Alati i radionice

Престала брусилица да ради, раставим прекидач и видим нагореле и храпаве контакте један је и мало потрошен. Очистим их и поравнам, саставим и сада само крене (тргне, и то само у једном положају прекидача) али никако да се залети. Четкице су као нове, није варничило на њима. Где се може купити прекидач за БОШ 1800 вати? да ли би било добро променити и кондензатор?

Ovo i mene zanima , gde ima da se kupi prekidac za istu brusilicu ?
 
Kako se radi o Feinu, smatram da za Kiraja ovo i nije neka enigma. Kako da saniram pipak što otključava mehanizam pri zameni brusne ploče? Izlizao se pa ga ne dohvata ona ekscentrična polugica.
370357bb1fdf1e54b91365db5d62d0a5.jpg
Davno je bilo ali setio sam se tvoje muke oko osovinice.Čačkao sam nešto oko sistema za stezanje ploče na fein WSB 25-230 i primetio sam da nisu na svim mašinama isti sistemi koji služe za zamenu ploča ,bez alata.Na ovoj je neko baš ,baš radio bez veze .Izgledada su radili sa otvorenom kočnicom .Inače osovinicu sam izbio ,relativno lako .Naprskao par puta sa WD -om i ......



 
Имам једну велику Искрину брусилицу само је престала да ради.Није засмрдело ништа четкице су ок даље нисам гледао.Јел има неко ко их ради ,и где има делова за њу.
 
Имам једну велику Искрину брусилицу само је престала да ради.Није засмрдело ништа четкице су ок даље нисам гледао.Јел има неко ко их ради ,и где има делова за њу.
Proveri prekidac i kabel.To ti je lako na zujalicu od mernog instrumenta.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ovaj nije čuo za švajs aparat, i autogeni
Čitava nauka, navari šraf, ugrej zali vodom da otpusti i izvrni

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ove izvrtače imam godinama ćaletove od francuskog proizvođača SAM
Kasnije ja kupim GEDORE. samo jednom sam ih upotrebio
Autogeni i švajs aparat ide ko od šale

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Koliko vazduha traži?
Jel može tvoj kompresor da ga ispoštuje,
Znam da treba 3/4" do 1" prihvat
1,2 " je za pomoć u radionici da ne vintaš
Blinde, motičice, isl

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ovaj nije čuo za švajs aparat, i autogeni
Čitava nauka, navari šraf, ugrej zali vodom da otpusti i izvrni

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
'' Ovaj '' je cuo majstore za to sto si naveo,a ovaj traktor upravo dolazi od jednog koji se pravio pametan i malo se igrao aparatom za zavarivanje.Ne znam sta bi pomogao aparat da se vijak zalomi 10-15mm unutra.
 
'' Ovaj '' je cuo majstore za to sto si naveo,a ovaj traktor upravo dolazi od jednog koji se pravio pametan i malo se igrao aparatom za zavarivanje.Ne znam sta bi pomogao aparat da se vijak zalomi 10-15mm unutra.
Aparatom nagojiš vijak da izviri napolje !!!!!!
Više stotina puta isprobano, čak i za šrafove u bloku motora!
Brezone izduvne grane
Vijke u adapc ploči na torpedu kad pukne po pola
Samim grejanjem i naglim hladjenjem otpusti navoj i ide
Treba da vadim šrafove na jednom Ursus 1614 pa ću okačiti slike


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Кад сам скидао оджак на трактору заломио ми се један брезон на грани нисам га варио да извири напоље него пробушио наскроз бургијом и поново урезо навој.
 
Aparatom nagojiš vijak da izviri napolje !!!!!!
Više stotina puta isprobano, čak i za šrafove u bloku motora!
Brezone izduvne grane
Vijke u adapc ploči na torpedu kad pukne po pola
Samim grejanjem i naglim hladjenjem otpusti navoj i ide
Treba da vadim šrafove na jednom Ursus 1614 pa ću okačiti slike


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ne znam kako mislis da se ''nagoji'' vijak,kako ti kazes ako je zalomljen 10-15 mm u materijalu,inace sto se tice grejanja i hladjenja to pozdravljam posto sam i sam to dosta puta primenio,bilo da su u pitanju srafovi,bolcne,caure,remenice.Inace kod starih IMT-ovih traktora srafovi su u kvalitetu tako da se grejanjem samo jos okale i busenje i urezivanje navoja postaje muka velika.Inace i sad u dvoristu imam jedan koji ceka sina da dodje na vikend sa fakulteta i da se pozabavi vadjenjem srafova.Pozdrav
 
Nazad
Vrh