Alati i radionice

Po najvise kasike od ultova i rovokopaca, bilo je nesto prikolica, sasija, jedna konstrukcija i tako to!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Na kasiku od 2,5 m Ode oko 25kg + zubi Ako se vara i to samo za zamenu noza, Ako se pojacava radna povrsina tvrdom DUR OLEKTRODOM onda jos 5-10kg

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Stigla dizalica, a i alat za rastavljanje korpe kvacilaje gotov, to sam prekopirao original!
Moram i DEDA RADU da uslikam!!!
ec11d371de039cd7616e4417ba854ff4.jpg
c1825d11be88e7506b4d0adba50d5f29.jpg
 
Stizu polako novogodisnji pazari

Kolega nebi da te razocaram ali neznam koliko planiras da seces, ja sam imao evolucion masinu i prodao sam je, sto se tice masine ona je odlicna ali testera za secenje je tesko sranje, istupi se dok kazes keks, moze 2 puta da se naostri, svaki put kad je naostris traje krace nego dok je bila nova, nov list testere je bio 14 000 dinara poslednji put kad sam kupovao. Sto se tice reza i preciznosti tu je nemogu kuditi, odlican glatak rez i hladan bez varnica i potrebe za brusenjem.
 
Kardan aj nas malo prosvetli kako da kupujemo preko interneta ,onako laički korak po korak.
Ide jednostavno:
Treba ti kreditna kartica ili pripejd kreditna kartica. Visa ili MasterCard oni su najpoznati. (Dobija se kod svoje banke)

Sa tom karticom, mozes onda u kupovinu po internet prodavnicama.

Mozes sa njom i da dobijes odnosno otvoris Paypal racun. Da bi kupovao preko eBay ili prodavnicama koji to koriste.

Za svaku transakciju banka uzima svoju proviziju. To trba da se uracuna u kupovinu.

Moje iskustvo je:
Kada jednom pocnes da koristis svetsko trziste, pocinjes automatski da se stalno preracunavas kada si u obicnoj prodavnici i vidis dal te hoce odrati ili ne. Ili treba hitno onda mora sta mora.

A za Amazon:
Odes na sajt. Otvaras svoj nalog. Registrujes se. Izaberes sta hoces i biras kao prodavca na Amazon sami Amazon i tu ti pise saljemo za Srb ili ne. Stavljas taj artikal u korpu. Odes na korpu klikujes dalje gde treba. Upisujes brojeve sa kreditne kartice klikujes dalje zavrsni iznos ti se pojavi. Potvrdis sve i posaljes porucbinu. I sad cekas dve tri nedelje dok dodje ono sto si hteo.

Kod nekih sajtova mozes da platis carinu unapred tako da ti posta ili kurir donese robu odmah kuci bez dodatnih troskova. A carina kod nas zna da bude jako glupa i neprijatna. Tako da mora neki put da budes spreman da dokazes da je to stvarno tolko jeftino itd.
 
Taj problem sa carinom sam imao kad sam pre par god poceo da koristi akciju crni petak

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kupovao stvari preko Amazona više puta. Jako je jednostavno, treba samo kartica i pare naravno.
 
Otprilike mi je jasno ,jedino me muči to sa paypal-om? Da li za trgovinu sa ebayom baš mora paypal?
Ne mora bas ali je za preporuku.
Paypal te stiti ako nesto ne bude ok sa robom ti dobijes novac nazad.
Klasicnim prebacivanjem sa racuna nemas nikave garancije da ce te druga strana izpostuje.
Naprimer narucio si slajfericu Metabo a dobio Einhell.

Dodatak:
Ne narucujte bilo kakvo oruzije i delove za isto preko neta!
Mog drugara su ispitivali satima zbog snipera za karabin. A i onu budalu koj ga narucio za njega... To jes mene.
 
Dok zec dokaže da nije bik… :osmeh:

Kolega je naručio školske metke da vježba brzo punjenje revolvera i naletio na budale koji su ga ribali da je jedva uspio riješiti vraćanje pošiljke (pare već prežalio). Inače se kod nas na carini uvijek možeš dogovoriti, ali eto tad nije imao sreće.

Ja mislio kupiti neke airsoft zezalice (šine, rukohvate i laserske markere) jer sam pravio neku mašinu pa mi bilo zgodno za montažu, ali kad sam vidio kako je on prošao odustao u startu. :osmeh:
 
Moju optiku ZA KARABIN vratili za SLAVENOSERSK

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh