Alati i radionice

Tvrdim nastavkom uz pomoč cjevi.
Testitano s malo preko metar cjevi i izdržalo, nažalost gedora 27 iz mog kompleta nije (zamjenjena Uniorovom)
 
@atila,vidim trazis co2 aparat,i sve u zrenjaninu,moj ti je savet da produzis par km dalje do Araca ima covek koji donosi iz danske ili norveske,povolne su cene a sve je jako kvalitetna roba,i ja sam od njega kupio migatronic i radi bez greske vec 3 godine.covek se zove Jakob tel je 0617115325.
ili kupi ovako nesto i miran si http://www.kupujemprodajem.com/ESAB-Smashweld-180-14947171-oglas.htm?filter_id=68366
 
Poslednja izmena:
Kupio sam juče CEMIG 160t od 160a neki iz Italije za 140e ima neke sitnice da se promeni ali aparat radi i ovako. Može da se ubaci žica od 0,6-1mm. Treba da promenim diznu nosač dizne i onu sobnu koji je na navoj samo ne znam gde da nađem te delove za njega dosad gde sam zvao svi drže samo za kineske aparate. Ima 4 podeoka jačine, elektronski prekid gasa sad dal je to bolje od one klasične ne znam vreme će pokazati. Ovako aparat je dosta masivan ja mislim da ima blizu 40kg bez boce.
 
Sve sto je ispod 300 ampera su igracke. Ako nesto ozbiljnije varis sa tim malim aparatima vise ces se odmarati nego raditi, zbog pregrevanja aparata i sam se iskljuci. A ovi do 300 mozes ceo dan da radis i da se umoris nece stati da se moras odmarati.



Pogledaj sta pise da oces da varis ceo dan 63 Ampera a sve iznad toga je dangubljenje vremena.
140A 2 minuta varis 8 odmaras koji je to poso.
180A 1.5 minuta varis a 8.5 odmaras. taman se prihvatis posla a ono odmor.
Naravno ovo pise na tablici a u praksi je drugacije. Cim ti se prvi put ugreje aparat i zastita prekine rad posle toga se sve cesce iskopcava jel je aparat vec ugrejan i samo malo radis i on se opet iskljuci. Toliko od mene a vi odlucite za sta vam trena aparat i kolko mislite snjim raditi. Obavezno pogledajte tablicu sa podacima da bi znali sta kupujete.
 
Nisam ja to uzeo kao profi majstor nego da imam ako zatreba za neke limove i te stvari. Danas ga malo probao radi dosta dobro. Za te pare kolko sam platio mislim da vredi jer neki od 300a košta preko 350-400e a da stoji ne vredi.
 
Nisam ni ja mislio o tebi nego o tablici sa podacima. Posto si ti postavio da ne trazim drugu to sam uzeo za primer. To je jedno od merila da se orjentises sta bi kupio. Naravno da prvo znas za cega ces ga upotrebljavati i koliko. Koliko para toliko muzike.
 
Sviđa mi se kad u kopletu gedori uz kruti nastavak moraš koistiti dugi produžetak da imaš koristi od njega , tipično po mjerilu štednje i cerekanja u facu
 
A ovo je danas stiglo:

Rucni udarni odvijac prihvata 1/2"

fbkil5.jpg
 
Evo dosao i ja da se malo pridruzim u majstorskim diskusijama.
Za pocetak cu vam pokazati moje svajs masine.

CO2 aparat 180A, proizvodjac Rotor Senta, kupljen nov 2003. god.

fotografija0265.jpg


fotografija0221.jpg


Tih godina je bilo strasno puno posla, pa mi je trebao jos jedan i kupim Varstroj Varmig 1805, koji je po tabelama u istom rangu sa ovim, ali mu nije ni blizu ni po snazi, ni po intermitenciji niti po icemu.
Pa kad je kasnije doslo do smanjenja posla, jedan je bio visak pa je odluka pala da se proda losiji, a to je Varstroj 1805.

2013. god udjem u posao nekih krovnih konstrukcija, gde je po projektu bilo obavezno varenje bazicnom evb50, pa sam morao kupiti inverter. I odluka je pala na Walmer 180.

2013-09-22-143739.jpg


I nezaobilazni, neunistivi Varstroj 160/180 mt.

fotografija0328.jpg


@Bobo ne bih da te razocaram sa novim alatom, jer ja sam isti takav davno kupio i od te njegove funkcije nije bilo nista. I svi krstasti nastavci su mi popucali. Tako da sam sve to iz njega pocupao i pobacao, i od njegove drske dobio idealan alat za skidanje osiguraca prilikom vadjenja ventila iz glave motora.
Nadam se da je tvoj primerak bolji i da ce te dugo sluziti.

fotografija0369.jpg
 
Poslednja izmena:
Neka, svejedno nije puno placen ali nece biti puno ni koristen. Uzeo sam ga samo zato da mi ne vracaju kusur u trgovini nego je ovo bila ta vrijednost pa eto, nek se nadje ako nekad i zatreba.

Ti si ocito profesionalnija osoba nego ja. Alat kupujem samo za vlastite potrebe i moj alat ne ide u zaradu. Posudim komsijama kad im sta zatreba ali to je to...
 
Hehe, ovaj Bobo kao da je vidovit, pa sta cu resavam ljudima njihove probleme i od toga zivim.
A kako sam naveo u predstavljanju lose stojim sa ledjima (diskushernija) pa vise ne mogu da podizem ni neke veoma lake terete, pa sam u tu svrhu sam napravio ovo pomagalo koje mi puno znaci u poslu (roda dizalica).

big-13281619fotografija0.jpg
 
A ni tebi ne fali te vidivitosti ni malo... imam i ja pumpu od zmajevke i cilindar s kombajna za podizanje hedera i vec dvije godine "pravim" ovako nesto i nikako da napravim. Sad si mi dao poticaja da i ja napravim svoju dizalicu ;)
 
Nazad
Vrh