Alati i radionice

118hyyr.jpg
Visak delova, Crkao lezaj do kolektora i na onom disku se razbila glavcina. Izbacio sam disk i svu elektroniku, (valjda neka elektro magnetna kocnica) Sad radi ali nema meki start već odlozen start, proradi posle par sekundi.Al ima KT par ko u Fergusona. U pitanju je brusilica fein kupljena prošle godine polovna.

- - - - - - - - - -

Ako je dobar i ako je dobro centriran,ne bi trebalo da se krivi.

Znam, al obično nije dobar teško se nalazi , juče sam skidao lezaj i kolektor sa rotora od alternatora a na osovini nema centralne rupe pet puta se iskrivilo, srećom to je išlo lako.
 
Punjac nije. Jedna baterija ne radi nikako a druga se brzo prazni. Koliko je kostalo da znam otprilike da li se isplati.
Naplaćuje se po broju baterija koje se ugradjuju.Dva komada za moj Black & Decker su odradili za 3800 dinara a inače 1 baterija nova je oko 40 eur.Radili su mi ih prosle godine u januaru i za sada rade dobro.
 
118hyyr.jpg
Visak delova, Crkao lezaj do kolektora i na onom disku se razbila glavcina. Izbacio sam disk i svu elektroniku, (valjda neka elektro magnetna kocnica) Sad radi ali nema meki start već odlozen start, proradi posle par sekundi.Al ima KT par ko u Fergusona. U pitanju je brusilica fein kupljena prošle godine polovna.

- - - - - - - - - -



Znam, al obično nije dobar teško se nalazi , juče sam skidao lezaj i kolektor sa rotora od alternatora a na osovini nema centralne rupe pet puta se iskrivilo, srećom to je išlo lako.
Odložen start na nekoliko sekundi je odlična stvar kada kupuješ brusilicu.Nedavno sam kupio jednu fein ,kao ne ispravnu pošto u momentu kada smo je probali nije davala znake života.Prodavac je na kratko pritisnuo prekidač ali mašina nije reagovala a ispravna je .

Ako nema centralne rupe na osovini, milim da ni trokraki radapciger ne radi posao.
 
Al se ispisaste bez mene za ovih par dana, imao sam par komada spene u oku pa sam malo bolan I mutno jos pomalo. a pre toga uzmem da sredim neku rshodovanu duzalicu kupljenu na vasaru jos prije 20-tak godina zbog curenja ulja.Kad sam sanirao kvar malo sam je i osmirglao i dovatio sprejom
Fotografija0424.jpg


Fotografija0425.jpg
 
Nadji ti njima neki posao kad dodju, nek peru neke masne delove ili da smirglaju neku rdju pa vise nece dolaziti , a i ostace ti vise piva u kuci:haha:
 
Rakijetina se vadi DŽEZVOM za kavu iz bureta, bure je ono za kupus plastično
Samo neka žderu
Dragi likovi ali dosadni ko svrab
Uvek iste teme, ti seljaci koji rade samo ratarenje imaju vremena na pretek pa ga treba kvalitetno ubiti



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
ja imam stariji model iz Lidla vec nekih 4 5 godina i za ovako oko kuće sasvim uredu. Nije profi da bi radio nekoliko sati u komadu. e sad ovaj noviji neznam, ali pretpostavljam da nema velike razlike...
 
Koji je model brusilice ?

- - - - - - - - - -

Na nekim ,aj da kažem novijim ovaj mali namotaj i elektronika su kočnica.




neka starija MS... nije tako softicirana ima disk i ferode .popravio sam je, unutra je kao nova kolektor nov zubčanici odlični samo sam skinuo taj disk i kočnicu, sad stvarno lepo radi a dokle će neznam. Ja sam lake ruke kod mene svaki iole dobar alat dugo traje. ubuduće kupujem samo novo dosta mi je popravki a nism više radoznao da rasklapam svaki uređaj. PS samo ručni sat nisam mogao da sklopim.
 
Uf ja imam ko u pesmi B3 RUKA OLOVNA
Ali do sada plavi Bosch FEIN stara iskra, Perles to traje ali ove vilagerke i matriksi to je meni ko sijalica
Danas je fein tukao 8h sa četkom po prikolici
Al ne vrišti otkad sam natrpao mast u glavu


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh