Alati i radionice

Ta benning viljuska bas nema neku preteranu upotrebu u domacinstvu. Moze e tako da menja glimericu ili da se ispituju osiguraci.. sijalica... grejaci
Sa ovim uredjajem ne moze da "tinja"faza kao na glimarici od neke samoindukcije.Koristio sam nesto slicno par puta i jako mi se svidela. Sad vidim da ima modela koji rade od 6v do 700v i AC i DC.
 
Ja imam neki takav ispitivač DUSPOLL odlična stvar nema da tinja odma pokaze , ima neko dugme za opterećenje i nema lazi

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Malo se igram sa rasturivanjem malo večeg stroja,bit če svega i svašta od delova.Kostur koji če na kraju ostat če bit odličan za radni sto-pank.














Kakva je to mašima? To PLC u ormaricu pošto vidim ima i panel.

- - - - - - - - - -

Sa ovim uredjajem ne moze da "tinja"faza kao na glimarici od neke samoindukcije.Koristio sam nesto slicno par puta i jako mi se svidela. Sad vidim da ima modela koji rade od 6v do 700v i AC i DC.

Vidi, imam benning duspol expert ip64 i bukvalno stoji jer unimer koristim kad mi treba. Kupio ga za turu piva :)
 
Imam malu bocu od 10kg i kada god odem da je punim pitaju me da li bi je prodao jer su retke.Veliku nisam još punio a trebalo bi jer mi ističe atest ove godine.
 
@kiraj
199f09d62a938a50da3dcad1ba126f28.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kakva su vam iskustva sa Black & Decker alatima (bušilice, brusilice, ubodne testere...), al onim starijim iz osamdesetih- devedesetih godina, ne ovim novim?

Kupio sam jedan fen za skidanje farbe iz 86., malo mu bruji ventilator al' inače ok radi. Pa me je sad zaintrigiralo kakve su im bušilice (i drugi el. alati) jer ih često viđam po pijacama a jeftiniji su u odnosu na bosch, metabo, aeg i sl. ?

I uopšteno, kako su se kotirali black & decker alati u odnosu na ove bolje brendove u tim osamdesetim - devedesetim godinama?
 
Kakva su vam iskustva sa Black & Decker alatima (bušilice, brusilice, ubodne testere...), al onim starijim iz osamdesetih- devedesetih godina, ne ovim novim?

Kupio sam jedan fen za skidanje farbe iz 86., malo mu bruji ventilator al' inače ok radi. Pa me je sad zaintrigiralo kakve su im bušilice (i drugi el. alati) jer ih često viđam po pijacama a jeftiniji su u odnosu na bosch, metabo, aeg i sl. ?

I uopšteno, kako su se kotirali black & decker alati u odnosu na ove bolje brendove u tim osamdesetim - devedesetim godinama?
B&D alati su po meni srednja klasa ,pogotovo stariji modeli .Još kod nas radi velika brusilica iz osamdestih ,italijanske proizvodnje,kao i bušilica Jugoslovenske proizvodnje.Da li su novije mašine sličnog kvaliteta ,ne znam.

- - - - - - - - - -

Ako nekoga interesuje uputstvo za Duspol analog.


 
I ja imam pozitivno iskustvo u korišćenju Black&Decker brusilice, "male" od čini mi se 600-700W...
Nasledio sam je od pokojnog oca, nemam pojma koliko je bila stara, sve se čitljivo na njoj izlizalo, a presudilo je, ono što je odvede u reciklažu, potrošenost konusno-tanjirastog, i nemogućnost zamene istog, usled nedostatka rezervnih delova....
Bila je sigurno preko 20 godina stara...
Nikada ni jedan kvar, redovno su menjani ležajevi, četkice, čišćenje i podmazivanje po PS i to je sve...
 
Kakva su vam iskustva sa Black & Decker alatima (bušilice, brusilice, ubodne testere...), al onim starijim iz osamdesetih- devedesetih godina, ne ovim novim?

Kupio sam jedan fen za skidanje farbe iz 86., malo mu bruji ventilator al' inače ok radi. Pa me je sad zaintrigiralo kakve su im bušilice (i drugi el. alati) jer ih često viđam po pijacama a jeftiniji su u odnosu na bosch, metabo, aeg i sl. ?

Imam njihove elektro škare za živicu 20ak godina stare i rade dosad bez greške. a naradile se poprilično
I uopšteno, kako su se kotirali black & decker alati u odnosu na ove bolje brendove u tim osamdesetim - devedesetim godinama?


Imam njihove elektro škare za živicu 20ak godina stare i rade dosad bez greške. a naradile se poprilično
 
Ovaj stroj je bio avtomat za stavljanje CDjeva u plastične kutije i prenos do drugog stola za slaganje u redove za pakiranje.Imam i drugi deo stroja koji još nije na redu za rasturanje.Robe je stvarno puno za svakakve samogradnje.Kostur koje ostao je napravljen od 3mm debelih profila tako da če bit veoma jak pank.Sve je sašrafano sa rosfraj vijcima i glavna ploča panoa je 3mm rosfraj.






 
Ona CO2 boca puna, atestirana i sa novim ventilom za 9.000 nije skupa a nije ni jeftina. Realna cena. Mom drugaru pusta ventil pored štop biksne i rekli su mu da zamena ventila košta 7.000 ali neće sa je prime jer je isteko atest i popravka se ne isplati. Kod nas već 10god ne može da se napuni boca ako joj je atest isteko. Čuo sam da neki penzioner u garaži privatno pretače iz njegove ogromne boce u male i ne gleda atest ali je skuplji.
Naročito su rizične te vatrogasne. Mom drugaru je nekad davno izleteo ventil sa vatrogasne i polupao mu regulator i manometar. Srećom bila je pri kraju i nikog nije bilo u garaži.
Što se Iskra Unimera tiče, to će uvek imati cenu kao i Fluke
https://www.limundo.com/kupovina/Ma...-instrumenti/Tester-napona-Fluke-T90/69155857

Edit: tek mi sad otvori slike instrumenta. Onaj Voltcraft je extra instrumenat. Ima ga drugar. Ne verujem da je nov bio ispod 100€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh