Alati i radionice

Ne bas zvaku, ali ako postoji tako nesto a da nije skupo k'o pola apenca.
70b8c7debfa846859cc497af977a1223.jpg
09b41e5775823edc71588abf15447006.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

p.s. Izvinjavam se što je poruka u dva posta, ne znam kako i zašto ali nekad se zaglupi tapatalk (ili on ili ja :osmeh: ). Molim moderatore ako im nije problem da ih spoje u jedan post.
 
Zar nije jednostavnije kupiti drugi pištolj za duvanje guma? Za par stotinak dinara se može uzeti drugi,ne vidim razlog za ovoliki napor oko gluposti! Nebi ni dozvolio da me tako nešto jedi,ili bi prodavcu razbio njušku sa njim ili bi fić u kantu pa bi uzeo drugi! Osim ako je neka sentimentalna vrednost u pitanju :ppozdrav:
Trebao si citirati moj post ,pošto sam ja zamolio čoveka da mi skicira deo.Imam nekoliko pištolja ali nije fazon u par stotina dinara ....:ppozdrav:
 
@dukej

Sirova guma odrađuje posao. Mi smo na stojadinu probili rezervoar kad se kamen obrušio na put, bila rupa oko 2 cm. U po ničega jedva u neku zdjelu koja se našla u gepeku uhvatimo par litara goriva, začepimo sirovom gumom i tako vozili sedam dana dok nije kupljen drugi.
 
Zar nije jednostavnije kupiti drugi pištolj za duvanje guma? Za par stotinak dinara se može uzeti drugi,ne vidim razlog za ovoliki napor oko gluposti! Nebi ni dozvolio da me tako nešto jedi,ili bi prodavcu razbio njušku sa njim ili bi fić u kantu pa bi uzeo drugi!
Osim ako je neka sentimentalna vrednost u pitanju :ppozdrav:


Ovaj pistolj je kvalitetna ''alatka'' i moze jako dugo da sluzi , i stvarno bi bila steta da se baci samo sto mu fali jedan deo koji moze Kiraj da napravi ili nabavi.

Mene to kostalo 10 min posla i pomoglo coveku kolko tolko.

Naprimer kod mene ovi jeftini nemoze duze da teraju od 3-4 meseca jer skoro svaki dan po neka guma se pumpa. A mora da bude i precizan posto mi kola imaju osetljiv TMPS (nadzor pritiska u gumi).

- - - - - - - - - -

Ne bas zvaku, ali ako postoji tako nesto a da nije skupo k'o pola apenca.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

p.s. Izvinjavam se što je poruka u dva posta, ne znam kako i zašto ali nekad se zaglupi tapatalk (ili on ili ja :osmeh: ). Molim moderatore ako im nije problem da ih spoje u jedan post.
Ja sam koristio ovaj za sitne rupice u metalu, i zadovoljan sam http://www.mikroprinc.com/proizvodi...lepak-bison-epoxy-metal-dupli-spric/index.php
i ovaj sto ti napsao Gabricn je odlican za takav poso.
 
Kao sto rece Kish dvokomponentni tecni metal. Nije skupa a trebace u za neke druge reparacije. Moze i sirova guma, samo ne znam ima li je po radnjama (kupovao sam je kod cokoladnih po vaseima). Ja sam sa njom privremeno ulepio prelivno crevo od goriva na kamionu i tako stoji vec 3 godine :ppozdrav:.
 
Pa druze zavari taj rezervoar ispusti gorivo uspi vodu i zavari
Javsam u firmi svake nedelje vario bar po jedan rezervoar na Torpedu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Veliki problem bude i kada se vari autogenim kad ga usija svuda se pojave nove rupice samo dobro ocistiti i co2

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Rezervoar je večeras zalepljen crvenim silikonom. :osmeh:

Kad je ošmirglan taj deo gde izlazi gorivo videlo se da nije korozija u pitanju, već je alat ispod tog poklopčića proglodao lim na tom mestu od vibracija. Rupica je jako mala i nadam se da će silikon zadržati gorivo na njoj. Trenutno mi je gorivo ispod tog nivoa, ali curenje od bućkanja je silikon zadržao. Sutra ću napuniti pun rezervoar pa ću videti da li može ovako ili ću skidati rezervoar da ga zalemim.
 
Treba mi jedna usluga drustvo. Imam AGRE kompresor 300l ali je doziveo jedan karambol odvio se jedan ventil i udario ga klip sad mi je potrebna nova glava ili samo ventil neznam ako moze glava da se spasi jel je navoj gde se srafi skroz otisao...

- - - - - - - - - -

img201mkm.jpg


- - - - - - - - - -

img201tyt.jpg


- - - - - - - - - -

img201pwp.jpg
 
probaj glavu od rusa , prve petoletke , a možda i imt-a

mene više zabrinjava udarac u klip , klip van i ako treba proširi kanale za karike
 
Druze ponesi tu glavu i na otpade kamiona i vidi od cega pase precnik i raspored rupa

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh