Alati i radionice

Gde može da se kupe ovakve hidro spojke tanji deo je 14mm a gde dolazi ženski deo je 24mm navoj

IMG-20181020-175649.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Niko ne zna gde da proverim ili gde drže takve spojke. I zaboravio sam da tu na tanji kraj gde ide crevo ima uvrnuto nešto kao oni crvići za osiguravanje ležaja i na njoj ima mala rupica po proceni nema ni 1mm u prečniku i čemu to služi. I interesuje me na kukuruznom adapteru ima hidro podešavanje odkidačke ploče i dali treba na oba izvoda priključak sa tako malom rupicom.
 
Danas sam takve spojnice video na najlon pijaci.u srednjem redu,tu gde se prodaju delovi,odmah pored onog sto prodaje nalepnice.
 
To ces tesko naci...kod Laverde je isti prikljucak,treba mi jedan,ali do sada nisam nigde nasao.
 
Gde može da se kupe ovakve hidro spojke tanji deo je 14mm a gde dolazi ženski deo je 24mm navoj

IMG-20181020-175649.jpg
[/URL] [/IMG]

Vecinom se koriste sa (zenskim) navojem 22mm x 1,5mm korak , koji se montiraju na traktore , imas i druge dimenzije. Kakav ti je prikljucak na traktoru , colovski ili milimetarski , imas reducire pa sa njima onda povecavas kombinacije koje ti trebaju.


Trazi po katalozima brze spojnice hidraulicke , imas i one skuplje pus-pil koje se same otkace ako povuces ali su skuplje oko 50E i ove obicne akao na tvojoj slici, imas i za kamione i bagere i kocnice na traktorima ali su razlicite.
 
Videću nekako da se reši jedino me zbuni što ima uvrnuto kao onaj crvić sa jako malom rupicom čemu to služi.
To je priključak sa žitnog hedera pa hoću da prepravim i na kukuruznom da budu iste.
 
Ja sam na mom posle generalnog remonta fiksirao ploce i iskljucio mogucnost pomeranja zbog nejednakog pomeranja,zaglavljivanja,nekontrolisanog otvaranja...
 
Ja sam na mom posle generalnog remonta fiksirao ploce i iskljucio mogucnost pomeranja zbog nejednakog pomeranja,zaglavljivanja,nekontrolisanog otvaranja...
Ja sam jednom drugaru isto zbog tih problema raskacio hidro podesavanje I napravio na vintu, system kao na zmajevki za zatvaranje/ otvaranje stranica.
 
Nazad
Vrh