Alati i radionice

Takodjer nisam spomenuo da sam na force 195 promijenio kablove jer oni serijski neznam da su 10mm2,ja sam kupio 25mm2 i 5m duljine,nova klijesta za masu i to je bilo + 80eura na cijenu...
Mozda grijesim no po meni za aparat koji radi bukvalno svaki dan vrijedi dati ozbiljne pare jer ih vjerovatno i zaradi, za farmerske radove je telwin ok..i to force serija..ima oko 3.5kg i nije ga problem transportirati..co2 je ok za tanke limove,i to sad vidim da mi nedostaje..zanimljivost je kada sam radio stalu da nije termicka na aparatu izbacivala vec na produznom kablu..a i bilo je opako vruce,iako mi je stala u hladu pa mi je bilo ok..
 
Ja kad sam kupio neki kineski inverter prije 3 god žuti , nije ni imao ime , :haha: , za 70e svi su mi se smijali . Evo ga radi dosad bez greške , 140a , radim sa onim elektrodama debljim (bješe 3.25?) Jedan komšija išao prošle godine 20 dana u Ugljevik radili remont termoelektrane pa ga nosio , kaže nije se gasio , drugu dao da nosi na more da pravi neku ogradu , svi oduševljeni ?? Ne smiju mi se više . Prije par dana kupim motorku Kinesku (straus austria piše ) 55e ,45cm mač , ist se svi smijali . Ja uzo , eto da imam kao rezervnu uz Husq , i čisto iz radoznalosti . Radio nešto 2 dana , za te pare prezadovoljan , osim što malo više troši ?? :sta:
 
Neka ona više troši, češće odmaraš. Čitaj upute od kineskih strojeva, SVI idu na 4% mješavinu. Kod nas to trgovine baš prodaju s garancijom i trgovac ti MORA naglasiti da ne ide 2% nego 4% i tako i u uputama piše. Bilo je 2-3 pametnjakovića pa su rekli: "STIHL ulje ide 2% to je ko 4% običnog, zato je skuplje" pa im motorke i trimeri zaribali. Prijatelj je trgovac pa zato i znam za tih 4% inače ko živ čita upute ;)

Imam kineski bušač rupa, dva trimera i leđni atomizer, sve dere na 4% i bez ikakvog razrađivanja išli odmah u posao i ni jednom stroju ništa ne fali.
 
Ne vidim sto bi sipao duplo manje nego sto navedeno u uputstvu za masinu...na primer ovo sto sam sipao motulovo polu sinteticnko pise u specifikaciji od 2% do 4%,isto njihovo ulje ali cista mineralka pise od 3% do 4%.Verovatno ovo drugo nebi pruzalo istu zastitu kad bi zamesao 2% ako to proizvodjac zahteva...eventualno ako imas jednu masinu sto trazi 2% a drugu 2.5% mozes da teras na 2% sa dobrim uljem da nebi dve mesavine pravio...jedino potpuno sinteticka na ester bazi ulja su izuzetak dosta su gusca,ako nisam pobrkao cak i skidaju garez sa masine i zbog sastava se lepe na metalne delove pa uvek ima sloj ulja samo sto su skupa mnogo_Ona moze da se teraju nesto manje nego sto preporuceno.Samo sto testera ili sta vec ako je ne ganjas stalno pod punim gasom cak i pri preporucenoj mesavini ne verujem da moze da sagori to ulje lepo...kupio litar te egzotike.

20190203_155735.jpg
 
Kad smo kod varenja ... meni ni 5 dolara ne bi platili. :osmeh:
Jedan čovek se prijavio na oglas za posao zavarivača za 15 do 30 dolara na sat.
Tokom testiranja na poslu zavarivača, odradio je dva testa koja su prikazana na slici.
Kada ga je potencijalni poslovođa upitao u čemu je reč, čovek je odgovorio:
''Gornji rad je rad za 15 dolara na sat, a donji za 30 dolara na sat.''.


2mi40ec.jpg
 
Ne vidim sto bi sipao duplo manje nego sto navedeno u uputstvu za masinu...na primer ovo sto sam sipao motulovo polu sinteticnko pise u specifikaciji od 2% do 4%,isto njihovo ulje ali cista mineralka pise od 3% do 4%.Verovatno ovo drugo nebi pruzalo istu zastitu kad bi zamesao 2% ako to proizvodjac zahteva...eventualno ako imas jednu masinu sto trazi 2% a drugu 2.5% mozes da teras na 2% sa dobrim uljem da nebi dve mesavine pravio...jedino potpuno sinteticka na ester bazi ulja su izuzetak dosta su gusca,ako nisam pobrkao cak i skidaju garez sa masine i zbog sastava se lepe na metalne delove pa uvek ima sloj ulja samo sto su skupa mnogo_Ona moze da se teraju nesto manje nego sto preporuceno.Samo sto testera ili sta vec ako je ne ganjas stalno pod punim gasom cak i pri preporucenoj mesavini ne verujem da moze da sagori to ulje lepo...kupio litar te egzotike.

