeh:
A kao sto kazes nalazio sam ih i u Makitama.
 
Nije li i ovo neki tip ''pametne'' cetkice :p?.Ne moze skroz da se istrosi,a danas mi se bas to desilo dok sam rezao zivu ogradu,jednostavno stala masina.
 
Te "pametne" cetkice samo od ovlascenog uvoznika kupovati. Za metabo brusilicu me izasle oko 500din. Za koju stotinu dinara nisam hteo da rizikujem.
Inace taj dodatak im je cisto kako bi aktivirale signalizaciju da je vreme zamene blizu
 
Te indikatore,ja sam video samo na nekim skupljim metabovim alatima,i na makitinoj i boshovoj stemarici,i pokazuju kad su cetkice i kabal u defektu.verovatno @nesko na to misli.
 
Da imaju i tamo samo da ne mešamo " osigurac " za prekid rada sto smo gore spominjali i indikator za istrosenost cetkica koji ima posebnu zicu na cetkici.
 
Nazad
Vrh