20190203_155735.jpg

Gde si kupio ovo pakovano?
 
https://www.kupujemprodajem.com/Ind...r-plazma-za-se-enje-CUT-60-68685415-oglas.htm Ljudi jel ima neko ovu plazmu cut 100,ili da dam za ovo 150000din sa pistoljem i budem miran https://www.kupujemprodajem.com//Al...359175-oglas.htm?filter_id=279162664?iskustva jel ima neko sa ove dve pomenute ?

Prije kupovine to isprobas , neznam da li si radio sa plazmom od 100A , to ti nije kuzbr od 400A:haha: , plazma od 100A ti "vuce" upola te amperaze iz mreze , normalno treba 3F, na izlazu plazme ti je 110-120V , za tu amperazu mislim da je presjek dizne napamet oko 2mm , pa ti treba stabilnih 5 bara zraka da curi kroz tu rupu , deo hladi elektrodu , kad prestanes da sjeces jos ti treba 20-sekundi da ohladis elektrodu kompresor , znaci jos jedan potentni kompresor, odnosno potrosac. Drugo sjecenje nije jeftino jer su elektrode , dizne itd potrosna roba , trebalo bi i odvlazivac poslije kompresora.
 
Aha, verovatno mislis sto kao nije u centru-ma original je od glavnog uvoznika je ima i deklaraciju i pecat sa strane ali stvarno tako deluje kad pogledas:osmeh:
 
Nebitno od proizvođača ulja, ako kinez napiše 4% onda brate, 4%... "Fata je Fata al dvaput je dvaput" ;)

Bez neke zezancije, ako već imam kao što je u primjeru navedeno jedan stroj koji zahtjeva 2% drugi 2.5%, onda mješavinu radim 2.5% ni jednom ni drugom stroju neće škoditi no kad mješavinu za kineske strojeve uspem u STIHL motorku u nedostatku 2.5% ajooj, OBLAK dima ali za nuždu radi, znam da nije zdravo ali opet zdravije nego da kineski stroj koji zahtjeva 4% koristim sa 2.5% mješavinom.

Ne znam kako vi, ja upute obično "prelistam" onako, šturo. Imam takvu naviku od kad smo kupili prvi trimer SOLO, negdje 1999/2000 godine gdje je trgovac također naglasio da zahtjeva mješavinu 4%. No koristile se dvije mješavine neko vrijeme dok otac nije rekao "ma stihl ulje je kvalitetnije, može trimer i na 2.5%, to su upute pitaj boga kad pisane dok još možda nije bilo ovih modernih ulja..." Naravno da se grijao kao lud ali dok je otac skužio u čemu je štos, morao je trimer na remont. Nije zaribao ali je jaaaaaako teško palio. dan danas je ispravan ali se ne koristi jer eto, imamo jeftina dva kineska pa dok idu-idu...
 
Razumem te..ja kad napravim za testeru 2% sipam i u trimer umesto 2.5% sto mu treba jer je stihl osetljiviji na te promene a nece trimeru nista faliti jer je dobro ulje i mala razlika.
 
Čekaj sad kako vas razumem ulje koristim STIHL za sve trimer žaga MZ i Zoljica
Za žagu 2%
A za ostale 4%
A jel nemože 3%pa u sve,?
Motorići su gutali svakojako ulje u mešavinu oni mogu
A kontam dovoljno Demonu 3% a ni žaga Stihl neće zameriti 3%
Ili baš mora kao gore navedeno?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Može li se gde naći neka tablica ili tako neki podatak za potrebnu dimenziju burgije da se pravilno ureže navoj.
 
Ali...na sta ces posle da isprzis neko jaje kad sve prospes u naftu? jedino ako imas mast:osmeh: ,,mozes da sipas sta god hoces ako ti radi dobro,starije testere imale obicne lezajeve pa verovatno i 4% nece da joj smeta ali novijima nije to potrebno a i moze da napravi problem ako se doda previse ulja kao i premalo.
 
Nazad
Vrh